WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Поняття галузі - Реферат

Поняття галузі - Реферат

продуктів-замінників які хоч на 50% могли б замінити книжку не існує. Така продукція як газети, журнали і т.п. не може представляти реальної конкуренції книговиданню. Випуск різної рекламної поліграфічної продукції та пакування більш вразливий щодо продуктів замінників, і якщо оцінювати вплив цієї складової конкуренції за 5-ти бальною шкалою, то це буде відповідати приблизно 3.5.
4. Сила постачальників.
Ця складова досить сильно впливає на конкуренцію в галузі. Постачальники, в основному, зарубіжні фірми, які поставляють якісну сировину. І люба зміна в податковій політиці держави дуже гостро впливає на виробників. Ця сила має вирішальне значення в галузі.
5. Сила покупців
Це також одна із вирішальних складових. Вся продукція галузі досить таки стандартна і покупець має вибір серед продукції фірм конкурентів.
4. Діагностика конкурентних позицій підприємств - суперників.
Наступним кроком аналізу галузевої конкуренції виступає вивчення позицій конкуруючих компаній галузі. Одним з методів визначення конкурентних позицій учасників галузі є метод картування стратегічних груп. Він зручний при аналізі галузей, що складаються з настільки великого числа компаній, що немає практичного змісту вивчати кожну з цих компаній окремо .
Стратегічна група складається з конкуруючих між собою фірм, що характеризуються подібними підходами до ведення конкурентної боротьби і займають приблизно рівні позиції на даному ринку товарів і послуг. Компанії, що складають одну стратегічну групу, можуть мати наступні подібні риси:
" порівнянний асортимент виробленої продукції;
" використання тих самих розподільних каналів;
" приблизно однаковий рівень вертикальної інтеграції;
" надання покупцям приблизно однакового набору послуг і технічної допомоги;
" виділення тих самих рис продукту для залучення однієї і тієї ж групи покупців;
" упор на ідентичні технологічні підходи;
" продаж по тим же прейскурантам.
Методика картування стратегічнихгруп припускає ряд етапів:
1. визначення ознак, згідно яким розрізняються конкурентні позиції фірм. (Типові перемінні: рівень ціни/якості, територіальне охоплення, ступінь вертикальної інтеграції, широта асортименту і т.д.);
2. нанесення фірм галузі на графік, на якому в якості перемінних використовується пара виділених на першому етапі ознак;
3. об'єднання фірм, що попадають на той самий стратегічний простір, в одну стратегічну групу;
4. креслення кіл навколо кожної стратегічної групи, причому діаметр кола пропорційний величині частки даної групи фірм в обсязі доходів від продажів у цілому по галузі.
Щоб точно нанести на карту стратегічні групи, необхідно дотримувати наступних принципів:
По-перше, кореляція двох перемінних, що відкладаються по двох осях графіка, не повинна бути високої,
По-друге, перемінні, що наносяться по осях графіка повинні відбивати істотні відмінності позицій конкурентів,
По-третє, перемінні, що наносяться на осі графіка, не повинні бути ні кількісними, ні безупинними,
По-четверте, розмір кіл, що вичерчуються на карті, повинний бути пропорційний сумарному обсягу продажів фірм відповідних груп,
По-п'яте, якщо існує більш двох перемінних, котрі можуть бути використані як осі графіка, то варто будувати декілька графіків.
Аналіз стратегічних груп дає більш глибоке розуміння процесу конкуренції. Насамперед , зміни галузевих умов можуть сприятливо позначатися на позиції одних стратегічних груп і несприятливо - на позиції інших, що може змусити фірми з груп, що піддаються суворому впливу, переходити в інші більш привілейовані стратегічні групи. Якщо відомо, що деякі фірми намагаються змінити свою конкурентну позицію, то на карті стратегічних груп відзначають у виді стрілки передбачуваний напрямок переходу - це допомагає більш ясно представити картину конкурентної боротьби.
Другим моментом, на який варто звернути увагу при аналізі є визначення залежності між потенціалом прибутку різних стратегічних груп, сильними і слабкими сторонами ринкових позицій кожної групи.
Одним словом, чим тісніше розташовуються стратегічні групи на карті, тим сильніше буде конкурентна боротьба. Найближчими (після фірм однієї і тієї ж стратегічної групи) є конкуруючі фірми із сусідніх стратегічних груп. Часто фірми, розташовані в різних секторах карти, можуть зовсім не конкурувати один з одним.
Аналіз конкурентів включає:
" вивчення дій і поводження найближчих конкурентів
" розпізнавання стратегій конкурентів
" визначення того, хто збирається стати головним гравцем у галузі
" прогнозування наступних кроків конкурентів.
Рис. 1 Карта стратегічних груп поліграфічної галузі України
5. Аналіз найближчих конкурентів
Аналіз проводиться для поліграфічного підприємства "Зоря" яке є одним з ведучих підприємств України по виготовленню різноманітної етикетної та пакувальної продукції.
Серед головних конкурентів підприємства є: - поліграфічне підприємство "Експрес", видавнича фірма "Мрія" та поліграфічне підприємство "Аякс". Ці підприємства є одними з лідерів на ринку поліграфічної продукції не тільки м. Києва але й всього центрального регіону. Так ПП. "Експрес" є одним з призерів міжнародного конкурсу World puck - 2000 (Ганновер).
Продукція конкурентів складається з однакового асортименту, що й у ПП. "Зоря", проте в них дуже високий технічний рівень, кваліфікація персоналу і ресурсна база. Що дозволяє їм виробляти дуже якісну продукцію за меншою ціною.
Основною перевагою ПП. "Зоря" перед конкурентами є більші потужності і гарна репутація.
Видавнича фірма "Мрія" крім випуску різноманітної етикет очної та пакувальної продукції займається також книговиданням, а також є представником російського видавництва "ВЧ". За дозволом російської сторони, підприємство друкує його книжки і реалізовує їх на українському ринку. Це такі відомі серії як "Каприз", "Зона ризику", "Self-Help", "Пізнай себе", "Народний роман", "Військовий роман", "Дика орхідея", "Великі війни".
В даний час видавництво розширює палітру літератури, що випускається, усе більш спеціалізуючи на книгах історичної, науково-популярної і прикладної тематики.
Видавництво має власну мережу реалізації, складську базу і транспортний парк.
Поліграфічне підприємство "Аякс" займається в основному розробкою та випуском пакувальної продукції. Його клієнтами є компанії "середньої руки" які займаються випуском

 
 

Цікаве

Загрузка...