WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Сучасні інформаційні технології і програмні продукти та їх правовий захист - Реферат

Сучасні інформаційні технології і програмні продукти та їх правовий захист - Реферат

корпоративної мережі, виконаної національним виробником фірмою "Енран-Телеком". Далі буде показано яскравий приклад завершеної розробки складного програмного продукту, орієнтованого на використання в найбільшій телекомунікаційній компанії України - Українському державному підприємстві електрозв'язку "Укртелеком".
Підприємства Укртелекому, надаючи послуги електрозв'язку, мусять розраховувати їхню вартість, виставляти рахунки, враховувати зроблені оплати, зводити баланс рахунків клієнтів, працювати з дебіторами (на жаль, в існуючих економічних умовах їх стає дедалі більше), проводити взаєморозрахунки з діловими партнерами тощо. Автоматизовані системи, що забезпечують таку функціональність, називаються біллінговими.
Умовно можна розрізнити два класи біллінгових систем: локальні - ті, що в установах призначені для внутрішньофірмового використання й операторські, що застосовуються компаніями-операторами телефонного, мобільного, пейджингового зв'язку. Перші призначені для врахування і тарифікації телефонних переговорів в організаціях, які використовують офісні або ті АТС, що призначені для установ. Другі є основним інструментом значних операторів зв'язку, таких, наприклад, як обласні дирекції Укртелекому, і мають забезпечувати розрахунки по всьому спектру наданих ними послуг.
Нині у більшості обласних дирекцій Укртелекому немає єдиної системи, що автоматизує розрахунки за всі послуги електрозв'язку, підтвердженням чого є розмаїтість рахунків, одержуваних клієнтами (один рахунок за міжміські і міжнародні переговори, другий - за абонплату і місцеві переговори, оплату за послуги радіотрансляційної мережі включено до комунальних платежів тощо).
Виходом є впровадження комплексної системи, спроектованої і розробленої за всіма стандартами. Обов'язковою є розробка всієї необхідної проектної та експлуатаційної документації, а також технологія підтримки і поширення нових версій системи. Зрозуміло, що є два шляхи вирішення цієї проблеми - купівля готової системи або її розробка.
На західному ринку є кілька десятків систем такого класу, але, як правило, використовувати їх в умовах України без значної модифікації неможливо через проблеми, похідні від:
· національного законодавства (часті зміни, запровадження нормативних даних у дію заднім числом);
· величезної кількості пільгових категорій клієнтів (для західних систем це цілком незрозуміла категорія) і практики часткового відшкодування їхніх витрат різними організаціями;
· змішаного використання технічних засобів (наприклад, до 1800 телефон використовується підприємством, а після зазначеного часу - фізичною особою).
Крім цього, вартість таких систем дуже значна (сотні тисяч й мільйони доларів США).
Таким чином, прийнятним виходом при створенні біллінгових систем для національних операторів є їхня розробка українськими колективами. При цьому розроблювач має можливість реалізувати усі "специфічні" умови їхнього функціонування, відслідковувати законодавчу базу, що змінюється, і при необхідності оперативно вносити в систему зміни, а вартість розробки такої системи буде нижчою, ніж купівля відповідної західної системи (крім того, слід враховувати, що основний бізнес західні постачальники роблять не на продажу системи, а на її супроводі, коли користувачу подітися вже нікуди).
Необхідно відзначити, що біллінгові системи, призначені для використання обласними дирекціями Укртелекому, є складними програмно-технічними комплексами, що включають потужні серверні комплекси, які забезпечують величезні обсяги обчислень, великі бази даних - БД (десятки та сотні гігабайт), потужні принтери, що мають надрукувати сотні тисяч рахунків й інших документів за кілька днів, розгалужену мережу передачі даних для забезпечення функціонування сотень робочих місць. Для експлуатації таких систем мають бути підготовлені як обслуговуючий персонал, так і безпосередні користувачі.
