WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Фактори, які впливають на організацію фінансів підприємств, порядок оформлення відкриття фінансування капітальних вкладень підприємства в банку (контр - Реферат

Фактори, які впливають на організацію фінансів підприємств, порядок оформлення відкриття фінансування капітальних вкладень підприємства в банку (контр - Реферат

акціонерів, які мають переважне право на придбання цього паю. Акціонерне товариство відкритого типу орієнтовано на більшу кількість акціонерів через встановлення відкритої передплати на акції. При цьому акціонер має право на власний розсуд продавати, дарувати чи заставляти свої акції.
Акціонерне товариство організується на добровільних засадах фізичними та юридичними особами. У статутний фонд вони можуть вносити не тільки відповідні кошти (у тім числі в іноземній валюті), а й робити внески у вигляді нерухомості, обладнання, інтелектуальної власності, інших основних фондів.
Законом України "Про господарські товариства" передбачено мо-жливість реєстрації різних видів товариств. Особливо поширеним є товариство з обмеженою відповідальністю. Кожен із учасників такого товариства вносить визначений пай у статутний фонд і згідно зним одержує частку в доходах та майні товариства. Надалі відповідальність учасника товариства обмежується його паєм або внеском. Члени товариства за зобов'язаннями товариства не відповідають. Товариство відповідає за своїми боргами тільки тим майном, яке є в його активі. Майно формується за рахунок внесків учасників, доходів, одержаних від підприємницької діяльності та інших законних джерел. Товариство з обмеженою відповідальністю є юридичною особою, має свій статут. У статуті визначено порядок розподілу прибутку й ту його частку, яку розподіляють між членами відповідно до їхніх внесків.
Товариства з обмеженою відповідальністю створюються у формі кооперативів, колективних та орендних підприємств. Характерним для них є те, що власність товариства - це спільна власність усіх його учасників.
Організація товариств з обмеженою відповідальністю є однією з найпоширеніших форм проведення приватизації, що дає змогу створити значну кількість невеликих підприємств з небагатьма учасниками, причому не вдаючися до акціонування.
Організація фінансів підприємств відбиває галузеві особливості, специфіку виробництва, рівень його технічного забезпечення та рівень технологічних процесів, склад і структуру виробничих витрат, вплив природно-кліматичних факторів на виробництво. Так, наприклад, у сільськогосподарському виробництві, гірничодобувній промисловості, капітальному будівництві дія природних та кліматичних факторів зумовлює особливості розподілу прибутку, необхідність формування фінансових ресурсів для протидії ризику, забезпечення страхового захисту засобів виробництва та результатів праці.
2. Порядок оформлення відкриття фінансування капітальних вкладень підприємства в банку
У наш час потрібно, щоб капітальні вкладення, які здійснювані підприємствами, згідно з передбаченими обсягами, фінансуватися відповідними установами банків за рахунок джерел, виділених на цю ціль. Проте для того щоб установа банку почала оплачувати здійснювані підприємствами обсяги капітальних вкладень, інвестори повинні оформити відкриття фінансування і кредитування капітальних вкладень в установі банку.
Для оформлення відкриття фінансування і кредитування капітальних вкладень підприємств у банку останньому повинні бути надані у встановлені терміни відповідні документи. Кількість і види цих документів залежать від виду здійснюваних капітальних вкладень і джерел їх фінансування. Для оформлення фінансування капітального будівництва, яке здійснюється за рахунок державних капітальних вкладень, забудовники подають до місцевих установ банків, що їх фінансують, такі документи:
1. Для будівництв виробничого, невиробничого призначення, природоохоронних об'єктів, що починаються знову, і робіт для технічного переозброєння діючих підприємств:
o план капітального будівництва (план технічного переозброєння) за
спеціальною формою;
o план фінансування за спеціальною формою;
o титульний список будови;
o контракт (договір) з підрядником із зазначенням форми розрахунків за
виконані роботи. При здійсненні будівництва об'єктів двома та більшою кількістю генеральних підрядних організацій документи подаються окремо по кожному виконавцю;
o зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва (кошторис на
окремі об'єкти будівництва та види робіт і витрат);
o внутрішньобудівничий титульний список;
o наказ, рішення про затвердження проектно-кошторисної документації
на будівництво, чергу, пусковий комплекс або об'єкт будівництва і
висновок органів експертизи інвестиційних проектів;
o довідку про результати проведення конкурсу (тендеру);
o рішення про відведення земельної ділянки;
o дозвіл на будівництво.
2. Для перехідних будівництв, здійснюваних за рахунок державних капітальних вкладень, до банку, що фінансує, надаються такі документи:
o титул перехідної будови;
o додаткова угода до контракту (договору) на виконання робіт у поточному році;
o уточнений зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва;
o внутрішньобудівничий титульний список;
o наказ, рішення про затвердження проектно-кошторисної документації
на будівництво, чергу, пусковий комплекс або об'єкт будівництва і
висновок органів експертизи інвестиційних проектів.
Для відкриття й оформлення фінансування капітальних вкладень, здійснюваних за рахунок недержавних капітальних вкладень, забудовники керуються вищевикладеним переліком документів.
При змішаних джерелах фінансування оформлення фінансування здійснюється в порядку, встановленому для фінансування капітального будівництва за рахунок державних коштів (див. вище).
Основними документами для оформлення фінансування є план капітального будівництва і план фінансування. Ці документи надходять до установи банку, що фінансує, від його вищого органу.
План капітального будівництва має містити дані про обсяг капітальних вкладень та будівельно-монтажних робіт, виділених будівництву на поточний рік, завдання по запровадженню в дію виробничих потужностей і основних фондів, а також терміни їх введення.
План фінансування капітальних вкладень містить дані про джерела їх грошових коштів, їх розміри як на рік, так і на кожний квартал.
Титульний список будови є документом, у якому вказується перелік об'єктів, що

 
 

Цікаве

Загрузка...