WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Міжнародні інвестиції - Реферат

Міжнародні інвестиції - Реферат

зворотньої сили. Така практика серйозно турбує іноземних інвесторів, особливо коли законодавство зачіпає вже існуючі капіталовкладення.
?
3. Пріорітетні напрямки залучення іноземних інвестицій.
Іноземний капітал сьогодні особливо необхідний в тих сферах економіки активізація яких допоможе вивести її з кризового стану, зняти наростаюче соціальне напруження в суспільстві. Це насамперед виробництво продуктів харчування, товарів широкого попиту та послуг, ліків та іншої життєво важилвої продукції.
У реконструкції та модернізації за участю іноземного капіталу має потребу практично все агропромислове господарство України,- від первинних виробничих процесів у сільському господарстві до випуску кінцевого продукту та доведення його до споживачів. Тут вкрай необхідно підняти продуктивність та знизити витрати, забезпечити більш глибоку та комплексну переробку первинної сировини з метою значного збільшення виходу кінцевої продукції та підвищення її споживчих якостей. Через технологічну відсталість в агропромисловій сфері економіки щорічно втрачається мільйони тонн м`яса, не використовується близько половини молочного білка, пропадає 40% овочів і фруктів. У величезних кількостях витрачається або нераціонально використовується й вирощена зернова продукція.
Зниження втрат сільськогосподарської сировини та поглиблення її переробки стосується тих сфер, де за участю іноземного капіталу можна в короткі строки одержати значний економічний ефект, зокрема створення порівняно невеликих підприємств, що не потребують великих вкладень і забезпечують швидку окупність початкових затрат при невисокому ступені ризику для іноземних інвесторів. Бажана участьіноземного капіталу й у переведені агропромислового виробництва на сучасну технологічну базу, в тому числі з використанням потужного науково-технічного та виробничого потенціалу оборонних галузей, що підлягають конверсії.
У великомаштабному іноземному інвестуванні зараз відчувають гостру потребу паливно-енергетичні галузі що впродовж багатьх років несуть величезне навантаження не тільки щодо енергопостачання виробництва та соціальної сфери, але й щодо забезпечення експорту. Залучення інвестицій з-за кордону в цю галузь було б дуже уже корисним при розв`язанні ряду вузлових питань. Серед них:
-активізація використання існуючого виробничого потенціалу по видобуванню та переробці енергоресурсів, зокрема нафти і газу, родовища яких відкрито в українській частині шельфу Чорного моря та в Карпатах. Відомо що чорноморськими родовищами цікавляться британська транснаціональна компанія "SHEEL" та російський "ГАЗПРОМ".І саме в даному питанні держава повинна взяти на себе роль посредника і вибрати найкращий із запропонованих варіантів.
Також держава має вирішити питання із закриттям частини вугільних шахт і реконструкції решти;
-різке зниження питомих видатків палива та енергії у народному господарстві на основі переходу до енергозберігаючих технологій;
-комплексна модернізація діючих і створення нових виробничих фондів і процесів на базі сучасної техніки та прогресивних технологій, що забезпечують стійке зростання ефективності та базпеки виробництва, а також поліпшення умов праці;
-зниження негативного впливу металургійного та нафтохімічного комплексів на навколишнє середовище на основі застосування екологічно чистих технологічних процесів у виробництві, транспортування та сферах споживання енергоресурсів.
Основні законодавчі та інші нормативні акти України, регулюючі інвестиційну діяльність.
1. Закон України "Про інвестиційну діяльність" від 18 вересня 1991р., що визначає загальні правові, економічні та соціальні умови інвестиційної діяльності на території України.
2. Закон України "Про режим іноземного інвестування" від 25 квітня 1996р., визначає особливості іноземного інвестування в Україні.
3. Закон України "Про державну програму заохочення іноземних інвестицій в Україні" від 17 грудня 1994р.
4. Закон України "Про підприємництво" від 7 лютого 1991р., що визначає правові, економічні та соціальні умови здійснення підприємницької діяльності (у тому числі і інвестиційної сфери) громадянами та юридичними особами на території України.
5. "Порядок визначення відповідності інвестиційних проектів із залученням іноземних інвесторів вимогам та критеріям, викладеним у Державній програмі заохочення іноземних інвестицій в Україні для надання їм додаткових пільг", затверджений наказом Агенства міжнароднї співпраці та інвестицій №22 від 3 червня 1994р.
6. Закон України "Про приватизацію майна державних підприємств" від 4 березня 1992р. Закон регулює правові, економічні та організаційні основи приватизації підприємств загальнодержавної та комунальної власності.
7. "Положення про інвестиційні фонди та інвестиційні компанії", затверджене Указом Президента України №55/94 від 19 лютого 1994р.
8. Закон України "Про власність" від 7 лютого 1991р., та інші.
Література:
1. Ф. Рут, А. Філіпенко "Міжнародна торгівля та інвестиції", К., 1998.
2. Р. Бланк "Інвестиційний менеджмент" К., 1995;
3. Гойко А. Ф. "Организация рынка финансового капитала и инвестиций в Украине". К., Будывельник.. 1995;
4. Шевчук В, Рогожин П. "Основи інвестиційної діяльності" 1997;
5. Україна в цифрах. 1996. К., 1997.

 
 

Цікаве

Загрузка...