WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Фінанси господарських суб’єктів - Реферат

Фінанси господарських суб’єктів - Реферат


Реферат на тему:
"Фінанси господарських суб'єктів"
ЗМІСТ
1. Суть державної реєстрації малого підприємства
2. Державна підтримка малого підприємництва
3. Список використаної літератури
1. Порядок державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності в Україні здійснюється згідно з законами України "Про підприємництво", "Про господарські товариства", Положенням про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України №125 від 25 січня 1996р., та Постановою Кабінету Міністрів України №406 від 3 квітня 1996р. "Про плату за державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності".
Основні етапи реєстрації можна викласти в такій послідовності:
1. Проведення зборів засновників та підготовка статуту підприємства, установчого договору, протоколу зборів засновників.
2. Засвідчення у нотаріальній конторі в статуті та установчому договорі підписів засновників підприємства.
3. Оплата у відділенні Ощадбанку збору за державну реєстрацію.
4. Відкриття тимчасового рахунку та сплата власниками підприємства внеску до статутного фонду суб'єкта підприємницької діяльності в розмірі, передбаченому відповідними законодавчими актами.
5. Подання до відповідного відділу районної державної адміністрації необхідних документів для державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності, які передбачені законодавством.
6. Отримання через 5 робочих днів у районній державній адміністрації затверджених документів про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності.
7. Постановка на облік у міському управлінні статистики та отримання ідентифікаційного коду суб'єкта підприємницької діяльності в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій.
8. Постановка на облік в районній податковій інспекції.
9. Закриття тимчасового рахунку в банку та відкриття постійного рахунку.
10. Отримання дозволу у відділі дозвільної системи районного відділу внутрішніх справ для виготовлення печатки та штампів.
11. Виготовлення печатки та штампів.
Як бачимо, процес підготовки та реєстрації потребує значної кількості документів і значного часу на їх оформлення. Крім того, розмір зборів за державну реєстрацію встановлюється у неоподатковуваних мінімумах доходів громадян та ще й в залежності від сфери підприємницької діяльності. Постійні зміни у розмірі неоподаткованого мінімуму доходів громадян приводить до нестабільності цих зборів.
Нестабільність та протиріччя прийнятих правових документів часто призводить до необхідності перереєстрації малих підприємств, що, з одного боку, ускладнює діяльність підприємств, а з другого, є методом додаткового вилучення коштів з малого підприємства.
Наприклад: Постановою Кабінету Міністрів України №118 від 22.01.96р. "Про створення Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України" (п.7) було прийнято рішення, що "державним податковим інспекціям з 01.04.96р. вважати недійсними і не приймати звіти, декларації, розрахунки і платіжні доручення підприємств та організацій, а Державному митному Комітетові не проводити декларування та митне оформлення суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності - резидентів України без ідентифікаційних кодів з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України та довідки про включення до нього". І не дивлячись на те, що в подальшому Постановою Кабінету Міністрів України №125 від 25.01.96р "Про внесення змін і доповнень до Положення про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності (п.15) передбачено, що "перереєстрація проводиться у разі зміни назви, організаційної форми або форми власності в порядку, встановленому для їх реєстрації", а постановою Кабінету Міністрів України від 03.04.96р. №406 "Про плату за державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності" (п.2) встановлено, що "свідоцтва про державну реєстрацію, видані суб'єктам підприємницької діяльності починаючи з 29.04.94р. є дійсними і можуть бути замінені на свідоцтва нового зразка лише за бажанням цих суб'єктів", структурні підрозділи Державної податкової адміністрації та Державного митного комітету вимагають перереєстрації суб'єктів підприємництва і відмовляються проводити будь-які операції без пред'явлення свідоцтва про реєстрацію нового зразка.
Витрати, пов'язані із створенням і реєстрацією малих підприємств, можна поділити на дві складові:
" змінні витрати (придбання обладнання, оренда приміщень, найм робочої сили тощо), які обумовлені контрактним видом діяльності підприємства, його місцем знаходження;
" постійні витрати, які пов'язані з виконанням обов'язкових процедур в процесі реєстрації: внесення частини до статутного фонду, підготовка та нотаріальне засвідчення засновницьких документів, збір за державну реєстрацію, сплата органам статистики, держпожежнагляду, санепідемнагляду тощо.
Постійні витрати, що стосуються збору за державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності наведено у табл. 1.
Середня вартість здійснення окремих етапів державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності складає:
- нотаріальне засвідчення документів - 20…70 грв.;
- плата за отримання ідентифікаційного коду - 15…25 грв.;
- плата за відкриття рахунку в банку - 90…180 грв. (у деяких банках безкоштовно);
- плата за отримання дозволу для виготовлення печатки та штампів - 20 грв.;
- плата за виготовлення печатки, штампу - 14…20 грв.
При цьому витрати, які теоретично повинні бути однаковими, суттєво відрізняються для різних категорій підприємств і регіонів. Тим самим встановлюються різні умови входу різних категорій підприємств на ринок. Досить часто, органи реєстрації самостійно ускладнюють процес реєстрації шляхом вимагання додаткової інформації (документів), які не передбачені діючим законодавством, а також наданням одних і тих же документів в різні інстанції. Багато пунктів Положення мають неоднозначне тлумачення, потребують додаткових роз'яснень, а деякі розділи, наприклад, про скасування реєстрації та ліквідацію підприємства, є протирічні і неузгоджені з необхідними діями суміжних організацій - судів, податкової адміністрації, органів статистики та іншими.
Таблиця 1
Розмір збору за державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності
Сфера підприємницької діяльності Розмір збору у неоподатковуваних мінімумах доходів громадян за державну реєстрацію
підприємців без створення юридичної особи товариств з обмеженою, додатковою, повною відповідальністю, командитних, споживчих товариств акціонерних товариств, об'єднань підприємств підприємств з іноземними інвестиціями інших юридичних осіб
Промисловість і будівництво 1.5 4 8 8 4
Агропромисловий комплекс 1.5 4 8 8 4
Наука і наукове обслуговування 1.5 4 4 4 4
Надання послуг:
побутових 1.5 4 8 8 4
юридичних 1.5 4 8 8 4
транспортних 1.5 5 8 8 4
торговельно-посередницьких 2.5 6 10 10 5
Фінансово-інвестиційна діяльність 2.5 8 10 10 5
Охорона здоров'я 1.5 4 8 8 4
Освіта і культура 1.0 2 4 4 2
Інші сфери 1.5 4 8 8 4
Недосконала організаційна структура реєстраційних органів, відсутність єдиного методичного центру в країні з питань реєстрації та легалізації суб'єктів підприємництва призводять до порушення системного підходу при вдосконаленні реєстраційних процесів.
2. Джерела формування фінансових ресурсів

 
 

Цікаве

Загрузка...