WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Аналіз прямих витрат ( матервальних та на оплату праці) - Курсова робота

Аналіз прямих витрат ( матервальних та на оплату праці) - Курсова робота

включаються до собівартості. Склад затрат, які включаються або не включаються до собівартості продукції, визначається законодавчо.
2. Аналіз загальної суми затрат на виробництво.
Підприємство, затрати якого аналізуються, називається " Шик". Воно випускає і реалізує ковдри і подушки з гусиного пуху. Продукція дуже дорога, бо використовується дорогі матеріали: гусиний пух , атлас , шовкові нитки. Закупівля пуху відбувається у трьох , так званих , приймальних пунктах у селах, які створима , сама фірма з метою забезпечення себе матеріалом. Пух приймається у селян за ціною 40 гривен за кілограм.
Основні засоби і технологія виробництва:
У наявності є два вантажних автомобіля для забезпечення рітмічного постачання виробництва матеріалами і розвозки готових виробів до пунктів реалізації ( Кожний автомобіль коштує 22 500 гривень. Ці цифри необхідні для розрахунку суми амортизації):
1) машина по очистці пуху та вдуванню його в подушки та ковдри (коштує 4 500 грн.) , очищує пух від пилу та під натиском повітря вдуває його в потрібній кількості в вироби.
2) електронний ніж для різання тканини (коштує 501 грн.). Закрійщик вимірює на верхньому слої атласу площу подушки чи ковдри. За допомогою кількох розрізів цього ножа отримуємо багато готових викройок з атласу.
3) чотири швейні машини (900 грн. кожна). Три швачки зшивають викройки ковдр. Одна викройки подушок. Маленький шматочок виробу залишається незашитим для того , щоб в нього вдувати пух. Після цього швачки зашивають цей шматочок тканини.
4) Потрібно розподілити пух рівномірно вздовж ковдри. Це робить руками закрійщик. В ньго робота набагато легша , тому залишається час.
Три швачки вздовж ковдри прошивають нитками, щоб закріпити пух рівномірно по площі виробу.
Матеріали ( за планом ) :
На одну ковдру: ниток - 100 метрів ( 20 коп./метр),
пуху - 3 кілограми ( 50 грн./кг після обробки (чистки)),
атлас - 8 кв. метрів ( 15 грн./кв.метр)
Планові затрати матеріалу на одну ковдру = 290 гривень.
На одну подушку: ниток - 2,5 метрів ( 20 коп./метр),
пуху - 1 кілограм ( 50 грн./кг після обробки ( чистки)),
атлас - 1,7 кв.метрів ( 15 грн./кв. метр)).
Планові затрати матеріалів на одну подушку = 80 гривень. Матеріали (фактичні). Підприємство вирішило змінити на краще дизайн ковдр: вишити його різноманітним орнаментом. Тому затрати ниток збільшились. Підприємство збільшило обсяг виробництва продукції. Йому потрібно більше пуху. Тому на приймальних пунктах вирішили залучити більше селян які б приносили пух. Тому підвищили ціни за кілограм до 45 гривень. Після очищення ціна за кілограм становить 55 гривень. Підприємство вирішило змінити норму витрат пуху на одну ковдру до 2,5 кг і норму витрат атласу до 7,5 (не за рахунок площі ковдри, а за рахунок залишків атласу на шви). Це все значно змінило собівартість виробів. Аналіз матеріальних затрат див. у п. 2.3. Продуктивність праці швачок та обсяги виробництва:
По плану: передбачалось , що одна швачка шиє 5 ковдр в день , тобто 3 швачки шиють 15 ковдр в день , за місяць - 345 шт. Передбачалось , що у швачки, яка відповідає за пошиття подушок витрачається 15 хвилин на одну подушку, тому за 8 годин роботи вона шиє 32 подушки, а за місяць - 736.
Фактично: директор підприємства став наполягати на підвищенні продуктивності праці і встановив такі норми, що 1 швачка шиє 8 ковдр в день. Відповідно 3 швачки за місяць шиють 552 штуки. Швачка повинна шити подушку за 10 хвилин , 48 в день і 1104 за місяць.
