WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Обмін речовин і енергії в організмі - Реферат

Обмін речовин і енергії в організмі - Реферат

Обмін речовин і енергії в організмі
Тема: "Обмін речовин і енергії в організмі".
План
1. Процес живлення.
2. Основні поживні речовини.
3. Перетворення речовин і енергії в організмі.
4. Основний обмін.
Обмін речовин - загальна властивість. Характерна для всіх живих організмів. Загальна суть обміну речовин, полягає в тому, що всі живі організми вилучають з навколишнього середовища різні органічні і неорганічні сполуки.
В процесі історичного розвитку у кожного виду живих організмів виробився свій особливий тип обміну речовин за характером живлення і використання енергії в процесі обміну речовин всі організації поділено на дві групи.
Перша група - автотрофи (гр. autos - сам, trophe - живити) - здатні синтезувати свої органічні речовини із простих неорганічних сполук. Для синтезуючих автотрофів належать усі зелені рослини, тобто організми, які мають хлорофіл.
Друга група - гетеротрофи - для синтезу своїх органічних сполук використовують інші складні органічні сполуки, які служать джерелом енергії і будівельним матеріалом. До цих організмів відносяться тварини, гриби, деякі рослини, бактерії. Вони живляться за рахунок інших.
Для визначення потреб людини в харчових речовинах вивчають його обмін речовин. для цього потрібно знати скільки жирів, білків і вуглеводів поступає в організм і скільки їх розходиться , потрібно визначити баланс надходження і розходження речовин.
Баланс може бути позитивним, від'ємним або знаходитися в стані рівномірності. Для дорослого потреба в білках становить 1,5 г на 1 кг ваги тіла, дитини 10 р. - 2,5 г, грудного періоду - 3,0 - 3,5 г. Вуглеводи потрапляють в організм з рослинною їжею. Жири відіграють енергетичну і пластичну роль. Він в організмі використовується як енергетичний матеріал.
Для життєдіяльності клітини, їх функціонування, росту потрібна енергія. Основним джерелом для отримання енергії єглюкоза. У цьому процесі складні високомолекулярні органічні сполуки перетворюються на прості органічні сполуки і неорганічні. Цей процес дуже складний. Перший етап проходить поза клітиною, складні органічні сполуки перетворюються на прості. Цей процес супроводжується виділенням тепла. Потім речовини включаються в подальший процес розщеплення без участі ????????. Він відбувається на внутрішньоклітинних мембранах. На третьому етапі є достатнє надходження кисню. Відбувається на мембранах мітохондрії.
В умовах основного обміну енергія лежить розходиться на підтримання життєдіяльності організму і внутрішніх органів. Основний обмін порушується при захворюваннях ендокринних залоз. При гіперфункції щитовидної залози, а також статевих гормонів.
Контрольні питанні:
1. Що таке обмін речовин?
2. В чому суть обміну речовин?
3. Які дві основні групи живлення?
4. Які основні поживні речовини?
5. Що є джерелом енергії в клітині?
6. Де відбувається перший етап енергетичного обміну?
7. Де відбувається другий і третій?
8. При яких захворюваннях порушується основний обмін?
Тести:
1. Обмін речовин характерний для...
а) тварин
б) рослин
в) всіх живих організмів
2. Що є джерелом енергії в організмі
а) вуглеводи
б) білки
в) мінеральні солі
г) глюкоза
3. Перший етап енергетичного обміну відбувається
а) в мітохондрію
б) в ядрі
в) в клітині
г) поза клітиною
4. Другий етап відбувається в
а) в мітохондрію
б) внутрішньоклітинних мембранах
в) в клітині
г) поза клітиною
5. Третій етап відбувається
а) в мітохондрію
б) в ядрі
в) поза клітиною
г) в клітині
Використана література: А.О.Слюсарев, О.В.Самсонов, Т.І.Самойленко, Е.Л.Воробйов, А.В.Губарь.

 
 

Цікаве

Загрузка...