WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Вдалий досвід підприємництва (науково-пошукова робота) - Реферат

Вдалий досвід підприємництва (науково-пошукова робота) - Реферат

існувати.
Від виробництва до споживача просування товарів за допомогою оптової і роздрібної торгівлі. Доставляє товари від місця виробництва до роздрібних торговельних організацій оптова торгівля. Реалізують товари безпосередньо споживачам роздрібні організації.
У бухгалтерії підприємства ведеться кількісно-вартісний облік товарів за матеріально відповідальними особами.
На кожний сорт і артикул товару, котрому визначено окрему ціну, відкривається окремий аналітичний рахунок.
Облік надходження товарів від постачальника ведеться за покупною вартістю, а облік реалізації покупцям - за продажною вартістю.
У оптовій торгівлі, по мірі продажу відвантажених товарів, роблять записи на бухгалтерських рахунках. Тут відображається реалізація товарів за продажною вартістю, а також одержання від покупців грошей за відвантажену їм тару і відшкодування транспортних витрат. Після списування вартості товарів відображають суму торгової і оптово-збутової знижок за реалізовані товари (не обкладені податком) або податку з обігу за відрахуванням торгової або збутової знижки.
Роздрібний товарооборот - це продаж товарів безпосередньо споживачам для цілей особистого споживання.
Товари поступають до магазину від постачальників, у порядку децентралізованих закупок самого магазину, з баз і складів різних організацій тощо. У роздрібній торгівлі форми реалізації товарів різноманітні. Провідне місце посідає реалізація товарів готівкою через продавців. У бухгалтерському обліку торговельного підприємства при будь-якій формі реалізації товарів роздрібний товарооборот відображає результат фактичної передачі покупцю товару. Розрахунки з покупцями ведуть безпосередньо через контрольно-касовий апарат.
Бухгалтерська звітність важливий інструмент управління. Базуючись на даних бухгалтерського обліку, як системи соціального, безперервного та документального оформлення господарських процесів, управлінського узагальнення інформації щодо стану майна і зобов'язань підприємства, звітність відображає і дає змогу оцінювати результати діяльності, прогнозувати напрямки підвищення ефективності, а також необхідних управлінських рішень.
Річний бухгалтерський звіт включає такі типові форми, які складаються малими підприємствами:
" баланс (форма №1-м);
" звіт про фінансові результати (форма №2-м).
МП для заповнення форм річної бухгалтерської звітності керуються наведеним інструктивним матеріалом. Інструкцією передбачено укладання одного бухгалтерського звіту і в тих випадках, коли підприємство здійснює декілька видів статутної діяльності.
Торговельні та постачальницько-збутові організації виручку від реалізації відображають у сумі товарообороту за звітний період.
Основу побудови бухгалтерського обліку доходів від реалізації продукції (товарів) становлять: визначення "реалізована продукція" - це вироби (робота, послуги, товари), які передані покупцеві (замовнику) та за які розрахувався, незалежно від форми розрахунків.
Оцінка реалізованої продукції в обліку здійснюється у відповідності до чинного законодавства за договірною ціною або іншою ціною реалізації.
Реалізація продукції (товарів) наданих послуг являє собою завершену стадію процесу обігу коштів.
Якщо провести короткий економічний аналіз, то бачимо, що за 1999 р. підприємством продано товарів на суму 21,8 тис. грн. та надано послуг населенню на суму 3,8 тис. грн.
Порівняно з 1998 роком товарооборот зріс на 2,3 %.
Наданням послуг населенню у 1998 р. підприємство не займалось. середньоспискова чисельність працівників на підприємстві складає 6 чоловік, що на 2 чол. більше ніж у 1998 р.
