WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Ціна - її суть та процес формування на підприємтсвах... - Курсова робота

Ціна - її суть та процес формування на підприємтсвах... - Курсова робота

ціна;
" при підвищенні цін встановлюються граничні надбавки - коефіцієнти зміни цін;
" застосовуються граничні рівні рентабельності і розміри торгівельної знижки.
На рішення питань щодо ціноутворення впливають учасники каналів товароруху від виробника до оптової та роздрібної торгівлі. Всі вони намагаються збільшити обєм реалізації та прибутку, встановити більший контроль за цінами. Таким чином, фірма-виробник впливає на ціну товару, використовуючи систему монопольного товароруху, зводячи до мініму продаж товарів безпосередньо через магазини, що зазвичай віддають перевагу торгівлі за зниженими цінами зметою привернення якомога більшої кількості покупців. Саме тому, виробнику набагато вигідніше відкривати власні магазини, де він сам може контролювати ціни. Звідси випливає, щоб досягти згоди всіх учасників каналу збуту зрішеннями стосовно цін, виробнику необхіднодотримуватися декількох немаловажливих умов:
" забезпечити відповідну частку прибутку кожному учаснику для покриття його витрат і отримання доходів;
" надати гарантій оптовій та роздрібній торгівлі в отриманні продукції за найнижчими цінами;
" запропонувати особливих пропозицій;
" надавати знижки зціни на визначений період;
" пропонувати безкоштовну частину з партії товару для стимулювання закупок оптової та роздрібної торгівлі.
Тому, зважаючи перш за все на вищезгадані фактори, на рух цін найвагомішого впливу спричиняє динаміка ціни виробництва товару. Звідси випливає, що зростання ефективності праці, зниження витрат на предмети праці та сировину на одиницю продукції викликає зниження ціни і навпаки. Звичайно, можна припустити, що з прискоренням темпів науково-технічного прогресу відбудеться зниження ринкових цін. Проте, практика доводить , що що в розвинених країнах досягнення науково-технічного прогресу не призводить в ряді галузей до зниження вартості товарів. Це можна пояснити й тим, що дія інших факторів, таких як політика монополій та інфляція, виявляються набагато сильнішими. Однак, за більшим "кругом " товарів вплив ціни виробництва на рівень роздрібних цін дуже сильний.
2.3 Процес ціноутворення на підприємствах України.
Використання короткострокової тактики ціноутворення не дає можливості управлінцям підтримувати надійну довгострокову рентабельність для вирішення проблем, повязаних з витратами, споживачами та конкурентами. Довгострокова рентабельність і становище між конкурентами потребують такої стратегії ціноутворення. Внесемо деякі уточнення щодо складання стратегії ціноутворення. Вона складається:
" внутрішньої структури витрат компанії по кожному продукту, групі продуктів чи споживачів;
" "споживацької чутливості" і того, як споживачі цінять унікальні якості продукції даної фірми;
" становище між конкурентами, за виключенням потенційної можливості і стратегії;
Підсумувавши, можна сказати, що рентабельна політика ціноутворення потребує розуміння взаємодії трьох сил - витрат, споживаччів та конкурентів, - забезпечення водночас їх оптимального поєднання.
0 Розуміння структури витрат.
Можна сказати, що основною інформацією про витрати для потреб ціноутворення є відомості. Можна сказати, що основною інформацією про витрати для потреб ціноутворенняє відомості про те, яким чином змінюються витрати з зміною обєму продажу . Таким чином, розуміння структури витрат (чи є витрати простими або постійними при продажу додаткових обємів продукції) просто необхідне розуміння для встановлення рентабельного поєднання граничного рівня ціни та розмірів сегменту ринку. Тому, перш за все, при зміні ціни слід визначити дійсну природну вартість продукції, тобто, які саме витрати було зроблено, якщо товар купили і які, якщо товар так і не купили. То ж витрати, які не змінюються, не впливають на рентабельність ціноутворення. Звичайно, постійні витрати важливі, в першу чергу для визначення кінцевої рентабельності, але вони, разом з тим, не впливають на зміни рентабельності, повязані з підвищенням або пониженням цін. Керівники можуть встановити граничний рівень ціни продукції , визначивши дійсну вартість продажів. Про це можна довідатись, віднявши від ціни приросну змінну вартість. Звідси можна розрахувати точку беззбитковості при зміні обємів продажу. Таким чином:
% зміни точки беззбитковості = зміни в ціні витрати - граничний рівень зміненої ціни
Використовуючи цю формулу, можна одночасно згладити і конфлікти між відділами фінансів та збуту. Так, наприклад, якщо управлінець з відділу збуту хоче знизити ціну, щоб стимулювати продаж товарів, то за цією формулою він може визначити, наскільки слід збільшити обєм продужу, щоб досягти тих же рівнів у фінансових результатах..
2.4 Методики встановлення цін за географічною ознакою.
Вищезгадані фактори враховують витрати, які виникають через необхідгість транспортування продукції. Так, залежно від розподілу обовязків з транспортування товарів і участі постачальників та споживачів у компенсації транспортних витрат проводиться так зване франкування цін. Це означає, що всі витрати з транспортування продукції до названого пункту входять у ціну товару. Існує 6 видів франко - цін:
франко- склад постачальника ( витрати на виробництво продукції та маркетинг)
франко-станція відправлення ( витрати на транспортування товарів на станцію відправлення)
франко- вагон на станції відправлення ( витрати на завантаження і зберігання продукціїна станції відправлення)
франко- вагон на станції призначення (транспортний тариф від станції відправлення до станції призначення)
франко-станція призначення ( витрати на вивантаження і зберігання продукції на станції призначення)
франко- склад спгоживача ( витрати на доставку продукції).
Різновидами методик встановлення цін за географічною ознакою є їх розрахунок щодо якихось базових пунктів території, а також визначення зональних цін.
2.5 Управління цінами на підприємстві.
У маркетинговій діяльності фірм чи підпрємств розрахунок цін- це тільки перший крок до розвязання однієї з найважливіших проблем ринкової діяльності. Надалі ціна товарів та послуг регулюється відповідно до загальних змін цін фірми, змін коньюктури ринку тощо. Отже, управління цінами- це загальні правила, якими керується підприємство, приймаючи рішення відповідно до стратегії і тактики діяльності.У процнсі управління цінами можуть бути використані такі принципи.
Політика поступового зниження цін. Вона характеризується відносно високими цінами під час виведення на ринок нового продукту. Далі, коли зростає конкуренція, ціни поступово знижуються. Є кілька передумов для використання такої цінової політики:
" наявність досить великої кількості потенційних покупців з високою купівельною спроможністю і гострою потребою в даному

 
 

Цікаве

Загрузка...