WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Рентабельність та собівартість продукції - Курсова робота

Рентабельність та собівартість продукції - Курсова робота

III
ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ РЕНТАБЕЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
Для того, щоб збільшити рівень рентабельності необхідно зменшити собівартість продукції підприємства за рахунок зменшення витрат на матеріали, які є одним з головних елементів виробничих витрат. Ці витрати зазвичай складають близько половини вартості виробничих робіт, а з частини, що залишилася, близько 2/3 доводиться на витрати на робочу силу. Отже, економічність виробництва багато в чому залежить від вибору сировини і методів його використання, а це пов'язано з вартістю робочої сили і сировини, устаткуванням і організацією.
Вибір сировини залежить як від цін на нього, так і від йоговластивостей. Відносні ціни міняються, а з ними міняється і рішення, яке повинне бути найбільш вигідним економічно. Оцінка витрат є дуже важкою справою в будь-якій формі виробництва, особливо в такій, як виробництво продукції громадського харчування, де продукти вельми різнорідні, а витрати залежать від багатьох чинників, дія яких може не контролюватися підрядчиком.
Для розрахунку оптимізації витрат візьмемо основний вид сировини, тобто молоко. У зв'язку з тим, що для виробництва своєї продукції підприємство постійно використовує молоко, йому потрібно максимально понизити витрати на його доставку, а це, у свою чергу, дозволить заощадити значні засоби.
Підприємство "...... сырзавод" здійснює закупівлю молока безпосередньо у населення ...... і ...... районів. Це обумовлено тим, що в Приазовському районі недостатньо молока і закупівля проводиться за завищеною ціною, а в Мелітопольському районі ця ціна може бути значно понижена залежно від об'єму молока, що купується. Так само відзначимо що молоко, що поставляється селами ...... району, є сировиною високої якості, що є найважливішим чинником для даного підприємства.
Таким чином, навіть, не дивлячись на те, що відстань до міста ...... складає близько 25 кілометрів, що значно збільшує частку транспортних витрат, підприємству " ...... сырзавод " вигідніше (з погляду ціни і якості) здійснювати закупівлю саме у даного виробника. І все-таки навіть в цьому випадку підприємство має можливість значно понизити свої витрати на молоко, якщо знайде ближчого постачальника.
Так, підприємство може здійснити доставку молока не тільки з ...... району, а і з ......, який знаходиться у декілька разів ближче, що значно знижує вартість витрат на доставку молока. Причому без втрат як сировина (табл. 2.4). Молоко можна доставити в ...... автотранспортом. У свою чергу автотранспорт можна використовувати як з власного автопарку підприємства, так і скористатися послугами найманого транспорту (табл. 2.5).
Таблиця 2.4
Доставка молока на підприємство (2002г.)
Показники Сума
...... район ......
Район
Витрати на доставку:
- дизельне паливо, гривень 432 180
- амортизація, гривень 27 24
- заробітна плата водієві, гривень 1 місяць 200 200
- нарахування на заробітну плату, гривень 47,22 47,22
Всього витрат по доставці, гривень 706,22 451,22
Таблиця 2.5
Вартість перевезення молока
Способи доставки молока
Вартість перевезення
1. ...... район 706,22 грн.
2. ...... район 451,22 грн.
Після проведеного аналізу за визначенням найбільш економного способу доставки такої сировини, як молоко, можна зробити висновок, що для підприємства "...... сырзавод" найбільш вигідною (з погляду зниження витрат на доставку) буде доставка молока з ....... При такому способі доставки вартість доставки молока складе 451,22 грн., що менше, ніж при доставці з .......
ВИВОДИ
Найважливішим для підприємства є фінансово - економічний аналіз, який включає і аналіз рентабельності продукції підприємства. Рентабельність - прибутковість, прибутковість підприємства; показник економічної ефективності виробництва промислового підприємства, який відображає кінцеві результати господарської діяльності.
Також важливе значення має собівартість продукції, робіт і послуг. Вона дозволяє з'ясувати тенденції зміни даного показника, виконання плану по його рівню, визначити вплив чинників на його приріст, встановити резерви і дати оцінку роботи підприємства по використанню можливостей зниження собівартості продукції.
У підвищенні рівня рентабельності величезну роль грають трудові ресурси. В першу чергу потрібно звернути увагу на професійні якості працівника, уміння його працювати з колективом, відношення до тієї роботи, яку він виконує. Потрібно удосконалити роботу відділу кадрів при прийомі людей на підприємство, щоб в майбутньому не виникали труднощі з персоналом. Тим самим ввести конкурс на заміщення тієї або іншої посади, можливість впровадження різного виду тестування, за наслідками якого можна надати робоче місце досвідченішій і перспективнішій людині.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ:
1. Економіка підприємства: Підручник. / Під ред. Сафронова н.А. -М.: видавництво Юрист, 1998.-584 з.
2. Слуцкий г.В. Управління соціальним розвитком персоналу підприємства. Навчальний посібник. - М.: ГАУ, 1994. - 267 з.
3. Кибанов а.Я., Захаров д.К. Організація управління персоналом на підприємстві. - М.: ГАУ, 1995. - 314 з.
4. Віханській о.С., Наумов а.І. Менеджмент. - М.: Гардарки, 1999. -528с.
5. Нейлер в.А. Економіка підприємства: Курс лекцій. - Новосибірськ.: ИНФРА-М;1997,-132с.
6. Рульев в.А., Гуткевіч с.А. Основи менеджменту. / Методична допомога /- Мелітополь.: Видавництво ТГАТА, 1995. - 110 з.
7. Дятлов в.А. підвищення ефективності підприємства / Практичне пособие/ - М.: Наука, 1989. - 240 з.
8. Зайцев г.Г. Фінанси підприємств. - Спб.: Вид-во Спуеіф, 1997. -319с.
9. Волгин а.П., Матірко в.І. і ін. Управління підприємством в умовах ринкової економіки. - М.: Справа, 1997. -271 з.
10. Ансофф І. Стратегичеськоє управління: Пер. з англ. - М.: Економіка, 1989.-283 з.
11. Старобінській е.Е. Фінанси підприємства. - Спб.: Видавництво АТ "Бізнес-школа "Інтел-Синтез", 1995. - 255 з.
12. Кабушкин і.І. Основи економіки. - Мінськ: "Нове знання", 2000. - 336
13. Аврашков л.Я. Економіка підприємств. М.: Банки і біржі, ЮНИТИ, 1998.-172 з.
14. Волгин а.П. Економіка. - М.: Справа, 1999. - 421 з.
15. Шмален Г. Основи економіки. - М.: Суспільство "Знання" Росії, ЦИНО, 1996.-472с.
16. Закону України "Про господарські суспільства". // Відомості Верховної Ради України. - 1993. - №19. - З. 12-18.
17. Закон України "Про колективні договори". // Відомості Верховної Ради України. - 1991. - №28. - З. 31-37.
18. Закон України "Про підприємництво".// Відомості Верховної Ради України. - 1992. -№43. - З. 11-19.
19. Закон України "Про підприємства". // Відомості Верховної Ради України. - 1991. -№11. - З. 20-31.
20. Цивільний Кодекс України. // Відомості Верховної Ради України. - 1992. - №23. - З. 7-24.

 
 

Цікаве

Загрузка...