WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Оплата праці - Курсова робота

Оплата праці - Курсова робота

утримує прибутковий податок (див. табл. 2.2), суми по виконавчих листах, по виконавчим надписам нотаріальних органів; грошові нарахування, які державними органами контролю, штрафи, які встановлюються в адміністративному порядку. З заробітної плати також утримується :
1% - у Пенсійний фонд;
0,5% - у фонд соціального страхування;
1% - профспілкові внески (див. табл. 2.4).
Проводки про утримання прибуткового податку
Зміст операції Дт Кт
Утримання прибуткового податку 661 641
Перерахування прибуткового податку 641 311
Після утримання прибуткового податку проводиться відрахування аліментів :
на 1 дитину - 25 %
на 2 дитини - 33 %
на 3 і більше - 50 %
Кожний місяць утримуються профспілкові взноси у розмірі 1 %. Також утримуються суми авансів за першу половину місяця. По виконавчим листам за рішенням суду або фінансових органів із заробітної плати робітників та службовців утримується сума на користь третьої особи. Крім того, на підприємство можуть надходити документи з виконавчим підписом про одноразове відшкодування за безкоштовний проїзд, за порушення суспільного порядку. Утримання проводиться або в установленій сумі, або у визначеному проценті. Документи, які надійшли реєструються у спеціальній книзі за прізвищами та табельними номерами.
Згідно з законами "Про формування фонду для виконання міроприємств по ліквідації наслідків на ЧАЕС та по захисту населення, який вступив в дію з 12.07.97, "Про збір та обов'язкове державне пенсійне страхування", який вступив в дію з 29.07.97, "Про збір та обов'язкове пенсійне страхування", загальний відсоток нарахування на заробітну плату зменшився з 51% до 47,5%, при цьому змінилися ставки нарахування.
Платники і ставки зборів
№ Ставки зборів
п/п Платники В Пенсійний
фонд В фонд соц.
страхування
1 2 3 4
1 Суб'єкти підприємницької діяльності, державні, бюджетні та інші юридичні
особи, їх філії та відділення,
які не мають статусу юридич-
ної особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприєм-
ницької діяльності, які використовують працю найманих працівників 32% 5,5%,
в тому числі
1,5% - на
обов'язкове
страхування
на випадок
безробіття
2 Підприємства, організації, де
працюють інваліди :
а) для інвалідів
б) для іншіх осіб
4%
32%
1%
5,5%
3 Фізичні особи - суб'єкти
підприємницької діяльності, які не використо
вують працю найманих
працівників 32% 0,5%
4 Фізичні особи, які працюють на контрактній основі, а також фізичні особи, які виконують роботу на основі договорів 1%
від ФЗП 0,5%
від ФЗП або від
прибутку
5 Суб'єкти підприємницької
діяльності незалежно від
форм власності 32%
Після нарахування суми заробітної плати бухгалтерія проводить розрахування утримань. Різниця між нарахованою сумою заробітної плати та утримань представляє суму до видачі для кожного робітника. В залежності від договору заробітна плата робітника може виплачуватись один або два рази у місяць. В останньому випадку в першу половину місяця видається аванс, а в другу - проводиться повний розрахунок заробітної плати за місяць.
N Зміст операції Дт Кт
1 Утримання з заробітної плати: -аліментів
- адміністративного штрафу 661 "Розрахунки по заробітній платі" 661 "Розрахунки по заробітній платі" 685 "Розрахунки з іншими кредиторами" 685 "Розрахунки з іншими кредиторами"
2 Виплата аліментів одержувачу з каси підприємства 685 "Розрахунки з іншими кредиторами" ЗОЇ "Каса в національній валюті"
3 Перерахування утриманого адміністративного штрафу 685 "Розрахунки з іншими кредиторами" 311 "Поточні рахунки в національній валюті"
Оподатковування натуроплати відповідно до чинного законодавства істотно відрізняється від оподатковування заробітної плати, виплаченої коштами.
Роздивимося порядок обкладення натуроплати, зокрема податком із додаткової вартості і податком із прибутку, прибутковим податком, зборами в Пенсійний фонд, у фонд соціального страхування, у тому числі на випадок безробіття.
Що стосується оподатковування операцій ПДВ по видачі натуроплати робітникам ПДВ, то відповідно до п. 4.2 ст. 4 Закону про ПДВ у випадку здійснення операцій по натуральних виплатах у рахунок оплати праці фізичним особам, що перебувають у трудових відношеннях із підприємством, база оподатковування визначаються виходячи з фактичної ціни операції, але не нижче звичайні ціни.
Таким чином, у випадку якщо натуроплата провадиться продукцією власного виробництва, то числення суми податкових зобов'язань по ПДВ повинно провадитися виходячи з відпускної ціни виробленої продукції. Те ж стосується і числення валового прибутку, тобто не зависимо від того, провадиться натуроплата по собівартості виробленої продукції або виходячи з її відпускної ціни, сума валового прибутку повинна відповідати відпускній ціні виробленої продукції (без ПДВ).
Аналогічна ситуація й у випадку видача натуроплати продукцією інших підприємств. Податкові зобов'язання по ПДВ і валовий прибуток визначаються виходячи з ціни її придбання (звичайної ціни). Відповідно до п. 11.16 ст. 11 Закону про ПДВ до 1 січня 2002 року звільняються від оподатковування в порядку, передбаченому п. 5.1. ст. 5 Закону про ПДВ, операції по видачі сільськогосподарської продукції власного виробництва підприємств-виробників сільськогосподарської продукції фізичним особам, що знаходяться в трудових відношеннях із підприємством-виробником сільськогосподарської продукції, відповідно до фактично відпрацьованого часу, але не більш 70 грн. у розрахунку на повний календарний місяць.
Проте п. 12 Указу Президента України "ПРО деякі зміни в оподатковуванні" від 07.08.98 р. № 857 визначено, що при здійсненні бартерних (товарообмінних) операцій на території України податок стягається по ставці 20 %, у тому числі при обміні товарами (роботами, послугами), операції по продажі яких звільняються від оподатковування або оподатковуються податком по нульовій ставці.
Відповідно до вищевикладеного ніяких пільг по ПДВ для підприємств-виробників сільськогосподарської продукції при натуроплаті своїм робітникам у даний час немає.
Відповідно до статті 2 Декрету № 13-92 доходи , отримані в натуральній формі, включаються в сукупний оподатковуваний прибуток за календарний рік по вільним (ринковим) цінах, якщо інше не передбачено дійсним Декретом.
Цей загальний принцип оцінки натуроплати для обкладення прибутковим податком конкретизований у п. 2.3 Інструкції про прибутковий податком.
Інструкцією про прибутковий податок передбачено три варіанти оцінки натуральних виплат для вмикання їх до складу місячного сукупного оподаткованого прибутку робітника.
Виплати продукцією власного виробництва
У випадку виплати заробітної плати в натуральній формі її розмір у складі місячного сукупного оподаткованого прибутку робітника обчислюється по відпускній

 
 

Цікаве

Загрузка...