WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Незвичайні рослини та тварини. Тварини-рекордсмени - Реферат

Незвичайні рослини та тварини. Тварини-рекордсмени - Реферат

місяців, альбатрос - 35 днів, а дрібні пташки, землерийка, мала бурозубка гинуть після шестигодинного голодування.
o Новонароджене кенгуреня важить кілька грамів, тобто 40 тисяч разів менше, ніж його мати. В сумку матері кенгуреня перелазить самостійно.
o Найвища тварина на землі - жирафа, її ріст сягає майже 5 метрів.
o Найдовша тварина - черв'як-паразит, що живе в шлунку китів. Він може мати довжину до 40 метрів.
o Найбільші тварини нашої планети - блакитні кити. Вони досягають ваги 150-180 тонн і 33-х метрів у довжину. Якщо такого кита поставити на голову, він буде заввишки з десятиповерховий будинок. Найме шлатваринка - землерийка-малятко. Вона важить не більше 2 г.
o Пам'ятники поставлено собакам у Парижі - сенбернару, який врятував під час снігових заметів в Альпах 41 людину; у Нью-Йорку - вожаку упряжки Балту, який доставив під час епідемії у занесене снігом селище на Алясці протидифтерійну сироватку; у Санкт-Петербурзі - собаці, який служить медицині; у Токіо - упряжці їздових собак, залишених експедицією на зимівлю в Антарктиці; у Борго-Сан-Лоренцо (Італія) - собаці Вірному, який 14 років щовечора ходив на автобусну зупинку зустрічати свого господаря, який загинув під час війни.
У Німеччині, в місті Кааль стоїть пам'ятник зайцям, а зображення цієї тварини є на гербі міста, оскільки саме зайці підказали колись переселенцям місце їх майбутнього поселення.
o Найбільший і найважчий птах на Землі -африканський страус. Його маса сягає 80-100 кг, ріст - до 2,5 м.
o Найважчий літаючий птах - дрохва. Маса тіла - до 21 кг, а ріст - до 103 см.
o Найменші птахи - колібрі. Зустріти їх можна на всьому американському континенті. Видів птахів-ліліпутів дуже багато. Вчені нарахували їх близько 320. Серед них G свої чемпіони. Найменша - карликова колібрі. Маса ЇЇ менша 2-х грамів, тобто вона в 50 тисяч разів легша, ніж страус. Довжина (разом із дзьобом і хвостом) - всього 5 см. Живе малятко на Кубі. Найбільша серед цих птахів - гігантська колібрі. Вона розміром з ластівку.
o Качки і гуси не бояться морозів. Вони витримують температуру -110°С.
Кількість помахів крил за секунду у птахів
Звичайна кряква 9 Горобець 13
Звичайний філій 5 Лелека 2
Грак 3 Голуб 5
Сірий журавель 2,5 Колібрі 200
o Кількість комах на Землі визначається цифрою із 18 дулями, тобто мільярдом мільярдів. На кожну людину припадає не менше 250 мли. цих -дрібних тварин.
o Створюють і збагачують родючість грунту надзвичайно дрібні і дуже давні комахи - дрібні ногохвістки. Вони живуть на поверхні й у верхніх шарах грунту. На 1 м припадає від кількох до 700 тис. тварин, в залежності від кількості відмерлого листя, квіткового пилку, спор і міцелію грибів, що є їх їжею.
o Найбільшою кількістю зубів природа наділила садового слимака, який водиться в Америці. Його язик має 135 рядів зубів по 105 зубів у кожному. Коли слимак прогризає підземний коридор, він орудує 14175 зубами.
o 340 г павутиння вистачило б, щоб оперезати Землю. Товщина павутинок від 0,08 мк до 1 мк.
o Хатня муха відкладає за один раз 100-150 яєць і може повторювати кладку через 2-4 дні. Загальна її плодючість 600-700 яєць.
Якби личинки, лялечки та дорослі мухи не гинули, то потомство лише однієї самки до кінця літа досягло б 5 трильйонів (5000000000000).
o Мухи переносять більше 60 видів хвороб, серед яких черевний тиф, дизентерія, бруцельоз. Під час дослідження на поверхні однієї мухи виявлено до 6 млн. бактерій, а у її кишечнику - 28 млн.
o Клопи відкладають 70-100 яєць, травневий хрущ - 70, колорадський жук - 700, метелики - 100-400, озима совка - до 2 тис. яєць.
o Жуків на нашій планеті налічується близько 200 тис. видів. Найменші з них - короїд мікрограф (2 мм), музейний жук (3 мм) і жук перистокрилець (0,4 мм).
o 3 метеликів нашої фауни найбільші - павичеве око і дубовий шовкопряд. Розмах крил цих метеликів досягає 14-15 см.
o Метелик махаон робить 5 помахів на секунду, білан брукв'яний -6, жалібниця - 10, павичеве око - 37-41, а нічний метелик совка - 37-48 помахів на секунду.
o Мурашок на нашій планеті налічується 20 тис. видів. У одному мурашнику може бути близько 300 тис. особин.
o Нині на Землі існує близько 25-30 тис. різних видів бджіл. На європейській території (у тому числі і в Україні) близько 85% видів рослин відвідують і запилюють бджоли.
o Слон вагою 5 т ледве піднімає 1,5 т, а 50-міліграмова мурашка тягне мертвого жука вагою 500 мг, тобто у десять разів важче від самої себе.
o Там, де с гніздо рудих лісових мурашок, навколишня ділянка лісу (не менш як 0,5 га) лишається майже не ушкодженою.
o Якщо руді лісові мурашки із середнього мурашника знищують за добу близько 20 тис. шкідливих комах на площі 0,25 га, то на 1 га лісу треба мати не менше 4-5 гнізд мурашок.
o М'язи деяких комах дуже міцні. У блохи стрибок у 200 разів більший за довжину тіла; травневий хрущ несе вантаж у 24 рази більший за його власну вагу.
o Викидаючи ікру, риби турбуються про своє потомство. У форелі кількість ікринок сягає кількох тисяч, у коропа, .тріски, щуки - кілька десятків тисяч, у місяця-риби - 300 млн., великі осетрові риби викидають кілька мільйонів ікринок.
o Нині на Землі налічується близько 1900 видів земноводних, а на території України - близько 30.
Р Е К О Р Д С М Е Н И - Т В А Р И Н И
Черепахи бувають вагою до 480кг, довжиною до 2,5 метра, живуть до 200 років.
В садового слимака 14175 зубів.
Борсук - єдина тварина, яка спить на спині.
Антилопа може пробігти без зупинки 100 кілометрів.
Білки, що живуть на Філіппінських островах, із допомогою хвоста можуть здійснювати стрибки на 70 метрів.
Бактерії зустрічаються на висоті 10 кілометрів. Мільярд бактерій важить 0,5 кг.
Є такі літаючі риби, котрі, набираючи у воді максимальної швидкості, потім літають у повітрі 150 метрів.
В природі є пташки, в яких серце б'ється 1200 разів у хвилину. В слона серце б'ється 43 рази.
В ірландського оленя розмах рогів доходить до чотирьох метрів.
Кліщ виживає після шести років голоду, а блощиця - після семи.
Зустрічаються сині кити розміром у 33 метри і вагою в 160 тонн.
В Індії живе павук, який може обходитися без їжі протягом 18 років.

 
 

Цікаве

Загрузка...