WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Антропологія - Реферат

Антропологія - Реферат

людську поведінку. Раніше соціальні антропологи часто вивчали спільноту в загальному, включаючи всі аспекти її соціального життя. Сьогодні вірогідно, що ці науковці об'єднують декілька спеціальностей. Наприклад, економічні антропологи вивчають шляхи випуску і розповсюдження товарів народного вжитку, в той час, як політичні антропологи - аналізують те, як приймаються рішення і як вирішуються конфлікти всередині спільноти.
Прикладна антропологія
Прикладна антропологія використовується для практичних цілей. Вона більш допомагає активно покращити ситуацію, аніж тільки аналізувати її. Одним із досягнень прикладної антропології є Вікос Проект, який був започаткований в 50-х роках Корнуельстким університетом і урядом Перу. В цьому проекті американські та перуанські антропологи працювали з селянами в сфері сільського господарства з Вікосу, Перу. Науковці допомагали фермерам покращити врожаї, побудувати школу та медичну клініку. В свою чергу фермери стихійно сформували свій кооператив для того, щоб купити свою власну землю і стати незалежними. Прикладні антропологи також працюють в лікарнях, школах, в центрах для пацієнтів з психічними розладами, в будинках перестарілих та приймають участь в проектах, які покращують добросусідські відносини.
Як антропологи працюють
Перші антроподослідники працювали в ізольованих общинах, про які ми дуже мало знаємо. Більшість цих общин знаходилися в Африці, Південній Америці та південній частині Тихого океану. Вони були настільки маленькими, що одного дослідника вистачало на все і на всіх. В таких випадках антропологи часто використовували так званий метод учасника дефіз-спостерігача, який вивчав людей живучи серед них, приймаючи участь в їхньому щоденному житті. Сьогодні цей метод і надалі є прогресивним, але тепер вже антропологи використовують і інші методи. Як і всі вчені, антропологи починають дослідження шляхом опитування і формулювання можливих відповідей, так званий гіпотез. Потім вони можуть збирати наявний матеріал, який і є основою гіпотез. Типовий антроподослідницький проект має 4 фази: 1) входження в спільноту, 2) розвиток гіпотез, 3) збирання наявного матеріалу, 4) формулювання висновків.
Входження в спільноту
Антрополог стає членом спільноти, маючи на меті дві основні цілі: 1) встановити роль для самого себе, 2) сформулювати основну думку про життя спільноти. Деякі дослідники приймають вже запропоновану роль, таку як вчитель, або працівник лікарні. Інші намагаються привернути увагу до себе, як до спостерігачів життя спільнот. Такі антропологи роблять все разом зі спільнотою - приймають їжу, грають в ігри, працюють над різними завданнями, відвідують домівки тощо. По-перше, дослідник збирає інформацію здебільшого, як спостерігач. Він спілкується з членами спільноти. Більшість вузьких спеціалістів роблять нотатки кожен день і друкують їх вночі. Багато дослідників займаються переписом населення. Це дає їм можливість зустрітися з людьми в спільноті і пояснити ціль свого дослідження.
Розвиток гіпотез
Антрополог має вирішити, яку інформацію треба зібрати про спільноту. Потім дослідник задає питання і формує гіпотези, як відповіді. Багато нових питань залежить від знань дослідника про спільноту. Під час цієї фази проекту антрополог приймає участь лише в деяких заходах спільноти, які мають пряме відношення до цієї дослідницької фази.
Збирання наявного матеріалу
Антрополог збирає інформацію для ствердження або заперечення певних гіпотез. Більшість антропологів і надалі приймають участь в заходах спільноти, а деякі йдуть іншим шляхом. Дослідник може запропонувати серію питань всім, або окремій групі. Антрополог може записувати інтерв'ю або якісь події, пов'язані з виголошенням промов, музикою, або робити фотографії різних заходів. Дослідник може вивчати рівень активності або агресії як основних характеристик людей в спільноті. Це дослідження базується на індивідуальному судженні дослідника, але воно є джерелом статистичної інформації, яке може бути проаналізоване. В доповненні антрополог може запросити на допомогу спеціалістів по психологічних тестах.
Формулювання висновків
Дослідник має впорядкувати всю зібрану інформацію з ціллю простоти і ефективності використання. Наприклад, сотні листочків нотатків мають бути пронумеровані так, щоб будь-яку тему можна було швидко знайти. Дані по перепису населення мають бути класифіковані, як і психологічні тести. Антрополог, як і інші науковці, може використовувати комп'ютер для аналізу великої кількості інформації. В кінці кінців дослідник збирає вже сформульовані гіпотези і записує для подальшого друку в наукових журналах та книгах.
Історія попередньої антропологічної думки
Вивчення людської культури почалося вже давно, але антропологія стала окремою наукою не раніше ніж в середині 18 століття. Перші антропологи підтримували теорію еволюції в своїх дослідженнях. Вони бачили історію людської культури як процес еволюції від нищих до вищих форм. Цей процес торкався культур Європи та Південної Америки. Так звані примітивні народи, чий розвиток поступався західним націям, являли собою ранні стадії розвитку. Наприклад, американський антрополог Люїс Генрі Морган вивчав шлюбний обряд в різних спільнотах. Він дійшов до висновку, що обряд шлюбу еволюціонував через віки від полігамного шлюбу до західного моногамного аналогу.
Розвиток вузької сфери
Наприкінці 18 сторіччя багато вчених почали критикувати еволюційні теорії Моргана та інших. Вони також відчували, що інформація про різні групи має бути зібрана перед тим, як різні ізольовані спільноти трансформуються через контакт з Заходом.
Сучасна антропологія
Швидкі зміни в багатьох спільнотах на протязі 20 сторіччя стимулювали зміни в антропологічній думці. Замість вивчення суспільства в певній точні в певний час, антропологи почали вивчати культуру як таку по інтервалах часу. Вони хотіли вивчити, як суспільство змінилося і проаналізувати процес змін як такий. Наприклад, Кліффорд Дж. Гіртз з Америки вивчав економічний розвиток в Індонезії, а Абнер Коген з Великої Британії - вивчав зміни в релігійній системі серед скотоводів Африканської Гаузи. Медичні антропологи соціальні взаємовідносини в госпіталях і дитячих будинках. Наприклад, порівняння дитячого будинку в Шотландії з аналогічним в Америці показало, що люди не відомо чому в Шотландському будинку почувалися більш задоволені і спокійні.
Історії
Антропологію треба вивчати як науку щей тому, що вона має окрім теоретичних аспектів, практичні. Я хочу запропонувати Вашій увазі деякі приклади,

 
 

Цікаве

Загрузка...