WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Формування показників праці та заробітної плати і методика їх аналізу на підприємстві - Дипломна робота

Формування показників праці та заробітної плати і методика їх аналізу на підприємстві - Дипломна робота

слюсаря з ремонту автомобілів відповідно до кваліфікаційних характеристик Класифікатора професій.
Якщо в штаті підприємства немає робітників-ремонтників і обслуговуючих працівників і водії повністю виконують роботи з ремонту і технічного обслуговування автомобілів у свій робочий час оплата праці водіїв за час виконання цих видів робіт првадиться відповідно до встановлених умов оплати праці - з виплатоюнадбавки за класність і доплатою за ненормований день.
Якщо водію оформляється простій, то оплата часу простою провадиться згідно зі ст 113 КЗпП України. Відповідно до цієї статті час простою не з вини працівника, якщо працівник попередив власника або уповноважений ним орган про початок простою оплачується з розрахунку в розмірі не нижчому від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду окладу. За час простою через виробничу ситуацію небезпечну для життя чи здоровя працівників або людей, які його оточують і навколишнього природнього середовища не з вини працівника за ним зберігається середній заробіток. Час простою з вини працівника не оплачується. [1 ст.113].
Відповідно до типових форм первинного обліку затверджених наказом Мінстату від 09. 10. 95 р. №253 облік часу простою ведуть на підставі листків обліку простоїв форма №П-16, котрі з відміткою про час простоїв використовуються для запису в табелі обліку робочого часу.
Підтвердження факту простою через відображення часу простою в листку простою та табелі обліку робочого часу є обовязковою умовою. У цьому разі доплати і надбавки за час простою до двох третин тарифної ставки не нараховуються.
Якщо ж час простою не відображено в табелі обліку робочого часу оплачують працю працівника в наведеному випадку водія згідно з чинними нормативно правовими актами. Відповідно до ст. 7 Закону України "Про колективні договори і угоди" колективним договором може бути передбачено додаткові порівняння з чинним законодавством і угодами гарантії соціально-побутові пільги для працівників.[7 ст.7].
Отже , за рахунок власних коштів підприємство може передбачити в колективному договорі що за водієм зберігаються належні йому за кваліфікацією та умовами праці надбавки й доплати в той час, коли він не виконує обовязки водія.
Якщо в колективному договорі підприємства встановлено що надбавка за класність водіям виплачується лише за відпрацьований час водієм то якщо водії не були безпосередньо зайняті керуванням транспортним засобом цю надбавку не виплачують. [17 с. 10].
Працівникам , які проходять перекваліфікацію , підвищують свій професійний рівень по направленню підприємства за весь час навчання виплачується середній заробіток.
Робота по сумісництву дозволяється працівнику тільки за його згодою. Розмір доплати встановлюється по домовленості між адміністрацією і працівником.
Оплата праці по тарифних ставках для ремонтних працівників , зайнятих на роботах з шкідливими умовами праці проводиться відповідно з галузевими положенням по оцінці умов праці на робочих місцях
Перелік професій з шкідливими умовами праці і розмірами доплат наведені в таблиці 2.3.3.
Таблиця 2.3.3
Професія Розмір надбавки
Вулканізаторщик
8%
Паяльщик 8%
Електрозварювальник 12%
Акумуляторник 8%
Слюсар по ремонту пал. апарат. 8%
Коваль 20%
Зміни в оплаті праці підлягають перегляду на підставі
підвищення цін, розміру мінімальної заробітної плати на основі Постанов Кабінету Міністрів , Верховної Ради Украіни.
Втрата частини заробітної плати . яка пов"язана з порушенням термінів іі виплати компенсується працівникам згідно з чинним законодавством.
РОЗДІЛ 3
ДОСЛІДЖЕННЯ ШЛЯХІВ ВДОСКОНАЛЕННЯ НА ПІДПРИЄМСТВІ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБЛІКУ ПРАЦІ ТА ЇЇ ОПЛАТИ
3.1. Введення погодинно - преміальної системи оплати праці
На підприємстві існує проста погодинна форма оплати праці , тому для водіїв , які працюють на міжнародних маршрутах доцільно було б ввести погодинно - преміальну систему оплати праці.
Погодинно-преміальну система оплати праці дає змогу винагороджувати працівників з допомогою премій та доплат за досягнення певних кількісних або якісних показників.
Компенсаційні виплати водіям, які виконують рейси за кордон:
Умови оплати праці працівників підприємств усіх форм власності відповідно до Закону України " Про колективні договори і угоди" встановлюються в колективному договорі , що укладається на підприємстві.
Оскільки основною діяльністю підприємства є автоперевезення , можливо, в колективному договорі цього підприємства передбачено виплату надбавок за розїзди характер роботи для водіїв, котрі перебувають у постійних рейсах .
Це підтверджується Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон. Зокрема за загальними положеннями цієї інструкції службові поїздки працівників , постійна робота яких проходить у дорозі, не вважається відрядженнями, якщо не передбачено законодавством, колективним або трудовим договором між працівниклм і власником.
Питання про розїздний характер роботи має бути врегульовано одним з наведених вище документів.
Установлення надбавок за розїздний характер роботи передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.99 року №490" Про надбавки до тарифних ставок і посадових окладів працівників , направлених для виконання монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт та працівників , робота яких виконується вахтовим методом, постійно проводиться в дорозі або має розїздний характер".
Отже, якщо колективним договором передбачено встановлення надбавок за роз уїзний характер роботи , то відповідно до зазначеної постанови, якщо робота працівника має роз'їзний характер за межами України , граничні розміри надбавок працівникам за день не можуть перевищувати 80? граничних норм добових витрат, встановлених Кабінетом Міністрів України для відряджень за кордон .
Тривалість перебування за кордоном визначається згідно з відмітками органів прикордонного контролю або відповідно до затверджених графіків руху транспортних засобів.
За час проїзду територією України такі надбавки не можуть перевищувати граничних норм добових витрат , установлених для відряджень в межах України. У такому випадку відрядження не оформляється, посвідчення не випускається і наказ про відрядження не видається.
Якщо колективним договором не встановлено, що робота водіїв має роз'їзний характер , а також не передбачено виплату відповідної надбавки та оформлення поїздок влдіїв та виплата компенсації провадиться відповідно до законодавства про службові відрядження . У такому разі слід керуватись постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.99 року №663 "Про норми відшкодування витрат на відрядження в межах України та за кордон" таІнструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон , затверджено наказом Міністерства Фінансів України від 13.03.98 року №59. .[16 с.11].
Але одночасно , заробітна

 
 

Цікаве

Загрузка...