WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Податки на споживання - Реферат

Податки на споживання - Реферат

страхування, перестрахування;
- виплати заробітної плати, інших грошових виплат;
- оплата вартості фундаментальних досліджень, науково-дослідних робіт, що здійснюються за рахунок бюджету.
База оподаткування для нарахування ПДВ залежить від сфери та виду діяльності суб'єкта господарювання.
Розглянемо варіанти визначення бази оподаткування.
База оподаткування з продажу товарів визначаються виходячи з договірної (контрактної) вартості цих товарів, розрахованих за вільними цінами. У базу оподаткування включається акцизний збір.
Для товарів, що ввозяться на митну територію України база оподаткування включає митну вартість, вартість митних процедур, ввізне мито і акцизний збір.
Певні особливості оподаткування підприємницької діяльності пов'язаної з комісійною торгівлею. Щодо товарів, які отримані в осіб, котрі не зареєстровані як платники податку, базою оподаткування є сума комісійної винагороди платника податку.
У випадках, коли платник податку здійснює діяльність з продажу товарів, отриманих в межах договорів базою оподаткування є продажна вартість цих товарів.
На ряд господарських операцій встановлюють пільги на оподаткування ПДВ.
Від ПДВ звільнено такі операції:
І. Операції з продажу, а саме:
- вітчизняних продуктів дитячого харчування;
- книг вітчизняного виробництва, учнівських зошитів, підручників та інших навчальних посібників, періодичних видань (включаючи їх доставку);
- путівок для санаторно-курортного лікування та відпочинку дітей.
ІІ. Операції з надання послуг:
- перевезення пасажирівміським, приміським пасажирським транспортом, автомобільним транспортом в межах районів (за умови, що тариіи на такі перевезення регулюються законодавчо);
- ремонт шкіл, дошкільних установ, інтернатів;
- обробка землі сільськогосподарськими виробниками інвалідам, ветеранам, самотнім особам, школам;
- доставка пенсій і грошової допомоги населенню.
ІІІ. Операції з виконання робіт:
- будівництво житла, здійснюється за рахунок коштів фізичних осіб за умови передачі його у власність тим самим фізичним особам.
ІV. Операції з передачі:
- земельних ділянок, що знаходяться під об'єктами нерухомості або незабудованих земель.
V. Операції завезення на митну територію України продуктів морського
промислу, в …. Суднами України.
Як вже зазначалось на фінансовий стан суб'єктів господарювання справляє сплата ПДВ у зв'язку з придбанням товарів.
При цьому важливим є визначення джерела сплати і наступного відшкодування ПДВ (вхідною ПДВ), включено в ціну. Раніше фізична особа не мала права на відшкодування ПДВ, але зараз є така можливість.
Сума ПДВ, яку належить сплатити до бюджету визначається у вигляді різниці між податковими зобов'язаннями і суми податкового кредиту. При позитивному значенні результату платник повинен включити дану суму до бюджету, а при від'ємному - він має право на відшкодування. Але кожен рік внесені суми залишаються не відшкодованими. Так у 2001 році не відшкодовано 4,5 млн. грн. По Уркаїні, в тому числі Коломийською ОДПЇ - 6670, 5 тис. грн., при заявленні 168 платниками.
ПДВ в існуючому вигляді являє собою вбудований в економічну генератор інфляції витрат і тінізації: по-перше, спонукаючи підприємців приховувати частину обороту в "тінь", але залишаючи на світлі свої витрати; по-друге, довільно збільшуючи витрати через не відшкодування. Невідшкодована частина ПДВ збільшує витрати в середньому на 1,5% (18.С.25). Встановлено та кі джерела відшкодування взідною ПДВ.
1. для придбання товарів, вартість яких відносять до складу валових витрат виробництва, вхідний ПДВ відшкодовується за рахунок сум ПДВ, які надходять від реалізації продукції.
2. Інше джерело відшкодування ПДВ встановлено для СПД, які здійснюють операції з продажу товарів, звільнених від оподаткування. В такому випадку вхідний ПДВ не включається податковий кредит.
3. Якщо СПД купує товари, вартість яких не відноситься до складу валдових витрат, відшкодування здійснюється за рахунок відповідних джерел придбання товарів і до складу податкового кредиту не включається.
Також необхідно з'ясувати час виникнення податкового кредиту і податкового зобов'язання.
Податковий кредит складається з сум ПДВ, сплачених платником податку у звітньому періоді, у звязку з придбанням товарів (робіт, послуг), вартість яких відноситься до валдових витрат.
Право на податковий кредит обовзковому порчядку повинна бути підтверджено податковою накладною.
Датою виникненння податкового кредиту є одна з подій, чка наступила раніше або дата списання коштів, і вона залежить від виду операцій.
Можливі такі варіанти визначення часу виникнення податкового кредиту:
1. Для звичайних операцій - це дата списання коштів в оплату товарів.
2. Для бартерної операції - це дата здійснення заключної балансуючої операції.
3. Для операцій пов'язаних з завезенням (імпортом) товарів - це дата оформлення ввізної митної декларації з вказанням в ній сум податку.
Сума ПДВ що підлягає сплаті в бюджет або сума податкового кредиту що відшкодовується з бюджету визначається на підставі податкової декларації за звітній преріод. Відшкоддування податкового крелдиту платника ПДВ має бути здійснено протягом місяця,що настає за звітнім періодом.
Сума податкового кредиту, не відшкодована платнику податку в установлений термін є бюджетною заборгованістю.
Також відшкодування ПДВ залежить від часу виникнення податкового зобов'язання:
1. При реалізації за гроші, дата надходження грошей на рахунок банку, або дата відвантаження продукції.
2. При реалізації продукції за бартерними операціями:
- дата відвантаження товарів, дата оформлення документів, що підтверджують фактичне виконання робіт (для виконаних робіт),
- дата оприбуткування товарів, а для робіт - дата оформлення документів що підтверджують фактичне отримання робіт .
3. При реалізації продукції за бюджетні кошти - дата надходження коштів на рахунок платника.
Отже, раніше, до 1.10.1997 р. зобов'язання підприємця зі сплати до бюджету ПДВ визначалось за підсумками року, а з набуттям чинності нового закону вважається дата зарахування коштів на рахунок платника податку.
Підприємець, який не є платником ПДВ, не може скористатись податковим кредитом і не має права виділяти у своїх документах ПДВ, виписувати податкову накладну (39. С 24).
Якщо обсяг разового продажу товарів (робіт, послуг), не перевищує 20 грн., а також при продажу транспортних квитків податкова накладна не виписується при цьому підставою для збільшення суми податкового

 
 

Цікаве

Загрузка...