WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Формування показників праці та заробітної плати і методика їх аналізу на підприємстві - Дипломна робота

Формування показників праці та заробітної плати і методика їх аналізу на підприємстві - Дипломна робота

профспілкою працівників автомобільного танспорту та шляхового господарства України і Всеукраїнською незалежною профспілкою працівників транспорту по підгалузі автомобільноготранспорту на 2005р.
Установлення для підприємств галузі мінімальних заробітної плати відповідно до кваліфікації на основі тарифної сітки та розмірів доплат і надбавок з урахуванням специфіки умов праці окремих професійних груп і категорій працівників галузі првадиться в галузевих угодах .
Укладенню галузевої угоди подують переговори , під час яких приймаються зобов'язання сторін з метою регулювання виробничих, трудових і соціально - економічних відносин й узгодження інтересів працівників, власників та уповноважених ними органів . Під час проведення таких переговорів має бути враховано фінансові можливості підприємств галузі щодо виконання взятих зобов'язань сторін , оскільки норми угоди є обов'язковими для виконання всіма субєктамми, які перебувають у сфері її чинності . З урахуванням цього сторони самостійно вирішують питання щодо встановлення в угоді міжкваліфікаційних співвідношень в оплаті праці основних категорій та груп працівників.[16 с.10]
На основі тарифікації робіт , а також тарифної системи ,що передбачена галузевою тарифною угодою встановлені конкретні розміри тарифних ставок , місячних окладів працівникам . Тарифні ставки по розрядах визначаються на основі тарифноі сітки, що встановлює співвідношення коефіцієнтів в оплаті до першого розряду відповідної кваліфікаційної категоріі. Тарифні ставки водіїв наведені в таблиці 2,3,1 в залежності від класу автомобіля.
Таблиця 2,3,1
Тарифні ставки водіїв
Клас автомобіля Габаритна довжина автобуса (в метрах) Годинна тарифна ставка загальні прироботіна міських та екскурсійних маршрутах умістах з з чисельністю 500 тис осіб і більше на санітарних автобусах крім шв. Допомоги( грн. )
Особливо
малий До 5РАФ
Від 5 до 6 5 Газель
Від 6 5 до 7 5 ПАЗ-672 251.7 374.4
271.8 279.5
279.5 303.1
Середній Від 7 5 до 9 5 Л-695Н 303.1 322 .9
Великий Від 9 5 до 11Л-699Р
Від 11 до12 ІК-256
Від 12 до 15 VAN-HOOL
Вище 15 ІК -280 322.9 339.8
339.8 351.5
352.5 364.4
364.4 410.3
Механізаторам встановлюється годинна тарифна ставка відповідно до розряду:
I - 203.2 ; II - 222.8 ; III - 244.8; IV - 274.2 ;V - 310.9; VI - 364.8. [9 с.12-13].
Керівникам, професіоналам, фахівцям, автотранспортних управлінь та транспортно- експедиційних підприємств встановлюється місячний посадовий оклад. Деякі дані наведені в таблиці 2,3,2.
Таблиця2,3,2
Посадові оклади
Посада Місячний посадовий оклад
Головні фахівці керівники
Начальник відділів
Інженер - технолог
Головний бухгалтер 580 - 810
540 - 770
430 - 600
530 - 880.
Заробітна плата працівника підприємства , при умові відробки місячного балансу робочого часу не може бути нижча місячноі ставки ,але не нижче мінімального розміру заробітної плати.
Встановлена робітнику відповідно з кваліфікацією тарифна ставка визначає рівень гарантованого йому заробітку (за виключенням переводу на нижчеоплачувану роботу, внаслідок грубих порушень трудової, транспортної та фінансової дисципліни).
Заробітну плату виплачують працівникам регулярно в робочі дні не рідше двох разів на місяць через проміжок часу , що не перевищує 16 календарних днів.
Оплата праці водіїв, ремонтно- допоміжних робітників та інших категорій працюючих проводиться у відповідності до Галузевої угоди між Державним департаментом автотранспорту і профспілкою працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України.
1. Оплата праці водіїв вантажних автомобілів, зайнятих почасових перевезеннях, водіїв автобусів, інших категорій працюючих - почасова.
2. Водіям вантажних автомобілів, автобусів проводиться щомісячна надбавка за класність в слідуючих розмірах:
- водіям 1-го класу - 25%;
- водіям 2-го класу -10% встановленої тарифної ставки за відпацьовані години в ролі водія.
3. Оплата праці за роботу в понадурочний час і святкові дні проводиться в подвійному розмірі.
4. За години простою не з вини робітника оплата здійснюється в розмірі часової тарифної ставки, при наявності коштів.
5. У випадку переводу водіїв на роботи по технічному обслуговуванню і ремонту автомобілів на період до одного місяця оплата їх праці проводиться по 3-му розряду ремробітника-почасовика, але не менше середнього заробітку на попередній роботі .
6. Оплата праці за роботу в нічний час проводиться в розмірі 40% тарифної ставки за відпрацьовані години вночі (нічний час з 22 години до 6 години ранку).
7. За роз'їздний характер роботи водіям на регулярних приміських, міжміських і міхнародних марщрутах виплачується доплата 20% тарифної ставки .
8. За стажування водіям прооводиться доплата в розмірі 50% тарифної ставки за час проведення стажування водія на лінії.
9. За суміщення професій проводиться доплата в розмірі 30% тарифної ставки суміщуваних працівників.
10. Інженерно-технічним працівникам та службовцям проводиться надбавка в розмірі 30% посадового окладу за досягнення в роботі.
Заробітна плата водію ,коли він ремонтує автомобіль нараховується:
Госпрозрахункові підприємства самостійно визначають умови розміри оплати праці працівників ,у тому числі водіїв і встановлюють їх у колективному договорі , дотримуючись при цьому норм і гарантій, передбачених законодавством генеральною галузевою угодою.
Мінімальні державні гарантії з оплати праці і норми генеральної галузевої угоди, якщо підприємство перебуває у сфері чинності цих угод, є обовязковим в разі встановлення в колективнин договорах тарифних ставок ,окладів, надбавок, міжкваліфікаційних співвідношеньтощо
Отже, підприємство самостійно вирішує питання оплати праці водіїв, розробленням відповідного Положення про умови та розміри оплати їхньої праці.
Як правило, технічне обслуговування та поточний ремонт автомобілів має провадитись без залучення водіїв для виконання таких робіт. Водіїв може бути використано для роботи на інших автомобілях.
Якщо у звязку з виробничою потребою водіїв перевели на роботу з ремонту і технічного обслуговування автомобілів тривалістю до одного місяця, оплата провадиться за виконаною роботою в розмірі не нижчому від середнього заробітку за основною роботою.
Якщо заробітна плата за виконану роботу буде меншою від середнього заробітку за основною роботою, то провадиться доплата до середнього заробітку в разі виконання норм виробітку , в разі невиконання норм виробітку або переведення на почасову оплачувану роботу - до тарифної ставки за основною роботою.
Надбавка за класність, що як правиловиплачується за відпраццьований час водієві за час котрий оплачено за тарифними ставками робітників- ремонтників не виплачується. При цьому водіям писвоюється кваліфікаційний розряд

 
 

Цікаве

Загрузка...