Зрозуміло, що розробку такої системи може здійснити лише фірма, що володіє можливостями виконувати все розмаїття перелічених робіт (включаючи і навчання), і має не тільки підготовлений колектив розроблювачів прикладного програмного забезпечення, а й використовує сучасні технології розробки.
В Україні є ряд компаній, спроможних виконувати роботи такого рівня. Конкретну розробку біллінгової системи веде науково-виробнича фірма "Енран-Телеком", програмний продукт якої - ETBILL проходить етап тестування й впровадження у кількох обласних дирекціях Укртелекому.
Про масштаби і складність проекту говорить таке:
· систему реалізовано в архітектурі "клієнт-сервер";
· система складається з 5 підсистем, у межах яких розроблено 20 клієнтських додатків, призначених для організації автоматизованих робочих місць користувачів, і близько 40 прикладних серверних процесів, що реалізують розрахункові алгоритми;
· проектна й експлуатаційна документація становить понад 100 томів;
· використовувані технічні засоби:
Ш центральний серверний комплекс на обласному рівні - кластер з двох потужних серверів (4-8 процесорів, 2-4 Гб оперативної пам'яті) з RAID масивом;
Ш сервер на районному рівні в цехах електрозв'язку (1-2 процесори, 128-512 Мб оперативної пам'яті);
Ш принтерні потужності, достатні для своєчасного друку всіхнеобхідних документів;
Ш локальні обчислювальні мережі;
Ш регіональна мережа передачі даних, що об'єднує всі перелічені технічні компоненти в єдину інфраструктуру.
Розробка системи такого масштабу неможлива без застосування промислової технології розробки комп'ютерних систем. Розроблена і використовувана в НПФ "Енран-Телеком" технологія заснована на:
· застосуванні відповідних державних стандартів, що діють в Україні, а також на використанні елементів британської промислової технології розробки інформаційних систем - SSADM, що де-факто стає стандартом в Європейському співтоваристві;
· застосуванні 10-ти власних стандартів, що регламентують усі критично важливі процеси розробки;
· застосуванні спеціально розробленої системи організації та керування проектом;
· використанні відчуженого від розроблювачів і програмістів процесу складання програмних компонентів і створення інсталяцій системи або окремих її частин;
· організації багаторівневого процесу тестування.
Випробовувальна експлуатація даної системи, проведена в обласних дирекціях Укртелекому, свідчить про ефективність її застосування.
Приклад 3. Серверне і комп'ютерне устаткування корпоративних мереж
Ще одним прикладом успішного вирішення технічних проблем, що виникають при побудові корпоративних інформаційних систем, є рішення української компанії "Квазар-Мікро" в галузі розробки і створення сучасних робочих станцій і серверного устаткування.
Розпочинаючи свою діяльність "Квазар-Мікро" активно зводила "міст" між передовими інформаційними технологіями Західних країн та Україною. У 1992 р., коли на світовому ринку тільки з'явився комп'ютер на базі процесора з архітектурою і486, "Квазар-Мікро" була єдиною компанією, що пропонувала його в Україні.
"Квазар-Мікро" поставила перед собою завдання налагодити виробництво комп'ютерних систем з кращих компонентів, вироблених на світовому ринку. За кілька років компанія перетворилася на найбільшого виробника комп'ютерних засобів в Україні. Всі вони збираються і тестуються на технологічній базі заводу "Квазар" - найбільшого українського підприємства електронної промисловості. На кожному етапі технологічного процесу здійснюється жорсткий контроль, що забезпечує бездоганну якість готової продукції.
"Квазар-Мікро" випускає сервери різних класів і рівня складності.
Наприклад, сервер NetFireФ SC розкриває переваги процесора IntelТ PentiumТ II XeonФ. Чотирипроцесорна схема SC450NX забезпечує потужне рішення, колись недосяжне в доступному класі ціни. Оптимально підтримує процесори IntelТ

 
 

Цікаве

Загрузка...