WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Поняття, мета, значення, принципи, види плануваня (Пошукова робота) - Реферат

Поняття, мета, значення, принципи, види плануваня (Пошукова робота) - Реферат

фактичних даних;
- висування версій;
- визначення кола слідчих дій і організаційних заходів, які потрібно провести, термінів і послідовності їхного проведення, а також виконавців;
- коректування плану в ході розслідування.
Фактичну основу планування складають матеріали справи, зібрані до моменту планування. Це відомості про подію злочину, отримані в ході початкових невідкладних слідчих дій і оперативно-розшукових заходів. На основі цього висуваються версії, визначаються слідчі дії й організаційні заходи які потрібно провести, тактика їхного проведення, терміни і т.д. - іншими словами, реалізуються всі інші елементи планування.
Основним документом планування є план розслідування по кримінальній справі, що у процесі проведення слідства й одержання інформації уточнюється, доповнюється, коректується.
План розслідування до кримінальної справи не прилучається: звичайно він зберігається в наглядовому провадженні або окремо. Робоча програма на різних етапах розслідування змінюється. Так, у початковій стадії, при відсутності достатніх даних про злочинця, може бути застосоване суцільне прочісування місцевості, використання радіо, телебачення, допомоги громадськості. Іноді застосовується вибірковий пошук.
Після того, як комплекс невідкладних дій проведений, слідчий осмислює зібраний матеріал і складає розгорнутий план розслідування.
Така схема планування розслідування при порушенні кримінальних справ по офіційних матеріалах - коли про події, що мають ознаки злочину, стає відомо із заяв і повідомлень громадян.
Інша картина спостерігається при порушенні справ по оперативно-пошуковим даним.
На основі наявних даних, слідчий може побудувати як загальні, так і часткові конкретні версії і розробити розгорнутий план розслідування.
Тому, якщо справа порушується на підставі наявних оперативно-розшукових матеріалів, слідчий звичайно планує роботу щодо цієї справище до її порушення, як тільки прийняте остаточне рішення, що справа буде порушена.
Наявність необхідної інформації дає можливість заздалегідь скласти план реалізації наявних оперативно-розшукових матеріалів, що одночасно буде і планом початкових слідчих дій. При цьому слідчий може вибрати тактично найбільш зручний момент для порушення кримінальної справи.
При укладанні плану, якщо справа порушується на підставі оперативно-розшукових матеріалів, найактивнішу участь приймає оперативний працівник.
4. ТЕХНІКА ПЛАНУВАННЯ.
Плани розслідування по кримінальних справах можуть складатися в різних формах. Найбільш розповсюджена форма - по версіях.
При цьому в плані відображаються: слідчі версії, слідчі дії й інші заходи щодо перевірки кожної з намічених версій; терміни виконання кожної слідчої дії або іншого заходу; виконавці.
Іноді вводиться також спеціальна графа для оцінок про виконання або інших приміток. Графічно план виглядає так:
План розслідування по кримінальній справі №____за обвинуваченням_
по ст. КК України
Слідчої версії
Терміни проведення
Виконавці
Позначка про виконання
Слідчі дії й інші заходи що підлягають проведенню (по кожній версії)
На початку плану (відразу під заголовком) доцільно також вказувати календарні терміни найважливіших процесуальних вирішень у справі (дати порушення справи, взяття під варту підозрюваних, обвинувачуваних, пред'явлення обвинувачення, закінчення розслідування).
Форма плану за основу побудови якого беруться версії, може бути й інша. Нерідко план, після позначення заголовка і календарних термінів розслідування виглядає наступним шляхом:
Перша слідча версія______________________________
Питання які підлягають з'ясуванню:
1._____________________________________
2._________________________________ Слідчі дії й інші заходи, які підлягають проведенню:
Час проведення _________________ виконавець ___________________
Друга слідча версія:
1.____________________________________
час проведення __________ виконавець __________________
2. _________________________________________________
І т.д.
При розслідуванні багатоепізодних справ форма плану трохи ускладнюється. У таких випадках в плані спочатку вказуються загальні версії, а надалі він будується по окремих епізодах розслідуваного злочину.
У цій частині план може бути приблизно таким:
Короткий зміст епізоду
Питання, які
підлягають з'ясуванню
Слідчі дії й інші заходи
Терміни проведення
Виконавці
Позначка про виконання
Ще один різновид плану - по особистостях або особах (підозрюваних або обвинувачуваних). Структурно такий план аналогічний попередньому, але в першій графі замість зміст епізодів указуються прізвища обвинувачуваних або підозрюваних.
У плані окремої слідчої дії відображаються:
-мета слідчої дії; питання підлягаючі з'ясуванню;
-точний час проведення;
-коло осіб, що будуть допомагати слідчому в проведенні слідчої дії, розподіл обов'язків між ними;
-технічні засоби, що будуть застосовуватись при проведенні слідчої дії для фіксації його ходу і результатів (слідча валіза, магнітофон, відеокамера);
-тактика проведення слідчої дії;
-тактика його фіксації;
-несекретні оперативно-розшукові засоби, необхідні для успішного проведення даної слідчої дії.
При розслідуванні складних, багатоепізодних злочинів, крім планів, застосовується допоміжна документація; схеми злочинних зв'язків обвинувачуваних, "особові рахунки" на кожного обвинувачуваного (картки).
В особових рахунках вказується:
- формулювання обвинувачення;
- докази, що підтверджують обвинувачення;
- доводи обвинуваченого на свій захист;
- результати перевірки тверджень обвинувачуваного;
- дані які характеризують особистість обвинувачуваного;
- питання які потрібно з'ясувати;
- оцінки про дати обрання запобіжного заходу. Пред'явлення обвинувачення у відношенні до даної особи.
Ці дані, зібрані в одному місці та в легко доступному для огляду вигляді, допомагають правильно організувати розслідування, вирішити питання про повноту розслідування, полегшують складання обвинувачувального висновку.

 
 

Цікаве

Загрузка...