WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Формування фінансово-кредитної політики на державному та регіональному рівні - Реферат

Формування фінансово-кредитної політики на державному та регіональному рівні - Реферат


Реферат на тему:
Формування фінансово-кредитної політики на державному та регіональному рівні
В Україні одним із лідерів на ринку банківських послуг є Промінвестбанк, частка якого в 2004 р. становила 14.5 % від обсягу послуг, наданих комерційними банками. Активи банку на 1.09.2004 року склали 10,7 млрд грн., кредитний портфель - 7,5 млрд грн., капітал - 1,1 млрд грн. Промінвестбанк є універсальним фінансовим інститутом, що надає близько 300 видів банківських послуг. Платіжний оборот через Розрахункову палату за минулий рік зріс у 1,7 раза і становив понад 864 млрд грн.
На основі матеріалів періодичних видань і та фінансових звітів Промінвестбанку зроблено аналіз роботи фінансової установи за 2004-2005 рр. з використанням системно-аналітичних методів.
Депозитна політика банку спрямована на створення власної ресурсної бази, запровадження нових видів депозитів на різні терміни та активізацію залучення вільних коштів суб'єктів господарювання та населення [5].
У 2004 р. загальний обсяг ресурсної бази збільшився на 39,0 %, що складає 10,6 млрд грн. В її структурі найбільшу питому вагу займають кошти на рахунках юридичних осіб (52,4%) і вклади населення (32,3%).
За цей період у банку сформувалося своє коло клієнтів, вироблено власну систему ризиків, тобто створено всі необхідні засади для подальшого розвитку сучасного банківського інституту [2].
Основні фінансово-економічні показники банку свідчать про зміцнення його позицій. Так, валюта балансу збільшилась на 3359,5 млн грн. і в другому кварталі 2005 р. становила 13091,0 млн грн. Фінансові ресурси банку виросли в 1,4 раза та досягли 10,6 млрд грн., заборгованість за кредитами в економіку також збільшилась в 1,4 раза - до 8 млрд грн. Динамічно нарощувались й інші показники.
Надійність і професіоналізм є основними факторами зростання довіри з боку підприємств.
Кількість клієнтів - юридичних осіб за звітний рік зросла на 5,5 тис. одиниць. Серед них - флагмани української індустрії: НАК "Нафтогаз України", ДП "Енергоринок", металургійні комбінати "Криворіжсталь" і Маріупольський імені Ілліча, тисячі інших підприємств та організацій.
Вони виробляють третину ВВП країни, майже 45 % промислової продукції, забезпечують 30 % бюджетних надходжень.
Заощадження, які населення довірило банку перетворюються у фінансово-кредитні ресурси - інструмент фінансування різноманітних державних і підприємницьких програм.
Характерною рисою кредитної політики є індивідуальний підхід до кожного позичальника як щодо визначення найбільш ефективної схеми кредитування та формування застави, так і визначення плати за користування кредитом.
За бажанням клієнта кредитна підтримка може надаватися у вигляді короткострокових кредитів на поповнення обігових коштів, овердрафту, в формі кредитної лінії на розширення та модернізацію виробництва, придбання основних засобів і на ін. [5].
Кредитні вкладення Промінвестбанку в економіку України за роки її незалежності перевищили 41 млрд дол. США. Щорічно понад 10 тис. підприємств всіх галузей економіки та різних форм власності користуються кредитами Промінвестбанку.
Промінвестбанк надав своїм клієнтам у різних валютах 37,2 млрд грн. кредитів, що на 3,6 млрд грн. більше, ніж у попередньому році. Кредити переважно надавалися на виробничі та інвестиційні потреби суб'єктів господарської діяльності. При цьому 24,2 млрд грн. (понад 60% кредитних вкладень банку) спрямовано у промисловість.
Вагому кредитну підтримку отримали підприємства машинобудування та металообробки, частка яких у кредитному портфелі Промінвестбанку на 1.01.05 складала 10,55 (або 834,5 млн грн.), харчової промисловості - 6,8% (або 543,1 млн грн.), чорної металургії - 4,8 (або 384,1 млн грн.). Які уповноважений банк оптового ринку електроенергії України та банкіра оптового ринку енергетичного вугілля України, Промінвестбанк забезпечував пріоритетне обслуговування паливно-енергетичного комплексу, на потреби якого в 2004 р. спрямовано 18,4 млрд грн. кредитів, що на 4,4 млрд грн., або в 1,3 раза більше, ніж у 2003 р. У тому числі у вугільну промисловість - 3 млрд грн., паливну промисловість - 11,9 млрд грн., в енергетику - 3,5 млрд грн. За звітний рік рівень розрахунків споживачів за електроенергію збільшився з 93,2% до 97,6%. На відновлення транспортної галузі Промінвестбанком було направлено 667,2 млн грн.
Серед інвестиційних проектів державної ваги, реалізованих банком в 2004 р. - фінансування введення енергоблоків на Хмельницькій та Рівненській АЕС, відкриття автобану Київ-Одеса, будівництво потягів для швидкісних залізничних магістралей, виробництво українського магнію на Калуському ЗАТ "Магній" та багато інших.
Робота банку багато у чому визначається вмінням керівництва працювати з різними видами ризиків у процесі розміщення залучених ресурсів [5].
Новим пріоритетним напрямом діяльності Промінвестбанку стало фінансування агропромислового комплексу. За січень-грудень 2004 р. позичальники, що здійснюють свою діяльність у сфері виробництва і переробки сільськогосподарської продукції, отримали 1,0 млрд грн. кредитів, що в 1,3 раза більше, ніж за 2003 р.
Підтримуючи заходи нового уряду, Промінвестбанк у поточному році спрямував у виробництво сільгосппродукції 1,4 млрд грн., це близько 37 % усіх кредитів, наданих селу всією банківською системою України [3].
З року в рік зростає міжнародний рейтинг установи. Це єдиний в Україні банк, який входить до тисячі найбільших банків світу.
Промінвестбанк підтримує зв'язки з 220 провідними фінансовими установами та 21 компанією, що розташовані в 41 країні світу. Ним відкрито 47 кореспондентських рахунків в 23 іноземних банках. Через ці рахунки за 2004 р. здійснено понад 180 тис. платежів, обсяг яких становив 12,2 млрд дол. США. Партнерами Промінвестбанку є Bank of New York (США), Deytsche bank AG (Німеччина), HSBS Bank Pls (Великобританія), Credit Suites First Boston (Швейцарія), Bank of Tokyo-Mitsubishi Ltd (Японія), ОАО "Банк внешней торговли" (Росія).
Надходження та перерахування коштів клієнтів за кордон склали 11 млрд дол. США. За загальним обсягом платежів Промінвестбанк займає провідне місце в банківській системі України. Часка надходжень за експортними операціями на рахунки клієнтів банку в загальному обсязі експорту держави за 2004 р. склала 15,2%, за імпортними операціями - 13,7% (в загальному обсязі імпорту) [4].
Промінвестбанк є основним оператором на міжбанківському валютному ринку України. Дохід від операцій купівлі-продажу безготівкової та готівкової іноземної валюти в 2004 р. збільшився порівняно з 2003 р. на 28,6 %.
У Чернігівському регіоні Промінвестбанк представляють чотири філії та 11 безбалансових відділень, через які реалізується головне кредо банку - розвиток національної економіки Чернігівщини. Всі вони є прибутковими.
Діяльність філії "Чернігівське Центральне відділення Промінвестбанку" спрямована на реалізацію стратегії розвитку Промінвестбанку. Цільовимиорієнтирами є

 
 

Цікаве

Загрузка...