WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Роль комерційної діяльності торговельних підприємств у забезпеченні доведення споживчих товарів до населення - Курсова робота

Роль комерційної діяльності торговельних підприємств у забезпеченні доведення споживчих товарів до населення - Курсова робота

"Українська Дистриб'юторська Організація", то її підписання дає право покупцю приймати участь у заходах, які проводяться цим підприємством спільно з компанією "Проктер енд Гембел" для підвищення попиту на продукцію цієї компанії, рекламних кампаніях та першочергово отримувати рекламну продукцію, торгове обладнання, а також безкоштовний товар з метою реклами.
Як зазначалося вище, постачання має проводитись на основі споживчого попиту та платоспроможності населення.
Проаналізуємо постачання товарів за останні 4 роки за допомогою графіка (див. мал.2).
Як бачимо, у 1994 і 1995 роках постачання товарів плавно зростало, це пов'язано в першу чергу із незначним збільшенням індексу цін, по друге, на ці роки припадала популярність торгових об'єктів фірми. В цей період ВАТ "Коломийський хлібокомбінат" зробило євроремонт об'єктів і поповнила асортимент товарів в магазині і кафе-барі. У 1997 році було відкрито ще 7 торгових об'єктів в селах Коломийського району. З цим пов'язане різке збільшення постачання товарів. У 1998 році платоспроможна криза заполонила всю Україну, найпомітніше ця ситуація відобразилася на торгових підприємствах, бо населення є неплатоспроможним. Цим і пояснюється зниження постачання товарів у 1998 році.
Постачальницька робота на ВАТ "Коломийський хлібокомбінат" проводиться добре. Фірма співпрацює з відомими на Україні постачальниками на вигідних умовах, які постачають в більшості товари вітчизняних виробників, до яких довіра споживача є більшою. Співпраця з цими підприємствами є довготерміновою і ефективною. Але, на мою думку, фірмі слід працювати більше з безпосередніми виробниками щоб уникати посередницьких послуг, в результаті яких товар стає дорожчим, а прибуток-мінімальним. Тобто підприємство стає неконкурентноспроможним на ринку товарів.
4. Організація проведення асортиментної політики.
Асортимент товарів - це сукупність їх видів, різноманітності і сортів, які об'єднані конкретною ознакою. Розрізняють виробничий і торговий асортимент.
В магазинах відносно низький виробничий асортимент перетворюється в широкий торговий, який включає в свій склад товари різних спеціалізованих виробничих підприємств. Випуск виробів в ринковій економіці, з точки зору маркетингу, повинен бути направлений на задоволення різних запитів населеня з урахуванням місцевих, націрнальних і кліматичних умов, тому насамперед необхідно звернути увагу в магазинах на формування товарного асортименту.
Формування асортименту товарів в родрібній торгівлі є складним процесом, який здійснюється з урахуванням дії цілого ряду факторів. Ці фактори поділяються на загальні та специфічні. До загальних факторів відносять споживчий попит та виробництво товарів. Специфічними факторами являються тип і розмір магазину, технічні характеристики, умови товаропостачання, чисельність і склад населеня, яке обслуговується, транспортні умови, наявність інших торгових підприємств в зоні діяльності даного магазину.
Споживчий попит є основним фактором, який впливає на формування асортименту, який направлено на максимальне задоволення попиту населення і разом з цим - на активний вплив на попит в сторону його розширення. Формування асортименту і споживчий попит в своєму розвитку взаємозв'язані. Суттєві зміни в попиті повинні відбиватися в сформованому асортименті.
При сформуванні асортименту продовольчих товарів, слід враховувати деякі особливості попиту на продукти харчування. Попиту на продовольчі товари, в порівнянні з попитом на непродовольчі товари, притаманна висока степінь стійкості, а в окремих випадках - консервативність. Споживач звикає до конкретних видів продукції, тому важлив досягнути стабільнсті в формуванні асортименту таких товарів, забезпечуючи їх безперебійний продаж.
При формуванні в магазині асортименту продовольчих товарів, необхідно враховувати фактор взаємної заміни. У випадку відсутності у продажі потрібного товару покупець, як правило, не відкладає покупку, а буде шукати йому заміну. Крім цього на продовольчі товари попит є комплексним, тобто при здійсненні покупки покупець купляє, доповнюючи один до одного товари.
На попит також впливають фактори соціального та економічного характеру:
розміри грошових доходів населення, його чисельність, соціальний, професійний
і віковий склад;
рівень роздрібних цін і їх співвідошення;
діяльність підприєств громадського харчування;
об'єм завозу продуктів тваринництва і рослинництва з інших регіонів;
географічні і кліматичні особливості проживання населення;
національні і історичні особливості праці та побуту населення.
На формування асортимету впливає також характер попиту. Розрізняють попит стійкий, альтернативний і імпульсивний.
Суттєвим фактором формування асортименту являється ціна товару. Покупець обов'язково визначає для себе граничну ціну, або діапазон цін в границях якого він збирається заплатити за покупку. Тому одним із критеріїв раціонального формквання асортименту товарів в магазині є забезпечення спі-вставлення товарів з різною ціною.
Економічно обумовлена і встановлена для магазинів номенклатура товарів надає, накінець, позитивний вплив на економічні показники торгово-господарської діяльності підприємства. Ширина асортименту товарів, закладена в номенклатуру, створює нормальні умови для організації товаропостачання і виконання розрахункових показників товарообігу. Закладені в номенклатуру правильні співвідношення між товарами високого і повільного обороту, підтримують оптимальний рівень середніх товарних запасів. Крім цього, для розрахунку для магазинів рівня витрат обігу, в процесі формування асортименту можливо досягнути і запланованого рівня рентабельності шляхом правильного співставлення в асортименті товарів з високими і низькими торговими скидками.
Формування асортименту товарів в магазинах з урахуванням вище перерахованих основних факторів, дозволяє забезпечити задоволення споживчого попиту, підвищення економічної ефективності підприємства і рівня торгового обслуговування населення.
Від складу і своєчасного оновлення асортименту товарів в магазинах, в значній мірі, залежить степінь задоволення попиту, витрати потреб населення, які пов'язані з покупкою товарів, кількісні та якісні показники господарської діяльності роздрібних торгових підприємств. Відсутність в магазинах окремих товарів, їх вузький, нестабільний або невідповідаючий запитам покупців асортимент, породжують незадоволений попит, збільшуючи витрати часунаселення на пошук необхідних товарів, негативно відбивається на економічній ефективності підприємства. Тому при формуванні асортименту товарів важливою вимогою являється максимальне задоволення попиту покупців при мінімальних витратах часу на здійснення покупки і забезпечення ефективної роботи торгових підприємств.
Процес формування асортименту товарів в магазинах складається з 3-х етапів.
На першому етапі встановлюється груповий асортимент товарів в магазині. Ця робота проводиться на основі маркетингових досліджень в області цільового ринку. В залежності від цього будуть визначені місце тароль магазину в загальній системі торгового обслуговування

 
 

Цікаве

Загрузка...