WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Бізнес-план підприємства. Сутність, зміст, призначення, структура, методологія. (Курсова робота) - Реферат

Бізнес-план підприємства. Сутність, зміст, призначення, структура, методологія. (Курсова робота) - Реферат

працювати. Типовий процес дослідження ринку включає чотири етапи:
" визначення інформації, потрібної для аналізу;
" пошук та збирання даних;
" аналіз даних;
" реалізація заходів, що дають змогу використати ці дані.
Дуже важливо правильно сформулювати ідею нового підприємства з урахуванням дійсного стану справ у сфері діяльності та визначити тенденції її розвитку.
Цей розділ вимагає комплексного розгляду таких питань:
" визначення кола споживачів, прогноз їх платоспроможного попиту;
" прогноз цін;
" прогноз обсягів реалізації;
" вивчення динамки продажу в галузі;
" вивчення можливостей, переваг, недоліків потенційних конкурентів, резервів їх випередження;
" скільки нових фірм виникло в цій галузі за останні три роки;
" кількість нових продуктів, які вийшли на ринок;
" фактори макросередовища (політичні, економічні, культурні та ін.), які можуть змінити поточний стан ринку в найближчі два-три роки;
" аналіз можливостей та загроз ринку.
Пропонується така структура розділу:
Загальне визначення та місткість ринку.
Розробляючи прогноз споживання, потрібно визначити, який з клієнтурних ринків буде зацікавлений у Вашому товарі. Таких ринків може бути п'ять:
- споживчий ринок - окремі особи та господарства, які можуть придбати товари та послуги для особистого споживання;
- ринок виробників - підприємства, які купують товари і послуги з метою їх використання у процесі виробництва;
- ринок посередників - підприємства, які купують товари та послуги з метою їх перепродажу;
- ринок державних установ - організації, які купують товари та послуги з метою їх використання у сфері комунальних послуг;
- міжнародний ринок - закордонні покупці, включаючи закордонних споживачів, виробників, посередників та державні установи.
Провести сегментування ринку, тобто визначити ту групу споживачів, на яку орієнтовано товар. Основою для сегментування є певні ознаки: потреби, рівень доходів, географічне розташування, споживчі ознаки.
Бажано описати недавню історію ринку, на якому працює компанія, а також дати приблизну поточну і прогнозовану (на два-три роки) місткість ринку в товарному та грошовому вираженні.
Середовище і тенденції ринку.
Описати теперішній стан ринку в таких сферах: ринковий попит, включаючи платоспроможність та поведінку основних груп клієнтів; ринкові поставки необхідних товарів, включаючи найтиповіші канали розподілу; основні типи товарів, які задовольняють потреби та відповідають вимогам якості; політика цін та платежів.
Потрібно визначити політичні (регулятивні), економічні, технологічні та (або) соціальні тенденції, які можуть суттєво вплинути на стан ринку в найближчі два-три роки, а також спрогнозувати результат впливу цих тенденцій.
У цьому розділі потрібно провести аналіз конкурентів компанії: визначити основні типи конкурентів (прямі конкуренти, потенційні конкуренти, товари-субститути), для кожного типу назвати конкретних конкурентів, дати їх коротку характеристику, виявити основні сильні та слабкі сторони.
Можливості та загрози ринку.
Розглянути основні можливості, які можуть бути основою успіху проекту, а також основні загрози пов'язані з ринковим середовищем, і вказати, як можна зменшити їх вплив.
Проект
Суть запропонованого проекту.
Опис проекту дає можливість підприємцю переконати інвестора в тому, що:
- проект має сенс;
- проект буде приносити прибуток;
- Ви добре знаєте сферу, в якій збираєтесь працювати;
- Ви продумали всі фактори, які впливають на проект;
- Ваш бізнес знаходиться у задовільному стані;
- Ви не забуваєте про інтереси партнерів та інвесторів.
Опис та логічне обґрунтування проекту.
Описати ідею проекту: мету і сферу діяльності, в якій пропонується втілити проект; яку продукцію чи товар Ви будете випускати, які послуги надавати чи яку діяльність здійснювати (виробляти нову продукцію, поліпшувати існуючу продукцію, поліпшувати діяльність, купувати та продавати, модернізувати підприємство, приміщення та обладнання); дати логічне обґрунтування проекту, тобто пояснити чому даний план має сенс.
Призначення коштів та джерела фінансування проекту.
Викласти план отримання коштів для створення чи розширення підприємства, тобто вказати: скільки коштів потрібно для реалізації даного проекту; джерела отримання коштів; очікуваний термін повернення вкладених коштів та отримання інвесторами прибутку.
Коротко описати вартість проекту за такими категоріями:
- нові закупки (земля, приміщення і споруди, включаючи транспортування, страхування, установку та будівництво);
- поліпшення інфраструктури;
- збільшення обігових коштів (початкові витрати, додаткові запаси сировини і готових виробів, нові адміністративні витрати та витрати на маркетинг та збут);
- непередбачені витрати проекту (приблизно 15-20% суми перших трьох категорій витрат);
Якщо підприємство планує купівлю обладнання, потрібно вказати його кількість, тип, виробника обладнання, а також у кого і на яких умовах воно буде придбано.
Особливу увагу слід приділити джерелам, за рахунок яких буде здійснюватись фінансування проекту. Джерела розподіляють на категорії, наприклад:
- власні грошові кошти компанії (наявні і заплановані);
- зовнішнє фінансування (грошові та товарні кредити, інвестиції).
Умови фінансування та застава.
Розглядаючи умови фінансування проекту, слід точно вказати суму кредиту, а також докладно розробити графіки його отримання та погашення.
Потрібно розглянути такі аспекти:
- умови кредитування: сума необхідного кредиту; графік погашення кредиту; термін кредиту або позики; процентна ставка; пільговий період для погашення кредиту (позики); умови виплати позичкового процента; умови виплати основної суми позики;
- ринкову вартість заставного забезпечення, що пропонується для гарантування позики, за результатами експертної оцінки майна.
Прибутковість проекту.
Цей розділ бізнес-плану розробляється з метою узагальнення картини попередніх складових частин плану, але подає їх у вартісному вираженні. Розрахунки фінансового плану дають можливість дійти висновку про реальність проекту з економічного погляду. Це допоможе передбачити проблеми і порівняти реальний стан справ із запланованим.
Найчастіше прогноз робиться на три роки, причому, на перший рік дається щомісячна розбивка, на другий - щоквартальна, а

 
 

Цікаве

Загрузка...