WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Застосування неінтерактивних технологій та засобів комп’ютерного навчання в дистанційному курсі «французька мова» у негуманітарних вищих навчальних за - Реферат

Застосування неінтерактивних технологій та засобів комп’ютерного навчання в дистанційному курсі «французька мова» у негуманітарних вищих навчальних за - Реферат


Реферат на тему:
Застосування неінтерактивних технологій та засобів комп'ютерного навчання в дистанційному курсі "французька мова" у негуманітарних вищих навчальних закладах
Приєднання більшості українських вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації до Болонської Декларації поставило завдання інтеграції української освіти в європейську систему, введення в зв'язку з цим нових навчальних методик, корегування змісту та якості навчання.
Однією із сучасних форм навчання є дистанційна освіта - особлива, вдосконалена форма, що поєднує в собі елементи очного, заочного та вечірнього навчання шляхом використання нових інформаційних технологій.
У результаті дистанційної освіти запроваджується нова організація освітнього процесу, основою якої є самостійна навчально-пізнавальна діяльність студента (при цьому часто на відстані, коли викладач не впливає на студента, проте зберігається можливість спілкування в режимі оn-line).
На відміну від традиційних форм навчання дистанційне вигідно відрізняється цілим рядом нових характеристик, серед яких гнучкість, модульність, можливість отримання освіти одночасно із професійною діяльністю, економічність, технологічність, можливість доступу до багатьох джерел інформації, принцип соціальної рівності [1].
Запровадження дистанційної освіти значно розширює і навіть змінює роль викладача, який виступає в ролі координатора навчального процесу, що, в свою чергу, зобов'язує його постійно вдосконалювати власну методику викладання, підвищувати свій творчий потенціал і кваліфікаційний рівень.
Дистанційний курс "Французька мова" в гуманітарних вищих навчальних закладах характеризується тим, що викладач сам розробляє певну організаційну модель навчального процесу (навчальну програму), яка базується перш за все на самостійній роботі студента. Прямий педагогічний вплив викладач може здійснювати як в режимі реального часу (on-line), так і в асинхронному (off-line). Якщо режим реального часу on-line, що передбачає групові або індивідуальні заняття із застосуванням відповідних технологій - телеконференцій або відеоконференцзв'язку через високу вартість нині складає невелику частку в дистанційній освіті, то режим off-line, який передбачає використання телеконференцій чи електронної пошти, забезпечує діалог викладача з групою або персонально з кожним студентом [2].
Серед технологій дистанційної освіти, що широко використовуються, на першому місці є неінтерактивні (друковані матеріали - методичні посібники, розробки, аудіо- та відеоматеріали), а також засоби комп'ютерного навчання (електронні підручники, комп'ютерне тестування та контроль знань).
Загалом у дистанційному навчанні широко застосовуються інформаційно-рецептивний і репродуктивний методи. За твердженням Л.О. Хоменко у засобах дистанційного навчання зосереджених педагогічно оброблений зміст, що дозволяє говорити про них як про засоби викладання і навчання. Вона виділяє такі засоби: друковані та електронні видання; комп'ютерні навчальні системи в звичайних і мультимедійних варіантах виконання; аудіо, відеонавчальні матеріали [3].
Вирішальним фактором для обрання інформаційних технологій як засобів навчання є їх освітній потенціал та рівень розповсюдженості. В зв'язку з цим, найпоширенішою засобом є асинхронна електронна пошта, яка забезпечує діалог між викладачем і студентом, дає можливість останньому вчасно подавати звіт про засвоєння навчального матеріалу у вигляді відповідей на контрольні тести, запитання.
Водночас розроблені методи навчання через взаємодію студента з освітніми ресурсами, коли він сам корегує ступінь складності навчання. Так, створюється можливість доступу до неінтерактивних засобів та комп'ютерних навчальних програм.
У Національному аграрного університету розроблена концепція дистанційного навчання, яка передбачає застосування таких навчальних технологій як традиційні (case-технології) і комп'ютеризовані [4].
Для забезпечення наповненості дистанційного курсу "Французька мова" на кафедрі підготовлені та апробовані як друковані [5], так і аудіо- та відеоматеріали, що становлять неінтерактивні технології.
Вони спрямовані не тільки на розвиток мовленнєвої діяльності, а й на збільшення творчих завдань, які тісно пов'язані зі структурою вправ з граматики, а також для вправ для розвитку навичок перекладу та лексико-граматичних і підпорядковані одній меті: активізувати та розвинути навички усного мовлення до рівня володіння французькою мовою як засобом комунікації. Розроблено систему лексико-граматичних та мовленнєво-практичних тренувальних і творчих вправ, а також послідовність та системність подачі матеріалу, підпорядкованих окремим лексико-граматичним темам за лінійно-концентричним принципом викладу з урахуванням інтересів студентської аудиторії, яка дозволяє студентам уміти вступати в діалог, брати інтерв'ю, вести бесіду та мовленнєво формувати свій погляд на певні речі, брати участь у дискусії. Інформація, отримана з текстів, дозволяє ознайомити студентів з новою лексикою, а також поглибити знання, отримані в школі.
При дистанційному навчанні можна використовувати "Французько-українсько-російський українсько-російсько-французький словник економічних термінів", виданий для полегшення вивчення іноземної економічної літератури студентами магістратури та аспірантами. Для

 
 

Цікаве

Загрузка...