WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Поняття, мета, значення, принципи, види плануваня (Пошукова робота) - Реферат

Поняття, мета, значення, принципи, види плануваня (Пошукова робота) - Реферат

планів розслідування, схем, графіків, карток;
Планування розслідування кримінальних справ варто відрізняти від планування роботи слідчого, оперативного працівника.
Планування розслідування здійснюється по кожній кримінальній справі в цілому, розрізняють також, планування окремих слідчих дій, наприклад, проведення очної ставки, обшуку.
Планування дозволяє всебічно досліджувати всі обставини справи, які підлягають доведенню, вена сприяє розкриттю складних і заплутаних справ.
Без планування неможливо працювати групі слідчих по багатоепізодним справам.
Принципи планування розслідування
Виділяються три головних принципи планування:
1. Динамічність означає що процес планування це не разовий акт, а здійснюється постійно протягом усього процесу розслідування по справі, а складений план не являється остаточним, він постійно доповнюється та змінюється, в ньому враховуються заново виниклі слідчі версії, потребуючі додаткової перевірки. Необхідність постійної корекції є однією з принципових відмінностей планів розслідування від більшості інших планів. Окрім загального плану розслідування по справі, складаються плани проведення найбільш складних та відповідальних слідчих дій.
2. Індивідуальність планування обумовлюється неповторністюкожного з розслідуваних злочинів і особливостями особистості слідчого, що здійснює планування. План повинен будуватись тільки на даних, отриманих у ході конкретного слідства.
Принцип індивідуальності означає неприпустимість шаблону, обов'язковість укладання плану саме для конкретної справи, з врахуванням усіх його особливостей. Неможливо розробити єдиний зразок плану, що був би придатний для розслідування по всіх кримінальних справах у якості типового.
3. Конкретність планування полягає у відсутності в розроблювальних планах загальних формулювань. Програма , що міститься в них , покликана гранично чітко визначати ціль запланованих дій, хто в які строки, де і коли буде здійснювати ці дії й інші основні питання.
У плані перераховуються питання які підлягають з'ясуванню по тій або іншій версії; пошукові й інші заходи які потрібно провести; позначені терміни їхнього проведення і виконавці, кого зі свідків передбачається опитати, у кого зробити обшуки, коли і хто буде здійснювати ці слідчі дії.
Види планування:
1) планування початкового етапу розслідування визначається специфікою розв'язуваних завдань:
- орієнтування в обставинах скоєного злочину;
- пошук доказів і джерела їхнього надходження;
- встановлення і розшук злочинців по гарячих слідах;
- з'ясування причин і умов, що сприяли вчиненню конкретного злочину. На цьому етапі розслідування широке використання знаходять типові плани, до яких відносяться:
- плани проведення комплексних операцій при учиненні визначеного виду особливо небезпечних злочинів;
- переліки невідкладних слідчих дій і оперативно-пошукових заходів, здійснюваних при надходженні повідомлень або заяв про вчинення злочинів;
- програми дій учасників слідчо-оперативної групи, що виїжджають на огляд місця події.
При вирішенні питання про послідовність здійснення слідчих або інших дій враховується невідкладність слідчих дій зв'язаних із забезпеченням оперативного одержання інформації , що втрачається, фіксації слідів що, швидко зникають, змінюючи-ЗРЄДЄМ, обстановки місця події чи допит помираючого потерпілого і т.д.
Враховуються також терміни проведення процесуальних дій, що регламентуються законом, затримки пред'явлення обвинувачення, допиту обвинувачуваного й інше; тривалість періоду здійснення окремих дій (експертиза, ревізії), можливість перевірки шляхом ВІФСІЄЛЄ-Ш4Я- тієї або іншої дії відразу декількох слідчих версій.
При розслідуванні кримінальної справи групою слідчих, це називається груповим методом. Груповий метод розслідування частіше всього застосовується щодо великих справ про розкрадання. Такі справи, як правило, багатоепізодні, злочини що тривають, виконуються злочинною групою і заподіюють значний збиток.
Для розслідування таких справ створюється група слідчих, призначається керівник групи, який складає загальний план розслідування, що передбачає:
- загальні версії, і шляхи їхньої перевірки;
- індивідуальний план для кожного слідчого, який входить до складу групи по окремих, виділених йому напрямках роботи;
- обов'язки керівника групи і перелік слідчих дій, що він проводить особисто;
- координацію дій між слідчими;
- порядок узагальнення даних, одержуваних слідчими.
На основі загального плану, кожний слідчий складає особистий план розслідування. Такий план може стосуватися діяльності особи, конкретного епізоду і т.п.
Старший групи складає план, щодо мережі розслідування, в якому координується діяльність слідчих, намічається послідовність найбільш важливих слідчих дій, визначаються терміни розслідування.
По окремих справах можна складати, плани-схеми, що показують які слідчі дії й у якій послідовності проводити. Це дозволяє прискорити розслідування, ефективніше контролювати роботу слідчого, надавати йому необхідну допомогу.
2) Планування наступного етапу розслідування
Здійснюється відповідно до загальних завдань даного етапу, що полягають в одержанні нових доказів, дослідженні, перевірці й оцінці вже зібраних фактичних даних з метою викриття обвинувачуваного, встановлення всіх учасників вчиненого злочину. Істотний вплив на весь процес планування розслідування робить позиція, зайнята обвинувачуваним, визнає він або заперечить пред'явлене обвинувачення.
3) Заключний етап розслідування
У плані відбиваються такі обов'язкові дії, як ознайомлення з усіма матеріалами справи обвинувачуваного і його захисника, потерпілого, цивільного позивача, відповідача або їхніх представників.
Потрібно також враховувати можливість різних заяв, повідомлень, клопотань з боку зазначених осіб, а також виділити час для укладання обвинувачувального висновку.
3. ЕЛЕМЕНТИ ПЛАНУВАННЯ. ОСОБЛИВОСТІ ПЛАНУВАННЯ ПРИ ПОРУШЕННІ КРИМІНАЛЬНОЇ СПРАВИ ПО ОФІЦІЙНИХ МАТЕРІАЛАХ І ПО ОПЕРАТИВНО-РОЗШУКОВИМ ДАНИМ.
Якщо спробувати розчленувати діяльність слідчого по плануванню розслідування, то в ній чітко проглядається ряд елементів. До числа таких елементів відноситься:
- вивчення наявних

 
 

Цікаве

Загрузка...