WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Організаційно-економічні особливості функціонування торговельного підприємства - Курсова робота

Організаційно-економічні особливості функціонування торговельного підприємства - Курсова робота

розміщення створених страхових резервів та інших видів власних активів, розрахувати та порівняти між собою фактичний та нормативний запас платоспроможності Страховика, відповідно до методики, викладеної в Законі Україніи "Про страхування".
3. Напрямки ефективного функціонування діяльності торгівельного підприємства.
Ефективність функціонування діяльності торгівельног підприємства в певній мірі залежить від того, як напідприємстві організована інвестиційна політика, товарозабезпечення, оплата праці та інші показники, які будуть описані нижче.
Інвестиційна політика підприємства.
Інвестиційна політика торгового підприємства - це сукупність заходів управління інвестиційною діяльністю підприємства, спрямованих на оптимізацію форм інвестицій, підвищення обґрунтованості рішень, що приймаються, зростання ефективності інвестиційної діяльності, зниження інвестиційних ризиків та забезпечення необхідного рівня ліквідності балансу підприємства.
Бізнес-план інвестиційного проекту - це аналітичний документ, що містить основні організаційні та економічні питання, пов'язані з реалізацією проекту.
На підприємстві не здійснюється інвестиційна діяльність в зв'язку звідсутністю прибутків.
Товарозабезпечення підприємства.
Товарне забезпечена - це підпорядкована генеральній меті торговельного підприємства діяльність із закупівлі та доставки на підприємство товарів необхідного обсягу, кількості, асортименту та якості.
Головною метою формування товарного забезпечення торговельного підприємства є створення умов для досягнення поставленої мети, виконання розроблених планів товарообороту та прибутку. При виборі товаропостачальників підприємство враховує такі фактори:
надійність товаропостачальників, стабільність та ритмічність надходження товарів;
- відповідність обсягів закупівлі та надходження продукції;
- місце знаходження товаропостачальника, можливості скорочення транспортних витрат підприємства;
- ціна закупленої продукції;
- якість обслуговування;
- строки виконання замовлень;
- кредитоспроможність та фінансове становище постачальника.
КП "Казка" уклало угоди на товаропостачання з такими суб'єктами підприємництва:
- "Берест-продторг", що постачає такі види продукції: крупи, макарони, муку, сіль, цукор і ін.;
- "Сав-сервіс" здійснює постачання підприємсва кондитерськими виробами: печевом, цукерки, вафлі, шоколад і ін.;
- "Підприємець Мацьків" - постачання м'ясо-ковбасних виробів;
- "Еліта" - крупи, макарони, муку, сіль, цукор, консервні вироби, закрутки, різноманітні приправи, окорочка;
- "Городенка сирзавод" - кисло-молочна продукція: сметана, кефір, ряженка, сир, масло, морозиво, молоко і ін;
- "Соса - соlа"- солодкі безалкогольні напої ("Соса - соlа", "Рерsі", "Fanta", "Sprite" і ін);
- ВАТ "Полонина" - молочна продукція - ряженка, сир, масло, сметана, кефір, морозиво, молоко і ін;
- ТЗОВ "Аркона" - постачає крупи, макарони, муку, сіль, цукор, консервні вироби, закрутки, різноманітні приправи і ін.
- ПП "Галка" - кава і кавові напої.
Необхідність в товарному забезпечення на підприємстві не розраховується. Закупівля товарів здійснюється по мірі їх реалізації. Тобто коли реалізовується закуплена партія товарів тодіж замовляється у товаропостачальника наступна партія поставки. Постачальники здійснюють щоденне постачання.
Організація оплата праці.
Ефективність діяльності будь-якого підприємства залежить не тільки від його господарської діяльності, а й від старань та зусиль його працівників, про ефективність яких свідчать високі результати підприємницької діяльності та конкурентноздатність підприємства. Метою управління трудовими ресурсами є зменшення витрат підприємства на формування та утримання трудових ресурсів і збільшення результатів від їх використання.
На КП "Казка" застосовується погодинна форма оплати праці, яка здійснюється за годинними (денними) тарифними ставками з урахуванням відпрацьованого часу та рівня кваліфікації. Оплата праці керівника та головного бухгалтера здійснюється за місячними посадовими окладами (ставками).
Згідно з даними балансової звітності підприємства рівень середньої зарплати за 1999 і за 2000 роки становив відповідно 105 і 152 грн на одного працюючого в місяць. Ці показники свідчать про збільшення заробітної плати (152-105=47 грн). Також зріс фонд оплати праці з 18900 грн в 1999р до 23700 грн у 2000р.
На підприємстві діє система прив'язання зарплати до товарообороту.
Основні техніко -економічні показники підприємства.
Показники
Одиниці вим.
1998
1999
2000
1. Товарообіг
в т ч роздрібна торгівля гуртова торгівля
громадське харчування
тис грн
тис грн
тис грн
165
-
-
295,7
-
-
665,6
-
-
2. Витрати обігу
тис грн
195
315,7
675,6
3. Чисельність
чол
13
13
13
4. Фонд оплати праці
тис грн
15,5
18,9
23,7
5. Середня заробітна плата
грн
92,3
105
152
6. Торговельна націнка %
12
12,5
13
7. Дохід від іншої діяльності
тис грн
-
-
-
Товарообіг. Основну масу матеріальних благ, що використовуються для особистих потреб, населення отримує через торгівлю. Товарооборот - це це продаж товарів масового споживання та надання платних торговельних послуг населенню для задоволення особистих потреб в обмін на його горошові доходи, або іншим підприємствам - для подальшої переробки чи продожу.
Обсяг товарообороту є основним валовим показником діяльності торговельного підприємства, який характеризує результат його діяльності щодо залучення купівельних фондів споживачів, отимання певного обсягу доходів та прибутку.
В умовах ринкової економіки плановий обсяг товарообороту
формується на рівні самого підприємства. Його обсяг визначається, виходячи з необхідного обсягу прибутку та ринкової позиціїпідприємства. Розроблений таким чином план товарообороту є основним регулюючим фактором формування ресурсного потенціалу підприємства. Обсяг та структура товарообороту визначає вимоги щодо обсягу, складу та ефективності використання матеріальних, трудових та фінансових ресурсів підприємства.
Розрібний товарооборот визначається в цінах фактичної реалізації на момент передачі товарів покупцям.
Стратегія управління товарооборотом є частиною загального стратегічного плану розвитку торговельного підприємства.
Розробка стратегії управління товарооборотом підприємства здійснюється, виходячи з стратегічної мети двяльності підприємства та має за мету забезпечення необхідних темпів розвитку торговельного підприємства, найбільшповне задоволення попиту споживачів, що обслуговуються, розширення їх контингенту.
Відповідно до основних бухгалтерських

 
 

Цікаве

Загрузка...