WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Аналіз конкурентоспроможності підприємства - Курсова робота

Аналіз конкурентоспроможності підприємства - Курсова робота

зварювання та методика зміцнення жорсткості металоформ за допомогою ексреактивних ребер жорсткості. Крім того в співпраці з заводом ЗБК №1 були розроблені та введені в експлуатацію металоформи для виготовлення полегшенних залізобетонних панелей для перекриття, які дозволили при виробництві економіти близько 20% цементно-керамзітного розчину. Також була розроблена та виготовлена металоформа для виготовлення монолітних гаражів.
ВАТ "ЕМЗ "Металіст" приймало активну участь у реконструкції м.Києва. У 1998 році був виготовлений комлект металоформ та оснастки УБ-1 та УБ-2 для залізобетонної розділювальної смуги на відрізку дороги по вул.Червоних Козаків від вул.Вишгородської до жилого масиву Троєщина.
Таким чином, підприємство є провідним у галузі виробництва та проектування металоформ та оснастки у Київському регіоні.Об'єктне оріентування комплектів, яке враховує особливості обладнання заводів ЗБК,доробка та,як правило, пусконалагоджувальні роботи проводяться силами власних спеціалістів ВАТ "ЕМЗ "Металіст",що являється досить вагомим рушієм підвищення конкурентоспроможності виготовляємої продукції.
Виготовлення освітлювальних опор та металевих огорож освоєно ВАТ "ЕМЗ "Металіст" не так давно. Освітлювальні опори, що виготовляються підприємством, - досить високотехнологічний продукт. Завдяки використання верстатів внутрішнього плазменого зварювання металоконструкцій (ВВПЗ-4) освітлювальні опори мають підвищену жорсткість конструкції та зменшену масу і матеріаломісткість. Освітлювальні опори ОП-1, ОП-4, ОП-7,ОП-8/2, ОП-12/П є альтернативною заміною вже застарілих залізобетонних опор, більшість з яких в м.Києві потребує заміни в зв'язку з закінченням строку безпечної експлуатації. Вищевказані опори не піддатливі процесам вивітрювання та мають у 10-12 разів вищий коефіцієнт статичної міцності ніж залізобетонні опори (Акт випробування Державно інституту міцності при Академії наук України від 26 квітня 1995 року №131). Завдяки цьому строк безпечної експлуатації зазначених металевих опор складає 35 років. Основним недоліком металевих опор є те, що вони потребують періодичного фарбування, що збільшує експлуатаційні витрати замовників. Але спеціалістами підприємства розроблений метод покриття металевих опор полімерною фарбою, яка забезпечує гарантований надійний антикорозійний захист на протязі 25 років. Такі освітлювальні опори мають кращий естетичний дизайн, завдяки чому покращується благоустрій вулиць, на яких вони встановлюються.
Виготовлення металевих дверей розпочато на ВАТ "ЕМЗ "Металіст" в 1998 році на діючому виробництві, використовуючи наявні потужностті. Але збільшення обсягів виробництва даної продукції потребує розширення виробничих площ, закупки та монтажу додаткового обладнання згідно з технологічним циклом.
Основним стратегічним споживачем металевих дверей є холдингова компанія "Київміськбуд",яка забезпечує будівництво житла в м.Києві та інших регіонах України. Проведені маркетингові дослідження показали, що ринок металевих дверей заповнений дрібними неорганізованими виробниками з низьким рівнем виробництва. Питомість ринку збуту вхідних металевих дверей на 1999 рік складає 10 тисяч штук (ХК "Київміськбуд" у 1999 році планує збудувати 10 тисяч квартир).
ВАТ "ЕМЗ "Металіст" без введення нових потужностей по виробництву дверей може задовольнити потреби ринку лише на 80%.Ціна на металеві двері з урахуванням НДС складає 627 грн.60коп.
Шляхи підвищення конкурентоспроможності основної продукції:
" зниження затрат на виробництво, собівартості та ціни;
" покращення технічних характеристик,параметрів надійності та дизацну;
" гнучка маркетингова,ціінова та товарна політика;
" удосконалення маркетингових досліджень та реклами;
" проведення сертифікаації продукції.
2.4. Оцінка ринку збуту основної продукції ВАТ "ЕМЗ "Металіст".
Після розвалу Державної програми будівництва житла у м.Києві обсяги будівництва, а разом з ними і виробництво залізобетонних панелей значно зменшилось. У зв'язку з цим зменшилась і потреба у металоформах. Але після реорганізації державної будівельної компанії "Київміськбуд" (найбільшої будівельної компанії м.Києва) у холдингову компанію "Київміськбуд" та з появою нових програм будівництва житла об'єми будівництва поступово почали збільшуватись.
ХК "Київміськбуд", конкуруючи з іншими будівельними компаніями, у тому числі і іноземними, почала проектувати житлові будинки покращеного планування та з урахуванням індивідуальних замовлень, що в свою чергу примусило заводи ЗБК випускати нові залізобетонні панелі та перекриття, а це викликало збільшення попиту на металоформи.
Головною перевагою продукції ВАТ "ЕМЗ "Металіст" відносто інших виробників є високий технологічний рівень, короткі строки розробки проектної документації та виготовлення продукції.
Одним із шляхів підвищення конкурентоспроможності продукції ВАТ "ЕМЗ "Металіст" є жорстке дотримання вимог замовника. Позитивним фактором, який впливає на попит на металоформи і оснастку, вироблені підприємством, є досить великий стаж на ринку, на протязі якого підприємство постійно прямувало до підвищення якості, зниженню вартості та підвищенню технічної озброєності своєї продукції. ВАТ "ЕМЗ "Металіст" має в своєму складі унікальне обладнання, яке дозволяє впевнено конкурувати з основними конкурентами на ринку металоформ та оснастки.
Основними конкурентами є: ВАТ "Укрсталеконструкція", ВАТ "Київпромстройсервіс", ЗАТ "Савватс", ТОВ "Спектр", ЧП Андрієв В.С.
Але їх низька технологічна озброєність не дозволяє завоювати сектор ринку більший за 20%, і в основному їх продукція - це нескладні металоформи, виготовлені за застарілою технічною документацією з невисоким технологічним рівнем.
За даними маркетингового дослідження ринку будівництва житла протягом найближчих трьох років ринок буде розвиватись, тобто об'єми будівництва будуть позитивно зростати, що прямо пропорційно викличе підвищення попиту на металоформи та оснастку. Враховуючи необхідний час для досягнення конкурентами технологічного рівня ВАТ "ЕМЗ "Металіст", та невикористаний резерв даного підприємства щодо збільшення об'ємів виробництва, відносно невеликий знос технологічного обладнання можемо зробити висновок, що ситуація, яка складатиметься на ринку металоформ і оснастки благоприємна для підприємства.
Основним споживачем освітлювальних опор та металевих огорож є мерія м.Києва. Голова мерії О.Омельченко втілив у життя та продовжує розвивати програму реконструкції м.Києва. На об'явленому мерією м.Києва тендері свою продукцію представляли виробники освітлювальних опор та металевих огорож (ВАТ "Київенергореконструкція", ЗАТ "Савватс", ТОВ "Спектр", ЧП Андрієв В.С.). Але після розгляду технічних параметрів, ціни, якості та строків виготовлення перевагу віддали ВАТ "ЕМЗ "Металіст". На даний час підприємством виконано замовлення на поставку комплектів освітлювальних опор та металевих огорож для реконструкції пр.Перемоги від площі Перемоги до

 
 

Цікаве

Загрузка...