WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Рослини, які містять речовини та вітаміни, необхідні для розвитку дитини - Реферат

Рослини, які містять речовини та вітаміни, необхідні для розвитку дитини - Реферат


Реферат на тему:
Рослини, які містять речовини та вітаміни, необхідні для розвитку дитини
Правильно організований догляд, виховання та особливо харчування забезпечують нормальний фізичний та розумовий розвиток дитини. Потрібно стежити, що у добовий раціон їжі входили повноцінні білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мінеральні речовини, вода в потрібній кількості.
Білки. Потреба дітей у білках порівняно з дорослими вища. Вони потрібні для утворення нових клітин та тканин. Якщо в їжі недостатня кількість білків, то порушується діяльність нервової та ендокринної систем, послаблюється опірність організму до різних інфекцій. Найбільш повноцінними є білки тваринного походження: молоко, м'ясо, яйця, риба. Неповноцінні білки містяться в продуктах рослинного походження: хліб, гречані та вівсяні крупи, рим, горох, овочі.
Жири. Вони потрібні для поповнення витрат дитячого організму енергії, є джерелом тепла, посилюють опірність організму до заразних захворювань. При недостачі жирів зменшується вага дитини і знижується стійкість організму до інфекційних захворювань.
Рослинні жири: соняшникова, кукурудзяна, оливкова, соєва олії. Риб'ячий жир легко засвоюється дитячим організмом.
Вітамін В1. При недостачі цього органічного компонента порушується жировий та білковий обміни. Найбільше його в хлібі грубого помолу, дріжджах, горіхах, квасолі, печінці, нирках, горосі, крупах.
Вітамін В2. Недостача В2 викликає розлади травлення, загальну кволість, з'являються тріщини на губах і язиці. Вітамін В2 міститься в печінці, нирках, свіжому сирі, яєчному білку, хлібі, крупах.
Вітамін В6. Запобігає заварюванню нервової системи, шкіри.Застосовується у вигляді печінкового екстракту.
Вітамін В12. Необхідно для кровоутворення. Міститься в молоці, сирі, яйцях, печінці та нирках.
Вітамін В15. Запобігає кисневій недостатності. Приймають у вигляді таблеток за призначенням лікаря.
Вітамін С. При його недостатності дитина стає блідою, знизується апетит, розвивається недогрів'я. Міститься в смородині, агрусі, полуницях, щавлі, помідорах, свіжій капусті, цибулі, картоплі.
Вітамін Р. Зменшує проникність та ламкість судин, підвищує зсідання крові. Міститься в плодах шипшини, волоських горіхах, смородині ат горобині.
Жири тваринного походження є у вершковому маслі, вершках, молоці, сирі, яйцях, м'ясі та рибі.
Вуглеводи. Вони є основним джерелом енергії. На вуглеводи багаті картопля, капуста, буряки, яблука, борошно, різні крупи, цибуля, овочі, фрукти.
Вітамін А. У разі недостачі в організмі цього вітаміну затримується ріст, знижується гострота зорі ввечері, шкіра стає сухою, зменшується опірність до інфекційних хворіб. Він міститься в риб'ячому жирі, вершковому маслі, вершках, молоці, печінці, яєчних жовтках, абрикосах, моркві, помідорах.
Вітамін Д. Якщо в їжі не вистачає цього вітаміну, то в дітей розвивається рахіт. Надходить в організм не лише з продуктами харчування, а синтезується в організмі під впливом ультрафіолетового проміння. Тому дітям потрібно перебувати на свіжому повітрі.
Вітамін Е. Його називають вітаміном шкіри.
Вітамін К. Сприяє підвищенню зсідання крові. Він є в капусті. картоплі, злаках.

 
 

Цікаве

Загрузка...