WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Непрямі податки (пошукова робота) - Реферат

Непрямі податки (пошукова робота) - Реферат

неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян, податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю.
Платники податку, обсяг операцій яких з продажу менший від 7200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, можуть застосовувати податковий період за власним вибором, який дорівнює календарному місяцю чи кварталу. Заяву про своє рішення з цього питання платник податку подає в податковий орган за місяць до початку календарного року.
Протягом календарного року дозволяється змінювати квартальний період на місячний з початку будь-якого кварталу поточного року. Заява про таку зміну подається платником податку до податкового органу за місяць до початку кварталу. Зворотні зміни в одному календарному році не дозволяються.
Якщо за декларацією сума податкового кредиту перевищує суму податкових зобов'язань, різниця зараховується в погашення існуючих заборгованостей з ПДВ інших платежів, а залишки підлягають відшкодуванню з бюджету протягом ЗО днів, наступних за днем подання декларації, шляхом зарахування на рахунок платника або видання йому казначейського чека.
Для отримання бюджетного відшкодування платником податку у строки, визначені для подання щомісячної податкової декларації, до податкового органу подається розрахунок бюджетного відшкодування спеціальної форми.
До податкової декларації з ПДВ за скороченою формою розрахунок бюджетного відшкодування не подається.
Суми, що не відшкодовані платнику податку протягом визначеного строку, вважаються бюджетною заборгованістю.
На суму бюджетної заборгованості нараховуються відсотки в розмірі 120 % облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент її виникнення, протягом строку її дії, включаючи день погашення.
Новостворені суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від виду діяльності й запланованих обсягів операцій з продажу товарів (виконання робіт, надання послуг) зобов'язані зареєструватися в податковому органі як платники податку за місцем їх перебування.
Якщо особа, що не підпадає під визначення платника податку у зв'язку з обсягами операцій з продажу товарів (виконання робіт, надання послуг), що підлягають оподаткуванню, меншими від 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, вважає за доцільне зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою.
Заява на реєстрацію має бути подана (надіслана) до податкового органу не пізніше 20 календарного дня з моменту реєстрації новоствореного суб'єкта підприємницької діяльності в органах місцевої державної влади, а для діючих осіб - не пізніше 20 календарного дня, наступного за останнім днем дванадцятимісячного періоду.
Податковий орган зобов'язаний протягом 10 робочих днів після отримання заяви видати свідоцтво про реєстрацію платника податку.
Завірені податковим органом копії свідоцтва про реєстрацію мають бути розміщені в досяжних для огляду місцях приміщення платника податку і в усіх його відокремлених підрозділах.
Свідоцтво про реєстрацію дійсне до дати його анулювання, що відбувається в таких випадках:
o якщо новостворений суб'єкт підприємницької діяльності за підсумками діяльності за 12 календарних місяців з моменту його створення не вважається платником податку і знімається з обліку;
o якщо зареєстрована протягом 24 поточних календарних місяців як платник податку особа мала за останні 12 поточних календарних місяців обсяги продажу, що оподатковуються, менші за 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
o якщо зареєстрована як платник податку особа припиняє діяльність згідно з рішенням про ліквідацію платника податку.
За правильність розрахунку податку, своєчасне подання декларації до податкового органу та сплати суми податку в бюджет відповідальність несуть його платники.
У разі недонарахування ПДВ на його платників накладається фінансова санкція в розмірі 5 % нарахованої суми податку. За такі самі порушення впродовж року після попередньої перевірки фінансова санкція збільшується, але не повинна перевищувати 25 % нарахованої суми.
За неподання чи несвоєчасне подання до податкових органів податкової декларації, інших необхідних для розрахунку податку документів з його платників додатково стягується штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За несвоєчасну сплату розрахованої суми ПДВ з його платників стягується пеня в розмірі 120 % облікової ставки НБУ, що діяла на день перевірки, за кожний день прострочення з суми недоплати.
Якщо платник податку до початку його перевірки контролюючим органом самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання і погашає суму недоплаченого податку, то штрафні санкції за це правопорушення до такого платника не застосовуються.
Список використаної та рекомендованої літератури
1. Господарський кодекс України. - К: Кондор, 2003.
2. Закон України "Про власність" від 7 лютого 1991 р. // Голос України. - 1991. -24 квіт.
3. Закон України "Про господарські товариства" від 19 вересня 1991 р. // Голос України. - 1991. - 11 листоп.
4. Закон України "Про банки і банківську діяльність" від 20 березня 1991 р. // Голос України. - 2001. - 23 січ.
5. Закон України "Про інвестиційну діяльність" від 18 вересня 1991 р. // Голос України. - 1991. - 21 листоп.
6. Закон України "Про систему оподаткування" від 18 лютого 1997 р. // Голос України. - 1997. - 25 берез.
7. Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств"" від 22 травня 1997 р. // Голос України. - 1997. - 19 черв.
8. Закон України "Про податок на додану вартість" від 3 квітня 1997 р. // Голос України. - 1997. - 15 трав.
9. Закон України "Про банкрутство" від 14 травня 1992 р. // ВВР України. - 1992.-№ 31.
10. Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про банкрутство"" від 30 червня 1999 р. // Голос України. - 1999. - Зісерп.
11. Закон України "Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України "Про акцизний збір"" від 18 листопада 1999 р. // Голос України. -1999. - 14 груд.
12. Закон України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16 липня 1999 р. № 996-XIV // Голос України. - 1999. - 7 верес.
13. Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань оподаткування" від 2 березня 2000 р. // Голос України. - 2000. - 1 квіт.
14. Закон України "Про Державний бюджет України на 2003 р."
15. Закон України "Про внесення змін і доповнень до ЗаконуУкраїни "Про плату за землю"" від 19 вересня 1996 р. // Голос України. - 1996. - 17 жовт.
16. Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" від 18 лютого 1997 р. // Голос України. - 1997. - 25 берез.
17. Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо фінансування дорожнього господарства" від 16 липня 1999 р. // Голос України. - 1999. - 7 верес.
18. Закон України "Про платіжні системи і переведення грошей в Україні" від 5 квітня 2001 р. // Уряд, кур'єр. - 2002. - 20 лют.

 
 

Цікаве

Загрузка...