WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Антропологія - Реферат

Антропологія - Реферат

які мали місце з давніх часів до сьогодення. Давайте почнемо з сучасного дослідження гробниці французького короля Людовіка ХІ (1441-1483рр.) в Нотр-Дам-де-Клері згідно з дослідженнями С.А.Горбенка. все це відбувалося в місті Клері-Св.Андре, департамент Луаре в Франції. Зверніть увагу - 2002 рік. Це дослідження стало сенсацією. Це поховання короля Людовіка ХІ і його дружини Шарлоти Савойської має визначне історичне національне та міжнаціональне значення, тому що більшість королівських поховань тих часів не збереглися по причині війн та революцій. Більшість з цих поховань були знищені з ціллю наживи. В подальшому завдання було відтворити два портрети облич згідно з даними черепами і зрівняти їх (оновленні обличчя) з тими, які є на портретах відомих художників.
Для того щоб бути лаконічним і щоб невтратилася ниточка цікавості для звичайного слухача або не спеціаліста, я хочу звернути Вашу увагу на висновок, що вчені в даному випадку оприділили групи кісткових комплексів: кістковий комплекс короля Людовіка ХІ (№1) та кістковий комплекс Шарлоти Савольської (№2). Чому було так необхідна ця підготовча робота? Тому що, навіть на перший погляд ці кісткові рештки визивають деякі сумніви щодо приналежності до короля і королеви. Під час досліджень виявлено, що скоріше всього вони належать невідомій третій або четвертій особі. Таким чином, це поховання не є оригінальним і ідентифікувати черепа чітко з якимось типом тіла - дуже тяжко. (типи тіл: "брахіморф" - коротке і товсте тіло, "мезоморф" - тіло середніх розмірів, "доліхоморф" - високе і худе тіло). Але експертиза є експертизою. Давайте продовжувати далі...
Згідно з різними цифрами і таблицями різних антропо- і судово-медичних методів було оприділено вік "особи-власника" кришки черепа - приблизно 60-70 років. Але ж ми знаємо дату народження і смерті короля (він помер в 1483 році в віці 63 років) - таким чином, ми можемо здогадуватися, що цей череп дійсно належить Людовіку ХІ. Але у випадку королеви - це не так. Було оприділено вік кришки черепа Шарлоти Савойської - мінімум 50 років. Але це не можливо, тому що королева Шарлота Савойська померла у віці 38 років згідно з добре відомими фактами історії. Це була перша сенсація. Наступний крок - це було дослідження зубів, гарно збережених або частково.
Експертиза кісткового комплексу № 1 Людовіка ХІ його щелепи та зубів показала мінімальний вік 55 років. Таким чином, ні верхня, ні нижня щелепи не можуть належати Людовіку ХІ, хоча кришка черепа в свою чергу може належати королю. "Чому і щелепи?" - Ви можете запитати, адже зуби можуть бути збережені окремо від щелеп. "Так, але кут між щелепними гілками є більш подібний до жіночого, таким чином ніхто до цих пір точно не знає хто похований там разом з королем..." Навіть оприділення статі по методиці визначення кута між щелепами (метод школи М.М.Герасимової - Г.В.Лебединської) показав, що поруч з королем Людовіком ХІ була похована не його дружина, а інша жінка, таким чином, навіть дві жінки - і друга також не являє собою Шарлоту Савойську, по тій причині, що він її кришки черепа - 50 років. В той час, як ми знаємо, що Шарлота Савойська померла у віці 38 років, як і було зазначено вище. Щодо кісткових рештків невідомої третьої або четвертої особи - їх неможливо ідентифікувати по причині незадовільного збереження.
Висновки: стало очевидним, що поховання було зруйновано в наслідок вандалічних дій під час війн або революцій. Таким чином, пам'ятник над похованням побудований Мішелем Бурданом (1617 - 1622 рр.) відображає неправдиві події. Можливо автор знав так само багато як і ми з вами. Цей величний і дійсно гарний монумент зроблений мармуру та коштовних камінь пам'ятає непрємні часи нелюдського на собі впливу, але на жаль нам він нічого не може розповісти, тому що камінь розмовляти не вміє.
Пам'ятник роботи Мішеля Бурдана, побудований над похованням короля Людовіка ХІ та його дружини Шарлоти Савоцької
Два цікавих факти
1. Чому дві перші персони Франції - король та королева були поховані в одній гробниці? Це не типово для тих часів. За звичай поховання королівської сім'ї відбувалося таким чином, що кожного короля та королеву - ховали окремо, тим більше що, дофін Карл VIII мав достатньо часу та можливостей побудувати окрему гробницю для своєї мами, якщо це було необхідно. До того ж цікаво чия ж ця дитина була похована в маленькій гробниці біля поховань королеви та короля. Широко відомо, що їхні діти - Їєронім і Франуа померли в інфальтильному віці задового до смерті своїх батьків. Чому тоді ця невідома дитина була похована недалеко від поховань королеви та короля. Можливо ця дитина була народжена не Шарлотою Савойською, але в той же час має пряме відношення до батька. Це тільки припущення...
використовуючи різні методи порівняльної антропології вчені дійшли до сенсаційних висновків, що кісткові рештки в місці поховань королівської сім'ї належать невідомим особам і ідентифікувати їх з першими ВІП-персонами Франції абсолютно неможливо. Вірогідно поховання було вандалічно знищене під час одної з багаточислених французький війн.
2. І хочу показати важливість порівняльної антропології на прикладі подорожі Тура Хеєрдала в Полінезію (група островів, розташованих на дуже широкому просторі Тихого океану). Багато вчених думають про Полінезійську расу людей яка збереглася до наших днів, як про ту, яка прийшла не з Південно-Східної Азії, а з'явилася оригінально на цих вулканічних та коралових островах. Але героїчна подорож п'яти норвезьких вчених на чолі з Туром Хеєрдалом на плоту "Кон-Тікі" влітку 1947 року змінило кут історії. Ця подорож була здійснена з Кальяо (Перу) до рифу Рарон між архіпелагом Туамоту та островом Таїті. Вони показали, що використовуючи навіть примітивні плоти є можливим почати подорож з Америки і досягти цих островів. Звичайно, це не протирічить теорії про Південно-Азіатське походження Полінезійської раси. Тому що їхня мовна група є ідентичною до Південно-Азіатського ареалу. Окрім племен Китаю, Південна Азія в ІІІ сторіччі також мала контакти з Полінезійською расою згідно до деяких гарно збережених джерел. Антропологи зазначають унікальне поєднання людей там, поєднання південних азіатів, американських індіанців і власне островітян. Це поєднання спостерігається в нетиповому волосяному покрові по всьому тілі, скулових кістках і співвідношенні між довжиною рук та загальним ростом.
В світлі географічної порівняльної антропології стало очевидна можливість трагсміграції американських індіанців на плотах до Полінезійських островів.
.

 
 

Цікаве

Загрузка...