WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Бізнес-план підприємства. Сутність, зміст, призначення, структура, методологія. (Курсова робота) - Реферат

Бізнес-план підприємства. Сутність, зміст, призначення, структура, методологія. (Курсова робота) - Реферат

на третій рік подаються загальні результати за дванадцять місяців.
Розділ включає в себе такі документи:
- прогноз обсягу реалізації;
- прогнозований звіт про доходи підприємства;
- прогнозований баланс;
- звіт про рух грошових засобів;
- динаміку змін і основних фінансових коефіцієнтів.
Прогноз обсягу реалізації дає уяву про ту частку ринку, на яку розраховує підприємство. Цей документ складається на основі вивчення ситуації на ринку.
Звіт про доходи підприємства вміщує:
- надходження від продажу товарів (реалізації послуг);
- витрати на виробництво товарів;
- загально-виробничі витрати (за видами);
- відрахування в бюджет;
- чистий прибуток.
Звіт про рух грошових засобів - це документ, за допомогою якого можна оцінити рух коштів під час реалізації проекту з розбивкою за часом (а саме, скільки коштів необхідно до початку реалізації і під час виконання роботи). Головна мета цього звіту переконатись у можливості забезпечення синхронності надходжень та витрат грошей, а також перевірити можливість ліквідності справи в разі необхідності.
Динаміка змін і основних фінансових коефіцієнтів показує, як змінюється в процесі реалізації проекту основні фінансові коефіцієнти:
- валового прибутку;
- операційного прибутку;
- чистого прибутку;
- швидкої ліквідності;
- співвідношення власних та залучених засобів;
- погашення кредит орної заборгованості та ін.
Потрібно докладно описати припущення, згідно з якими розроблявся прогноз базового варіанту реалізації проекту, докладно розглянути показники прибутковості та показники ліквідності проекту.
Розрахунок точки беззбитковості проекту.
Бажано провести розрахунок точки беззбитковості проекту в товарному та грошовому виразі.
Оцінка ризику.
Про ризик проекту необхідно говорити, тому що це:
- покаже кредитору, що ви реально оцінюєте ситуацію;
- допоможе вам передбачити ризик та зменшити його;
- сприятиме розумінню кредитора, що ви в змозі вийти з важкого становища.
Для більшості невеликих проектів аналіз ризику проводиться суто експертними методами, тобто шляхом оцінювання. Найважливіше тут - вміння розробника бізнес-плану заздалегідь передбачити всі можливі види ризику. Ризики можна класифікувати за джерелом виникнення-господарський, пов'язаний з особистістю людини, та пов'язаний з природними факторами. Спектр ризиків дуже широкий - від пожеж, землетрусів, міжнаціональних конфліктів до знеструмлення обладнання чи травмування персоналу.
Виходячи з певної ймовірності виникнення небажаних ситуацій, необхідно побудувати діяльність таким чином, щоб зменшити ризик і залежні від нього втрати в майбутньому.
Потрібно також провести так званий аналіз чутливості проекту. Він полягає в тому, що крім прогнозованих фінансових результатів, розрахованих для базового варіанту, проводиться такий самий розрахунок ще для двох крайніх випадків:
- розрахунок за найгіршим сценарієм - випадок, коли зовнішні фактори максимально заважають здійсненню проекту;
- розрахунок за найкращим сценарієм - випадок, коли зовнішні фактори максимально сприяють реалізації проекту.
Результати аналізу чутливості в бізнес-плані можуть бути представлені в спрощеному вигляді (тобто менш деталізовано, ніж для базового варіанту), повністю його можна включити в додатки до бізнес-плану.
При найгіршому сценарії реалізації проекту повинна забезпечуватись така прибутковість, яка дала б можливість компанії виконати свої зобов'язання перед кредиторами або партнерами.
У цьому розділі бізнес-плану необхідно показати також профілактичні можливості запобігання ризику, а також викласти свою програму страхування від ризику.
План впровадження проекту.
Розробляється докладний план здійснення проекту. Цей план доцільно викласти у вигляді таблиці.
Таблиця 2. План здійснення проекту.
№ пор. Дія, яку потрібно виконати Термін виконання Відповідальний за виконання працівник компанії
У плані слід вказати всі ключові події, що є запорукою успішного здійснення проекту, наприклад, термін підписання угоди про надання кредиту, термін отримання першого траншу та ін.
Потрібно також визначити будь-який зовнішній вплив фактору часу на проект, наприклад, задаток втрачається або повна виплата не отримана протягом певного періоду часу.
Додатки.
У додатки до бізнес-плану включається вся важлива інформація, яка не ввійшла до пояснювальної записки: повні резюме менеджменту компанії; копії фінансових звітів компанії; рекомендаційні листи від кредиторів, у яких компанія раніше отримувала кредити; копії договорів пов'язаних з реалізацією проекту; копії ліцензій, авторських свідоцтв і т.д.
Рис 2. Послідовні етапи розробки бізнес-плану.
Рис 1. Орієнтована типова структура бізнес-плану.
Висновок
Бізнес-план - це план розвитку підприємства, необхідний для освоєння нових сфер діяльності, створення нових видів бізнесу.
Вдало розробивши бізнес-план, можна отримати надійний інструмент у змаганні з конкурентами і в розширенні своєї особистої справи.
Бізнес-план надає можливість оцінити життєздатність підприємства в умовах конкуренції, дає орієнтири для першочергової діяльності, служить аргументом для одержання фінансової підтримки від зовнішніх інвесторів.
Практика свідчить, що на сучасному етапі розвитку підприємництва в Україні бізнес-план більш за все потрібен підприємцям, які сподіваються залучити іноземні інвестиції, оскільки більшість іноземних інвесторів віддають перевагу традиційній схемі надання коштів, вирішальним моментом якої виступає розгляд бізнес-плану.
Бізнес-планування допомагає підприємцю:
- визначити ступінь життєздатності та майбутньої стійкості підприємства, зменшити ступінь ризику підприємницької діяльності;
- конкретизувати перспективи бізнесу у вигляді системи кількісних і якісних показників розвитку;
- привернути увагу, зацікавити, забезпечити підтримку з боку потенційних інвесторів фірми;
- отримати досвід планування, що розвиває перспективний погляд на свою компанію та її робоче середовище.
Список літератури
1. Покропивний С.Ф., Новак А.П. - "Ефективність інноваційно-інвестиційної діяльності". 184ст. К.98р.
2. Вітлінський В.В., Наконечний С.І. - "Ризик у менеджменті", К.97р.
3. Покропивний С.Ф., Колот В.М. - "Підприємництво: стратегія, організація, ефективність".350ст. К.98р.
4. Зубовський В.М. - "Економіка підприємства". 64ст. К.2000р.

 
 

Цікаве

Загрузка...