WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Поняття галузі - Реферат

Поняття галузі - Реферат

впливають на конкурентну міць продавців, що суперничають:
1. Конкуренція підсилюється в міру росту числа конкурентів і в міру вирівнювання їхньої потужності і розмірів.
2. Конкуренція підсилюється в міру уповільнення росту попиту на продукцію галузі.
3. Конкуренція стає інтенсивніше, коли галузеві умови підштовхують суперників до зниження ціни.
4. Конкуренція сильніше, якщо витрати, що несе споживач при переключенні від одного продавця до іншого, низькі.
5. Конкуренція сильніше, коли один чи кілька конкурентів незадоволені своєю позицією на ринку й уживають заходів по розширенню своїх позицій за рахунок інших конкурентів.
6. Конкуренція підсилюється пропорційно розміру винагороди за успішний стратегічний крок.
7. Конкуренція значно інтенсивніше, коли витрати на те, щоб піти з галузі, вище витрат, зв'язаних із продовженням конкурентної боротьби в даній галузі.
8. Інтенсивність конкуренції стає непостійною і непередбаченою, коли росте гнучкість конкурентів щодо вибору стратегії підбора кадрів, пріоритетів корпорації, ресурсів і країн.
9. Конкуренція підсилюється, коли могутні компанії з інших галузей здобувають слабкі фірми даної галузі і починають агресію з метою перетворити придбані компанії в лідерів.
б/ Сила конкуренції потенційних новачків.
Новачки, що входять у галузь несуть нову погрозу, що залежить від двох груп факторів:
1. вхідних бар'єрів
2. очікуваної реакції фірм галузі на появу новачків.
Існує кількаосновних вхідних бар'єрів:
1. Економія масштабу.
2. Неможливість одержання доступу до технологічних і спеціальних ноу-хау.
3. Наявність ефекту кривої досвіду.
4. Відданість покупця торговій марці.
5. Потреби капіталу.
6. Невигідне положення за рівнем витрат, що не залежить від обсягу виробництва.
7. Доступ до розподільних каналів.
8. Регулюючі положення.
9. Тарифи і міжнародні торгові обмеження.
в/ Сила конкуренції продуктів-замінників.
Сила конкуренції товарів-замінників виявляється в декількох напрямках.
По-перше, наявність легкодоступних товарів-замінників установлює стеля цін, по яких виробники продукції даної галузі можуть продати свої товари, не дозволяючи при цьому споживачам переключитися на товари-замінники і не викликаючи ерозії ринку.
По-друге, наявність товарів-замінників неминуче наштовхує споживачів на порівняння якісних параметрів і ціни пропонованих товарів з товарами-замінниками.
По-третє, інтенсивність конкуренції залежить від того, наскільки важко чи дорого споживачам продукції галузі переключитися на продукти-замінники.
г/ Сила постачальників.
Cила тиску постачальників залежить від умов, що склалися на ринку товарів, пропонованих постачальниками. Сила конкуренції з боку постачальників слабшає якщо:
" товари, що поставляються ними, стандартні і є в наявність на вільному ринку, якщо існують гарні товари-замінники і переключення на них неважко, благополуччя постачальника залежить від благополуччя споживача.
Тиск постачальників на споживачів зростає якщо:
" наслідкі збільшення цін не можуть бути перекладені цілком на плечі покупців вироблених галуззю товарів і послуг, якщо пропонована ними продукція
а/складає значну частину галузевих витрат виробництва,
б/має вирішальне значення для галузевого виробничого процесу,
в/істотно впливає на якість кінцевої продукції,
" якщо споживачам їхньої продукції важко чи дорого переключитися на іншого постачальника, якщо продукція, що поставляється ними, обходиться споживачам дешевше, ніж налагодження власного виробництва, якщо з якоїсь причини постачальники не мають можливості чи бажання поставляти продукцію необхідної якості.
д/ Сила покупців
Сила покупців також може ранжироватися від сильної до слабкої і залежить від:
" величини покупця і розмірів покупки. Чим крупніше покупці і чим більше розмір їхньої покупки, тим більш незговірливі вони з продавцями;
" витрат на переключення на товари-замінники. Якщо ці витрати невеликі, то покупці мають більшу гнучкість і задовольняють свої потреби, як правило, звертаючись відразу до декількох продавців, що додає їм додаткову силу на переговорах із продавцями;
" величини диференціації продукції. Якщо вироблений продукт стандартний, то покупцю набагато легше не тільки знайти продавців товарів - замінників, але і переключитися від одного продавця до іншого без особливих витрат.
Величезна аналітична цінність моделі п'яти сил конкуренції складається в систематизації діючих сил конкуренції. Аналіз конкуренції має на увазі оцінку величини кожної з п'яти сил. Рівнодіюча визначає рівень конкуренції на даному ринку товарів і послуг.
Щоб справитися із силами конкуренції стратеги-керівники розробляють підходи, що дозволяють:
1. ізолювати, наскільки це можливо, фірму від п'яти сил конкуренції,
2. змінити правила конкуренції на користь своєї компанії,
3. зайняти сильну позицію, з якої можна буде "керувати" ходом конкуренції.
Керівники-стратеги не можуть справитися з цією задачею без попереднього глибокого аналізу загальної картини конкуренції в галузі крізь призму п'яти сил конкуренції.
Оцінка сил конкуренції в поліграфічній галузі
1. Суперництво серед конкуруючих продавців.
Суперництво в галузі дуже високе, але конкурентами, в основному, для вітчизняних підприємств книговидання виступають великі російські видавництва. Тому що якість, асортимент та ціна їхньої продукції більш задовольняє покупця ніж продукція українських видавництв. Що стосується випуску різної поліграфічної продукції, такої як : пакування, етикетки, календарі та ін., то тут конкурентна боротьба відбувається, в основному, серед вітчизняних підприємств. Доля імпорту незначна.
2. Сила конкуренції потенційних новачків.
Щодо потенційних новачків, то ця загроза досить таки суттєва. Не дивлячись на те, що вхід в галузь достатньо дорогий (обладнання, технології, кваліфікований персонал), виробництво поліграфічної продукції є високорентабельним бізнесом. Але тут слід відокремлювати книговидання і друкування пакувальних матеріалів та рекламної продукції. Книговидання на сьогодні в Україні є скоріше збитковим чим прибутковим бізнесом і тому поява новачків тут не несе серйозної загрози.
3. Сила конкуренції продуктів-замінників.
Тут також слід відокремлювати книговидавничу діяльність і випуск поліграфічної продукції. В першому випадку

 
 

Цікаве

Загрузка...