WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Джерела і порядок погашення податкових зобов'язань платником податків - Реферат

Джерела і порядок погашення податкових зобов'язань платником податків - Реферат

через недостатність активів, вона погашається за рахунок активів засновників або учасників цього підприємства, якщо вони несуть повну або часткову відповідальність за зобов'язаннями платника податків відповідно до чинного законодавства.
Якщо власник платника податків або уповноважений ним орган приймає рішення про реорганізацію такого платника податків, його податкова заборгованість, або податковий борг, підлягає врегулюванню в такому порядку:
o якщо реорганізація здійснюється шляхом розподілу платника податків на дві або більше юридичні особи з ліквідацією такого платника податків, усі новостворені платники податків дістають права й обов'язки щодо погашення податкових зобов'язань або податкового боргу в розмірі, що припадає на частину балансової вартості активів, отриманих ними при їх створенні у процесі реорганізації колишнього підприємства;
o якщо реорганізація здійснюється шляхом зміни назви, організаційно-правового статусу, то такий платник податків після реорганізації дістає усі права й обов'язки щодо погашення податкових зобов'язань або податкового боргу, що виникли до його реорганізації;
o якщо реорганізація здійснюється шляхом об'єднання двох або більше платників податків з ліквідацією юридичних осіб, що об'єднались, то об'єднаний платник податків дістає всі права і обов'язки з погашення податкових зобов'язань або податкового боргу платників, що об'єдналися.
Реорганізація платника податків не змінює термінів погашення податкових зобов'язань або податкового боргу платниками, створеними внаслідок реорганізації.
У разі неможливості платником податків своєчасно сплатитиузгоджену з податковим органом суму податкових зобов'язань або
податкового боргу, він може звернутися із заявою до податкового органу про розстрочку або відстрочку сплати суми платежу.
Підставою для розстрочення сплати податкових зобов'язань або відстрочення сплати податкового боргу є надання платником податків достатніх доказів про загрозу виникнення податкового боргу або про неможливість його погашення через негативні природні явища, що сталися.
Рішення про розстрочення або відстрочення податкових зобов'язань у межах одного бюджетного року приймається:
o керівником податкового органу нижчого рівня із затвердженням його рішення керівником податкового органу вищого рівня щодо загальнодержавних податків (платежів);
o керівником податкового органу із затвердженням його рішення фінансовим органом місцевого самоврядування щодо місцевих податків (платежів).
Рішення про розстрочення або відстрочення податкових зобов'я-зань на термін, що перевищує бюджетний рік, приймається:
o щодо загальнодержавних податків і обов'язкових платежів - керівником центрального податкового органу за погодженням з Міністерством фінансів України;
o щодо місцевих податків і зборів - керівником податкового органу за погодженням з фінансовим підрозділом місцевого органу виконавчої влади.
Розстрочення податкових зобов'язань надається на умовах податкового кредиту з погашенням його рівними частками за період, на який воно надане, починаючи з податкового, що настає за періодом надання кредиту.
Відстрочення податкових зобов'язань надається за умов, що основна сума податкових зобов'язань та нараховані на них відсотки сплачуються рівними частками з періоду, визначеного відповідним податковим органом або органом місцевого самоврядування, але не пізніше закінчення 12 календарних місяців з моменту виникнення такого податкового зобов'язання. Розстрочення і відстрочення податкових платежів не можуть надаватися щодо податкових зобов'язань із ввізного мита, акцизних зборів, ПДВ при ввезенні на територію України товарів, внесків у Пенсійний фонд і фонд обов'язкового соціального страхування.
Список використаної та рекомендованої літератури
1. Закон України "Про господарські товариства" від 19 вересня 1991 р. // Голос України. - 1991. - 11 листоп.
2. Закон України "Про банки і банківську діяльність" від 20 березня 1991 р. // Голос України. - 2001. - 23 січ.
3. Закон України "Про інвестиційну діяльність" від 18 вересня 1991 р. // Голос України. - 1991. - 21 листоп.
4. Закон України "Про систему оподаткування" від 18 лютого 1997 р. // Голос України. - 1997. - 25 берез.
5. Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств"" від 22 травня 1997 р. // Голос України. - 1997. - 19 черв.
6. Закон України "Про податок на додану вартість" від 3 квітня 1997 р. // Голос України. - 1997. - 15 трав.
7. Закон України "Про банкрутство" від 14 травня 1992 р. // ВВР України. - 1992.-№ 31.
8. Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про банкрутство"" від 30 червня 1999 р. // Голос України. - 1999. - Зісерп.
9. Закон України "Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України "Про акцизний збір"" від 18 листопада 1999 р. // Голос України. -1999. - 14 груд.
10. Закон України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16 липня 1999 р. № 996-XIV // Голос України. - 1999. - 7 верес.
11. Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань оподаткування" від 2 березня 2000 р. // Голос України. - 2000. - 1 квіт.
12. Закон України "Про Державний бюджет України на 2003 р."

 
 

Цікаве

Загрузка...