Фонд заробітної плати.
За планом на підприємстві працює слідуючий персонал - 20 чоловік: робочий по машині № 1 (див. осн. Засоби) з окладом 300 грн. , закройщик - 300 грн. , 4 швачки - по 300 грн. кожна , директор 500 грн. , головний бухгалтер - 450 грн. , менеджер по забезпеченню матеріалами - 350 грн. , менеджер по реалізації - 350 грн. , механік - 300 грн. , електрик - 300 грн. , 2 водія по 300 грн. кожний кладовщик - 200 грн. , 3 прийомщика пуху на селах - 200 грн. Кожний , грузчик - 200 грн. , прибиральниця - 150 грн.
Фактично: підприємство взяло на роботу художника дизайнера для того , щоб він розробив оригінальний орнамент для ковдр. Він працює 1 місяць по трудовій угоді за 200 грн. На підприємстві залишили 1 менеджера , який займається і забезпеченням матеріалами і реалізацією готових виробів. Його зарплата - 420 грн. На підприємстві залишили 1 робітника , який працює і механіком і електриком . Його заробіток 390 грн.
Детальний аналіз змін , що відбулись , див. у розділі 4 .
Підприємство знімає в оренду приміщення . З прийомних пунктів , 2 склада (для матеріалів і готової продукції ) , цех та кабінети директора , менеджера , головного бухгалтера , кімнату для робочих . Загальня платня 5040 грн.
За енергію підприємство платить 700 грн. , за воду -70 грн. , за топливо - 1000 грн. , за утримання офісу ( факс , телефон , канцелярія ) - 300 грн. , за послуги банку - 55 грн. Амортизація -2842 грн. (2машини -2 група основних засобів ; машина №1 , 4 швейні машини - 3 група основних засобів ).
3. Аналізматеріальних затрат .
Як правило , найбільшу питому вагу в собівартості промислової продукції займають затрати на сировину і матеріали . Тому дуже важливим джерелом зменшення собівартості продукції є скорочення матеріальним. Загальна сума затрат залежить від обсягу випуску продукції , її структури та змін питомих затрат на окремі вироби .
Схема 1. Факторна система прямих матеріальних затрат .[2]
Аналіз матеріальних затрат полягає в порівнянні факторного обсягу їх з плановим чи базовим і в обчисленні дії окремих факторів на виявленні відхилення .
На підприємстві випускається два види продукції і матеріальні затрати на кожний зовсім різні матеріальні затрати на одну ковдру .
Таблиця 4.
матеріали за планом фактично відхилення
норма затрат,м,кг,м^2 ціна, грн. сума,грн. норма затрат,м,кг ціна,грн сума,грн.
нитки 100 м 20 к 20 грн 120 м 20 к 24 4
пух 3 кг 50 грн 150 грн 2,5 кг 55 грн 137,5 -12,5
атлас 8 м^2 15 грн 120 грн 7,5 кг 15 грн 112,5 -7,5
всього х х 290 х х 274 -16
При загальній економії матеріалів наковдру на 16 грн. Були перевитрати по одному виду матеріалів - ниткам - 4 грн. Це й є резерв зниження матеріальних затрат у розрахунку на 1 виріб . Що ж відбулося на підприємстві ? За видами матеріалів:
1) Нитки . Підприємство вирішило покращити дизайн , вишивши ковдру гарними нитками , тому затрати ниток зросли . Ціна не змінилась .
2) Пух . По-перше змінпилась ціна на нього , бо на приймальних пунктах потрібно було привернути увагу більшої кількості людей , що бажали б здати пух . Тому його почали приймати за 45 грн./кг. Після очистки він вже коштує 55 грн./кг . По-друге , зменьшили норму використання пуху на одну ковдру до 2,5 кг. Це не змінить якості ковдри . Вона буде така ж тепла і легка . Пух розподіляється рівномірно вздовж усієї площини ковдри .
3) Атлас . Ціна не змінилась . Але "на шви " тепер залишають менше тканини . Це дуже прекрасний спосіб зекономити за допомогою майстерності швачки .
Матеріальні затрати на 1 подушку.
Таблиця 5.
матеріали за планом фактично відхилення
норма ціна,грн. сума,грн. норма ціна,грн. сума,грн.
нитки 2,5 м 20 к 0,5

 
 

Цікаве

Загрузка...