WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Фінансова санація підприємств , її економічний зміст та порядок проведення - Реферат

Фінансова санація підприємств , її економічний зміст та порядок проведення - Реферат

проводки мають ознаки тих, які здійсн. при реформац. балансу в кінці року (закрив. рахунки) так і проводок, які здійсн. при формув. стат. капіталу (групування різних фондів та резервів).
9. Завідомо неправдива заява громадянина (засновн. або власн. підпр.), а також посад. особи субєкта підпр. діяльності про фін. неспром. викон. вимог зі сторони підпр. та перед бюджетом караються штрафом від 300 до 500 мін. ЗП (15 грн.) з позбавленням права займатися певною діяльністю на строк до 5 років.
Ті ж дії, якщо вони спричинили великий матер. збиток кредиторам або держ.карається позбовл. волі на строк до 3 років з конфіскацією майна.
Крупний матер. збиток кредит. чи держ. - це збиток, який перевищ. в розмірі 50 встан. неопод. мін. Цей збиток виник. при поверн. боргів і несплаті податків. З обєктивного боку фікт. банкр. повяз. з завідомо неправд. заявою кредиторам про свою фін. неспром. Заява м.б. зроблена по телефону, усно, письмово, або через ін. засоби.
Цілі повідомл. м.б. різними :
1. Добитися провадж. справи про санацію чи банкр.
2. Приховати незак. витрач. коштів
3. Ліквід, реконстр. чи приватиз. підпр. з метою зміни форми власності.
Нарп., заява про фін. неспром. викон. зобов. перед кредит. чи бюджетом може бути зробл. для того, щоб була здійсн. санація шляхом продажу майна чи перед. в аренду, або шляхом перетв. держ. підпр. на підпр. з іншою формою власн.
?асн., чи посад. особа підпр. стійкої фін. неспром. шляхом подання недостов. данних, якщо це спричин. великий мат. збиток кредитору чи держ., карається позбавл. волі строком до 2 років або штрафом до 300 мін. ЗП з позбавл. права займатися певною діяльністю строком до 5 років.
Обєктивна сторона прихованого банкр. характер. наявністю 3 обовязк. ознак:
1. Надання кредит. неправд. даних про фін. стан боржника, які свідчать про його фін. стан, тобто приховання фікт. фін. неспром.
2. Наслідками у вигляді заподіяння крепного матер. збитку кредит.
3. Причинним звязком між подачею даних та збитками.
Мотиви та цілі приховання банкр. (найтиповіші) :
1. надія на покращ. фін. стану або на викон. фін. зобов. особами, які в свою чергу є боржн. даної особи.
2. спроба одержати банк. кредит для покриття фін. заборг. або для присвоєння одерж. коштів з послід. ліквід. підпр.
Субєкти :
1. засновн. підпр.
2. власники
3. посадові особи.
Мін. стягнення наклад., якщо банкр. є наслідком банкр. іншої ЮО або настало внаслідок поруш. інш. підпр. законод. (монополізація ринку, цін, махінації з фін. рес.). Якщо банк. відбул. внаслідок непрор. у фін. чи маркет. сферах, то тоді наклад. макс. стягнення.
Методи санації
1. Санація за рішенням АС.
2. Спеціальне управління майном боржника.
3. Санація шляхом реорг-ї (реструктуризації).
4. Приватизація та її роль в оздоровленні під-ва.
1. АС може винести ухвалу про проведення санації, якщо після опублікування в ЗМІ оголошення про порушення справи про банк-во під-ва надійшли пропозиції від осіб, які бажають задовільнити вимоги кред-рів до борж-ка та виконати його зобов-ня пред бюд-том і фондами.Натомість вказані особи мають право пропонувати на свою користь умови санації чи рестр-ції боржника .ФО та ЮО, які виявили бажання стати санаторами ,повинні згідно ст.10 З-ну про банкр-во подати заяву вАрб.суд з письмовим зобов-м про перевезення на них боргу особи проти якої розпочато провадження справи про банкрутство.В ції же заяві повинно бути викладені запропоновані умови санації боржника ,а також дані про хар-р майнових відносин між боржником та потенційним санатором.
