WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Ціна та її особливості - Реферат

Ціна та її особливості - Реферат

представлені три основних розуміння, якими керуються при призначенні ціни. Мінімально можлива ціна визначається собівартістю продукції, максимальна - наявністю якихось унікальних достоїнств у товарі фірми. Ціни товарів конкурентів і товарів- замінників дають середній рівень, якого фірмі і варто дотримувати при призначенні ціни.
Фірми вирішують проблему ціноутворення, вибираючи собі методику розрахунку цін, у якій враховується як мінімум одне з цих трьох розумінь.
Найпростіший спосіб ціноутворення полягає в нарахуванні визначеної націнки на собівартість товару. Різниця в розмірах націнок відбиває розходження у вартості товарних одиниць, обсягах продажів, оборотності товарних запасів і співвідношеннях між марками виробників .
Чи логічно при призначенні цін користатися стандартними націнками? Як правило, немає. Будь-яка методика розрахунку, не враховуючих особливостей поточного попиту і конкуренції, навряд чи дозволить вийти на оптимальну ціну. Цвинтар роздрібного бізнесу забито могилами купців, що твердо трималися за свої стандартні націнки, у той час як конкуренти встановлювали ціни зі знижками. І все-таки методика розрахунку цін на основі націнок залишається популярної з ряду причин. По-перше, продавці більше знають про витрати, чим про попит. Прив'язуючи ціну до витрат, продавець спрощує для себе проблему ціноутворення. Йому не приходиться занадто часто коректувати ціни в залежності від коливань попиту. По-друге, якщо цим методом ціноутворення користаються усі фірми галузі, їхньої ціни швидше за все будуть схожими. Тому цінова конкуренція зводиться до мінімуму. По-третє, багато хто вважають методику розрахунку "середні витрати плюс прибуток" більш справедливої по відношенню і до покупців, і до продавців. При високому попиті продавці не наживаються за рахунок покупців і разом з тим мають можливість одержати справедливу норму прибутку на вкладений капітал.
Розрахунок ціни на основі аналізу беззбитковості і забезпечення цільового прибутку
Ще одним методом ціноутворення на основі витрат є розрахунок із забезпеченням цільового прибутку. Фірма прагне установити ціну, що забезпечить їй бажаний обсяг прибутку. Подібним методом користається корпорація "Дженерал моторс". Вона призначає на свої автомобілі ціни таким розрахунком, щоб одержати 15-20% прибутку на вкладений капітал. Цим же методом користаються і підприємства комунальних служб, для яких існують обмеження розмірів норми прибутку.
5.1 Установлення ціни на основі рівня поточних цін.
Призначаючи ціну з урахуванням рівня поточних цін , фірма в основному відштовхується від цін конкурентів і менше уваги звертає на показники власних чи витрат попиту. Вона може призначити ціну на рівні, чи вище нижче рівня цін конкурентів. В олігополістичних сферах діяльності, де пропонують такі товарні продукти, як сталь, чи папір добрива, усі фірми звичайно запитують ту саму ціну. Більш дрібні фірми "випливають за лідером", змінюючи ціни, коли їх змінює ринковий лідер, а не в залежності від коливань попиту на свої чи товари власних витрат. Деякі фірми можуть стягувати невелику преміальну чи націнку надавати невелику знижку, зберігаючи цю різницю в ціні постійної. Так, дрібні роздрібні торговці бензином звичайно беруть з покупця на кілька центів більше, ніж великі нафтові компанії, але при цьому різниця в ціні залишається стабільної, не збільшуючись і не зменшуючись.
Метод ціноутворення на основі рівня поточних цін досить популярний. У випадках, коли еластичність попиту з працею піддається виміру, фірмам здається, що рівень поточних цін уособлює собою колективну мудрість галузі, застава одержання справедливої норми прибутку. І крім того, вони почувають, що дотримувати рівня поточних цін - значить зберігати нормальну рівновагу в рамках галузі.