За 1999 р. одержано прибуток у сумі 4,2 тис. грн. У порівнянні з 1998 р. прибуток збільшився на 1,2 тис. грн. Це відбулося завдяки збільшенню товарообороту та впровадження нового виду діяльності підприємства - надання послуг населенню.
За даними обліку за 1999 р. нараховано та сплачено до бюджету податок з прибутку у сумі 1,3 тис. грн.
В зв'язку з збільшенням цін на електроенергію, газ та інші послуги, якими користується підприємство, збільшились і валові витрати. Це привело до зменшення прибутку та збільшення цін на товари та послуги.
Динаміка росту прибутку за 1996-1999 рр.:
Рентабельність підприємства "Диск" (в %):
прибуток - 4,2 тис. грн.
витрати - 17,4 тис. грн.
Взаємозв'язок підприємства з партнерами є досить розгалуженим.
Фірма "Диск" тісно взаємодіє з постачальниками товарів та послуг.
В загальному договори мають таку структуру:
1. Преамбула, де зазначені:
- назва договору;
- вказівка щодо місця і часу вкладання договору;
- фіксування факту укладання договору з тим умовами, які викладені у самому тексті;
- юридична назва підприємницьких утворень (партнерів);
2. основна частина договору:
- предмет договору;
- кількість і якість товару;
- знижка з ціни або надбавка до ціни;
- базові умови доставки;
- форма оплати;
- маркування;
- здавання - прийом товару;
- відповідальність сторін;
- наявні застереження;
- арбітражний припис;
- фораматорні обставини;
3. Заключна частина договору:
- юридичні адреси сторін;
- підписи партнерів.
Зокрема між фірмою і постачальниками товарів укладаються договори на поставу продукції народного споживання для роздрібної і гуртової торгівлі.
це договори з такими партнерами:
- ВАТ "Дятьківці" (м. Коломия)
- Закрите акціонерне товариство "Мрія" (м. Коломия);
- Українсько-Ірландське СП "Рубікон" (м. Коломия);
- А/Т тютюнова компанія "ВАТ - Прилуки" (м. Чернівці);
- "Кока-кола Аматіл Україна Лімітед" (м. Івано-Франківськ);
- Товариство з обмеженою відповідальністю "ДЕФІС" (м. Чернівці);
- МП "Рибак" (м. Чернівці);
- СП "Новинка - плюс" …
Підприємство користується послугами таких фірм:
- Обласне державне підприємство електрозв'язку (ОДПЄЗ) "Івано-Франківськтелеком", ЗАТ "Утел" Івано-Франківська філія;
- Акт передачі - прийому морозильних вітрин від акціонерного товариства закритого типу "Троянда-Експрес";
- договір на постачання природного газу (м. Івано-Франківськ). Дочірня компанія "Укртрансгаз" національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".
- договір оренди автомобільного транспорту ВКФ "Диск".
Фірма надає послуги по (проведенню опалення у будинках) будівельно-монтажних роботах за договорами такимпідприємствам, як:
- ЗАТ "Укрпромінвест-торг";
- ЗАТ "Трансмост";
- і населенню України.
ВКФ "Диск" заздалегідь планує свою діяльність. В основу планування покладено плани. Плани на підприємстві розробляються здебільшого на рік. Товарооборот планується на основі фактичного виконання товарообороту за минулий рік з врахуванням приросту товарообороту в цілому по організації. Завдяки плануванню підприємство ефективніше функціонує.
Основними причинами гальмування швидкого розвитку підприємства є високі податки і заборгованість населення, внаслідок неправильної економічної політики нашої держави.
Вдосконалення роботи підприємства найбільшою мірою залежить від зниження податкового пресу. Тому що саме через цю проблему багато підприємств переходять в тіньову економіку (приховують прибутки, зменшують податки, що суперечать чинному законодавству України).
Важливе значення щодо вдосконалення роботи підприємства є розширення сітки партнерських зв'язків що дає можливість збільшити реалізацію про-ї чи її придбання і відповідно збільшити прибутки фірми.

 
 

Цікаве

Загрузка...