WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Управління формуванням асортименту товарів в торговельному підприємстві на основі маркетингу - Дипломна робота

Управління формуванням асортименту товарів в торговельному підприємстві на основі маркетингу - Дипломна робота

постачальнику.
Успішному проведенню закупівельної роботи допомагає розробка комерційним апаратом оперативних планів закупок, передбачаємих сум товарів, які належать закупці, терміни заключення договорів, а також узгодження і уточнення специфік і відгрузки товарів, відповідальних осіб за проведення закупок.
Згідно договору, приведеного в додатку 11, ТзОВ "Світ-Дистрибуція", підприємства "Українська Дистриб'юторська Організація", "Кока-Кола Беверіджиз Україна ЛТД" поставляють товари власним транспортом. Товари інших постачальників ПВКФ "БМВ-Імпекс" завозить своїм сласним транспортом та за свій рахунок.
Місцеві постачальники, зокрема, Галицький хлібзавод постачає продукцію своїми спеціалізованими машинами згідно графіку завозу хлібо-булочних виробів.
Згідно угоди на поставку продукції, приведеного в додатку 12, ТзОВ "Світ-Дистрибуція" зобов'язане постачати покупцеві продукцію в повному асортименті по заявці покупця на протязі 2-х днів, постійно проводитипоповнення асортименту продукції, контролювати якість продукції згідно діючих на території України стандартів, забезпечувати обладнанням, котре на термін дії даної угоди передається покупцеві на безкоштовне тимчасове користування. Щодо цін, то покуцець оплачує продукцію по цінах, які діють на момент відвантаження на протязі 14 днів. Торгова націнка на поставлену продукцію зазначається в угоді, у цьому випадку вона становить 20%. Підписання угоди купівлі-продажу,приведеного в додатку 13 з підприємством "Українська Дистриб'юторська Організація", дало право покупцю приймати участь у заходах, які проводяться цим підприємством спільно з компанією "Проктер енд Гембел" для підвищення попиту на продукцію цієї компанії, рекламних кампаніях та першочергово отримувати рекламну продукцію, торгове обладнання, а також безкоштовний товар з метою реклами, переважним асортиментом цього підприємства являються господарські товари, косметика, гігієнічні засоби.
Як зазначалося вище, постачання має проводитись на основі споживчого попиту та платоспроможності населення.
Проаналізуємо постачання товарів за 1994 - 98 роки за допомогою графіка наведеного на рисунку 2.1.2.
Як бачимо, у 1994 і 1995 роках постачання товарів плавно зростало, це пов'язано в першу чергу із незначним збільшенням індексу цін, по друге, на ці роки припадала популярність торгових об'єктів фірми. В цей період "БМВ-Імпекс" зробила євроремонт об'єктів і поповнила асортимент товарів в магазині і кафе-барі. У 1996 році платоспроможна криза заполонила всю Україну, найпомітніше ця ситуація відобразилася на торгових підприємствах, бо населення є неплатоспроможним. Цим і пояснюється зниження постачання товарів у 1996 році. У 1997 році було відкрито ще 3 торгові об'єкти в селах Галицького району. З цим пов'язане різке збільшення постачання товарів. Дещо зменшилися поставки товарів у 1998 році. Дана ситуація пояснюється збільшенням конкуренції та макроекономічними причинами: збільшення індексу цін при незростаючій заробітній платні, тобто знизився життєвий рівень.
Аналізуючи організацію господарських зв'язків з постачальниками можна зробити висновок, що в 1998 році діяльність фірми "БМВ-Імпекс"
м. Галич здійснювалася в складних умовах, пов'язаних з розбалансуванням кредитно-грошової системи, загального спаду виробництва, відсутністю власних коштів у замовників і обмеженості централізованих капітальних вкладень. Не зважаючи на те, фірмою своєчасно були заключені договори на поставку товарів з різними підприємствами міста, країни. Постачальники в основному дотримувались умов обумовлених договорами.
Отже, в умовах переходу до ринкової економіки розвиток прямих господарських зв'язків з виробниками і торговими посередниками товарів слідує розглядати як важливу задачу в розвитку господарських зв'язків по
поставкам товарів, забезпечуючих стабільне джерело поступлення товарних ресурсів у роздрібну торгову мережу з найменшими витратами.
Встановлюючи прямі договірні зв'язки з виробниками товарів, ПВКФ "БМВ-Імпекс" м. Галич має реальну можливість впливати на асортимент і якість виготовлених виробів, їх ціну шляхом безпосереднього узгодження з виробниками основних договірних умов поставок товарів; добиватися випуску необхідних для населення товарів, ставити питання про зниження цін.
2.2. Організація проведення
асортиментної політики
Асортимент товарів - це сукупність їх видів, різноманітності і сортів, які об'єднані конкретною ознакою.
Формування асортименту товарів в фірмі є складним процесом, який здійснюється з урахуванням дії цілого ряду факторів. Ці фактори поділяються на загальні та специфічні. До загальних факторів відносять споживчий попит та виробництво товарів. Специфічними факторами являються тип і розмір магазинів фірми, умови товаропостачання, чисельність і склад населеня, яке обслуговується, транспортні умови, наявність інших торгових підприємств в зоні діяльності даної фірми.
Споживчий попит є основним фактором, який впливає на формування асортименту, і направлений на максимальне задоволення попиту населення і разом з цим - на активний вплив на попит в сторону його розширення. Формування асортименту і споживчий попит в своєму розвитку взаємозв'язані. Суттєві зміни в попиті повинні відбиватися в сформованому асортименті.
При формуванні асортименту продовольчих товарів, враховуються деякі особливості попиту на продукти харчування. Попиту на продовольчі товари, в порівнянні з попитом на непродовольчі товари, притаманна висока степінь стійкості, а в окремих випадках - консервативність. Споживач звикає до конкретних видів продукції, тому важливо досягнути стабільності в формуванні асортименту таких товарів, забезпечуючи їх безперебійний продаж.
При формуванні в фірмі асортименту продовольчих товарів, враховується фактор взаємної заміни. У випадку відсутності у продажі потрібного товару покупець, як правило, не відкладає покупку, а буде шукати йому заміну. Крім цього на продовольчі товари попит є комплексним, тобто при здійсненні покупки покупець купляє, доповнюючи один до одного товари.
На попит також впливають фактори соціального та економічного характеру країни:
розміри грошових доходів населення, його чисельність, соціальний, професійний і віковий склад;
рівень роздрібних цін і їх співвідошення;
діяльність підприємств громадського харчування;
об'єм завозу продуктів тваринництва і рослинництва з інших регіонів;
географічні і кліматичні особливості проживання населення;
національні і історичні особливості праці та побуту населення.
На формування асортименту впливає також характер попиту. Розрізняють попит стійкий, альтернативний і імпульсивний.
Суттєвим фактором формування асортименту являється ціна товару. Покупець обов'язково визначає для себе граничну ціну, або діапазон цін в границях

 
 

Цікаве

Загрузка...