5.2 Установлення ціни на основі закритих торгів
Конкурентне ціноутворення застосовується й у випадках боротьби фірм за підряди в ході торгів. У подібних ситуаціях при призначенні своєї ціни фірма відштовхується від очікуваних цінових пропозицій конкурентів, а не від взаємин між цією ціною і показниками власних чи витрат попиту. Фірмі хочеться завоювати контракт, а для цього потрібно запросити ціну нижче, ніж в інших. Однак ціна ця не може бути нижче собівартості, інакше фірма нанесе сама собі фінансова втрата.
Встановлення остаточної ціни
Ціль усіх попередніх методик - звузити діапазон цін, у рамках якого і буде обрана остаточна ціна товару. Однак перед призначенням остаточної ціни фірма повинна розглянути ряд додаткових розумінь.
Політика цін фірми
Передбачувану ціну варто перевірити на відповідність установкам політики цін, що практикується. Багато фірм виробили установки щодо свого бажаного цінового образу, надання знижок з ціни і уживання відповідних заходів у відповідь на цінову діяльність конкурентів.
Вплив ціни на інших учасників ринкової діяльності
Крім усього іншого, керівництво повинне враховувати реакцію на передбачувану ціну з боку інших учасників ринкової діяльності. Як поставляться до цієї ціни дистриб'ютори і дилери? Чиохоче буде торговий персонал фірми продавати товар за даною ціною чи продавці будуть скаржитися, що вона надто висока? Як відреагують на неї конкуренти? Довідавшись про установлену фірму ціні, чи не піднімуть свої ціни постачальники? Чи не втрутяться державні органи, щоб перешкодити торгівлі товаром за цією ціною? В останньому випадку діячу ринку необхідно знати закони, що стосуються встановлення цін, і бути переконаним у "обороноздатності" своєї політики ціноутворення.
6 Висновки
Незважаючи на підвищення ролі нецінових факторів у процесі сучасного маркетингу, ціна залишається важливим показником, особливо на ринках монополістичної й олігополістичної конкуренції.
Установлення ціни на товар - це процес, що складається із шести етапів.
1. Фірма ретельно визначає чи мету свого маркетингу, таку як забезпечення виживання, максимізація прибутку, завоювання лідерства по показниках частки чи ринку якості.
2. Фірма виводить для себе криву попиту , що говорить про ймовірні кількості товару, що вдається продати на ринку протягом конкретного відрізка часу за цінами різного рівня. Чим нееластичніший попит , тим вище може бути її ціна, призначена фірмою.
3. Фірма розраховує, як міняється сума її витрат при різних рівнях виробництва.
4. Фірма вивчає ціни конкурентів для використання їхній як основу при ціновому позиціонуванні власного товару.
5. Фірма вибирає для себе один з наступних методів ціноутворення: "середні витрати плюс прибуток"; аналіз беззбитковості і забезпечення цільового прибутку; установлення ціни на основі цінності товару, що відчувається; установлення ціни на основі закритих торгів.
6. Фірма встановлює остаточну ціну на товар з обліком її найбільш повного психологічного сприйняття і з обов'язковою перевіркою, що ціна ця відповідає установкам , що практикується фірмою політики цін і буде сприятливо сприйнята дистриб'юторами і дилерами, власним персоналом фірми, конкурентами, постачальниками і державними органами.
Список використаних джерел:
1 Ф. Котлер "Маркетинг."
2 Е. Б. Яковлева "Мікроекономіка."
3 Л. Зав'янов, Д. Демидов "Формула успіху. Маркетинг: сто питань - сто відповідей, як діяти на зовнішньому ринку". Москва. 1992.
4 Э. Х. Чемберлин "Теорія монополістичної конкуренції. Реориентация теорії вартості". Москва. 1959.
5 "Усе про маркетинг". Збірник матеріалів для керівників 5ідприємств економічних і комерційних служб, М. 1992
6 Севрук В.Т. "Товар у системі маркетингу"//Бухгалтерський облік, № 12'92, c. 16-19
7 Алтиєв А., Шанін А. "Маркетинг - філософія сучасного бізнесу"//Торгівля, № 1'93, C 13-19.

 
 

Цікаве

Загрузка...