Арб .суд залишає заяву без розгляду, якщо особа,яка бажає прийняти участь у санації боржника не відобразила в заяві умови санації (форму реєстр-ії, строки)
Для санатора мотивуючим до участі в озддддоровленні боржника стимулллом може бути ефект сипергізму,повязаний з новими можл -ми внутр. кооперації диверсифікації прод-ї або ринків збуту товарів,збереження надійного постачання сировини і металів чи споживача своєї прод-ії.
Згідно зі ст.12 З-ну Арб. суд в сввоїй спец. постанові затв-є умови санації підпр-ва боржника, а саме:
1 . угода між боржником і санотором про переведення боргу
2. умови та норми санації ( реорг-ї)ЮО
3.мех-зм виплати санатором бббборгу кредиторам
Переведення боргу можливе лише зі згоди кред-рів. Рішення зборів кред-ів про проведення боргу вваж-ся прийнятим ,якщо за нього проголосували кред-ри, майнові вимоги яяких спл-ють не менше 2/3 загальної суми претензій.Згода кр-ів фіксується в протоколі зборів чи комітету кред-ів
Умови виплати боргу між санатором і кред-ми вкл-ть:
1. строки виплати
2. послідовність
3. форми оплати
Санація застос-ся Арб.судом лише увипадку узгодження умов відносно всіх трьоз її складових елем-ів.У випадку недотр-ня будь-яких з них уч -к угоди ,права і обовязки, якого постраждали, має право на захист своїх прав згідно зі ст.6 Цив. кодексу.
2. Спец-не управ-ня майном - це управління майном з метою оздоровлення фін. Стану та задоволення претензій кр-рів. Воно повинно здійс-ся консалтінговою або іншою спец-ю фірмою, яка діє на підставі ліцензії, виданою Агенством із запобіганням банкр-ва. Спец-не управ-ня майном банкрута доцільно заст-ти, якщо АС-ом не було виявлено і призначено санатора.
Як правило, тривалість спец-го управ-ня майном банкрута не перевищує 12 міс. На цей період ввод-ся мораторій на задоволення вимог кр-рів до боржника. Керуючий майном на протязі 1 міс. Подає на затвердження АС-ду погоджений з кр-рами та Агенством план спец-го управління майном боржника та укладає з кр-ми угоду про умови його реалізації.
З моменту призначення спец-го управ-ня майном прик-ся повноваження органу управ-ня боржника і управління майном.
Керуючий має такі права:
1. звільняти (приймати) прац-ків під-ва (на роботу);
2. представляти інтереси боржника у держ. Та інших орг-х;
3. укладати з третіми сторонами угоди спрямовані на вик-ня плану спец-го управ-ня;
4. вимагати припинення дій кр-рів та інших осіб, які перешкоджають здій-ню спец-го упр-ня.
За виконання своїх ф-цій керуючий одержує винагороду. Винагорода і компенсація необ-них витрат здій-ся за рах-к майна боржника, якщо інше не передбачене угодою з кр-ми.
Контроль за діял-тю керюючого здійснює Агенство, кр-ри та АС.
Якщо мета спец-го управ-ня майном банкрута досягнута або керуючий майном переконався, що досягнення цієї мети неможливе, то він звер-ся до АС-ду із заявою про завершення такого упр-ня.
АС може винести ухвалу про завершення спец-го управ-ня і припинення справи про бнкр-во або ліквідацію під-ва.
3. Література:
Методичні рек-ції щодо проведення реєст-ції держ. під-в від 10.06.96р. затв. Мін. Ек-ки.
- Мет-ні рек-ції з підготовки інвестц. проектів до

 
 

Цікаве

Загрузка...