WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Основні напрямки розвитку науково-технічного прогресу - Курсова робота

Основні напрямки розвитку науково-технічного прогресу - Курсова робота

мірі, ніж некомплексна, сприяє інтенсифікації виробництва. Але і при комплексній механізації залишається ручна праця.
Рівень механізації виробництва оцінюється декількома показниками.
Коефіцієнт механізації виробництва величина, що вимірюється відношенням обсягу продукції, виробленої за допомогою машин, до загального обсягу продукції.
Коефіцієнт механізації робіт величина, що вимірюється відношенням праці, виконаного механізованим шляхом, до загальної суми витрат праці на виробництво даного обсягу продукції.
Коефіцієнт механізації труда величина, що вимірюється відношенням кількості робітників, зайнятих на механізованих роботах, до загальної чисельності робітників на даній дільниці, підприємств.
Візьмемо наприклад компанію "Кока Кола", розташовану в Україні в Броварах. Ця компанія використовує механізовану конвейнерну лінію для виробництва своїх напоїв, причому технічне забезпечення компанії дозволяє їй на територїї свого підприємства виробляти не тільки напій, але і тару для нього. Використання системи нових (поліпшених) фільтрів дозволило компанії досягнути такої чистоти стічних вод, що в ній водиться риба - вугірь. На підприємстві використовуються механізовані крани, машини-прибиральники, транспортери і інші машини, що безпосередньо полегшують виробничий процес.
Автоматизація виробництва - застосування технічних засобів з метою повної або часткової заміни участі людини в процесах отримання, перетворення, передачі і використання енергії, матеріалів і інформації. Розрізнюють автоматизацію часткову, що охоплює окремі операції і процеси, і комплексну, автоматизуючий весь цикл робіт. У тому випадку, коли автоматизований процес реалізовується без безпосередньої участі людини, кажуть про повну автоматизацію цього процесу.
У промисловості перші автоматичні присторої стали використовуватися в XVIII в., наприклад, автоматичний супорт А.К. Нестерова для токарно-копіювальних станків (1720 м.); плавункові регулювальник рівня води в казані І.І. Ползунова (1765 м.); відцентовий регулювальник Дж. Уатта (G.Watt) (1784 м.).
XIX вік ознаменований появою автоматичних пристроїв, діючих завдяки електрисиці - це і магнитноелектричне реле П.Шиллінга (P.Shelleng) (1830 м.). Список цей довгий і плавно переходить у вік XX, коли всемогутня електроніка дозволила створити принципово нові електронні автоматичні пристрої.
Уперше слово "робот" прозвучало в 1920 р. У знаменитій п'єсі чеського письменника Карела Чапека " R.U.R.". Сьогодні існують три різновиди роботів: з жорсткою програмою дії, керовані операторами і діючі цілеспрямовано без втручання людини.
Широке застосування роботів з жорсткою програмою дії і роботів, керованих операторами знайшли своє застосування в машинобудуванні, виробництві электронники, і інших виробництвах з використанням різного роду конвеєрного виробництва.
До таких компаній можна віднести гіганта машинобудування компанію "Тойота". У її виробництві застосовуються перших два типи роботів на виробництві і третій тип в організації виробництва автомобілів, танкерів і т.д. Використання даних технологій дозволило скоротити час на виробництво одиниці продукції, а також заощадити фінансові кошти.
Пересвідчившись в тому, що досягати зовнішньої схожості робота з людиною абсолютно безглуздно, інженри перестали створювати роботів, схожих на людей. Технічно більш цікаво і складно "навчити" робота рухатися. Так, наприклад, така проста на перший погляд деталь, як крокуючі ноги, обертається надто складною технічною задачею. "Примусити" робота ходити на двох ногах справа складновиконуваєма, куди простіше навчити робота пересуватися на чотирьох (як тварини), шести (як комахи) або восьми ногах, тоді рівновагу тримати значно простіше. Наприклад, однією з останніх розробок двох великих американських компаній Rockwell International і US Robotics з'явився робот, названий ALUV (Autonomius Legged Underwater Vehicle), що дослівно означає "автономний крокуючий підводний транспортний засіб", а точніше робот-тральщик. Зовні він нагадує морського краба з шістьма ногами. Висота робота трохи більше півметра, а важить він біля 10,5 кг. "Гуляючи" по морському дну, "краб" досліджує все, до чого торкається. Його коренасті суглобисті ноги усіяні датчиками аналогами всіляких рецепторів. Віртуозно чіпляючись за грунт при великій хвилі, робот навіть в шторм може виконувати свої "службові" обов'язки - шукати міни. Якщо хвилювання дуже сильне, кінцівки робота починають вібрувати і він занурюється в грунт. Роботи-краби можуть працювати і не поодинці - десант розповзається по мілководдю і прочісує дно. До кінця розвідки загін металевих крабів значно зменьшується. Підірвавшись на знайдених мінах, електронні сапери розчищають шлях людям. Щоб підвищити ефективність роботи роботів, разробники збираються вдосконалювати їх. Роботы чергової моделі будуть підтримувати зв'язок не тільки з оператором, але і між собою.
Існує ще одна проблема стійкість робота. Падіння - досить велика проблема, що чекає робота щокроку. Іноді творцям роботів необхідно вчити своїх "вихованців" самостійно підійматися на ноги, добре якщо хто-небудь може підняти апарат, що звалився, а що робити якщо робот проводить дослідження і роботи на Марсі? Легко встояти, якщо маєш форму, наприклад, багатогранника, а замість двох нижніх кінцівок-пристрів можуть забезпечити більша кількість щупаловидних кінцівок. "Biper 3" - механізм японського інженера-конструктора Ісао Шимоями (Esao Shemoyama) з Токкийського університету рухається за допомогою деякої подібності ходуль, а якщо зупинився, вмить втрачає рівновагу. Легше дається ходьба його "співвітчизнику" - роботу "Leg-12" він навчається мистецтву втриманню рівноваги при ходьбі під керівництвом людини. Його винахідник Ациу Таканіси (Atsue Takanese) сподівається, що, закінчивши курс тренування, робот зможе ходити самостійно.
Рідні Брукс, завідуючий лабораторією штучного інтелекту Массачусетського технологічного інституту, вирішив власноручно виправити існуюче становище, який почав роботи по створенню робота, подібному Homo sapiens не тільки зовні, але і здатного мислити. Правда, поки що GOS, а саме так названий новий робот, віддалено нагадує андроїда, який має всього лише голову на плечах та верхню частину торса. Жоден витвір рук людських ще не був такий близький до створення гуманоїдних роботов. Могутній мозок GOSа, сконструйований з чипів Motorola 68332 (кожнен з низ рівноцінний по продуктивності сучасному процесору, розташованому в окремій кімнаті). Робот може задіяти до 256 чипів одночасно, але частина з низ Брукс планує замінити цифровими процесорами. Хоча структура штучного мозку відмінна від людського, він здатний управляти безліччю різних функцій. Коли ця штучна дитина оволодіє зором, Брукс забезпечить його органами слуху, а умінню спілкуватися зі своїми творцями він буде вчитися тим же методом, що і людина по схемі"дія реакція батьків". Брукс сподівається навчити GOS відчувати втому і навіть біль, які одягають робота в обладнану сенсорами шкіру.

 
 

Цікаве

Загрузка...