WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Квітка. Будова і різноманітність квіток. Квітки в міфах і легендах - Урок

Квітка. Будова і різноманітність квіток. Квітки в міфах і легендах - Урок


Квітка. Будова і різноманітність квіток. Квітки в міфах і легендах (урок)
Лабораторна робота. Будова і різноманітність квіток.
Мета: сформувати в учнів поняття про будову та різноманітність квіток; продовжити формування самостійності учнів у навчанні, здатності до самоаналізу; умінні працювати в групах, з роздавальним матеріалом, порівнювати, роботи висновки; працювати з додатковою літературою, роботи цікаві доповіді, застосовувати отримані знання на практиці; працювати на уроці творчо, з натхненням; розвивати інтерес до вивчення ботаніки; виховувати бережливе ставлення до флори України, формувати культуру поведінки в природі.
Гасло: Стривай! Не рви!
Квіти - це природи діти.
Дивись, як розпустились пелюстки
Повинні вміти розуміти,
Що їх потрібно берегти.
Китайська мудрість: Скажи мені, і я забуду
Покази мені, і я запам'ятаю
Дай можливість діяти, і я навчуся!
Обладнання: таблиця "Квітка", модель квітки, гербарії, малюнки, живі квіти, опорні конспекти, зошити Лабораторні роботи 7 клас, кросворд "Квітник", листівки "Квіти", "Квіти-годинники", "Лікарські рослини", "Зелена аптека".
Хід уроку
І. Організаційна частина.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
а) індивідуально. З пропонованих малюнків, гербарію вибрати ті, які підтверджують вегетативне розмноження рослин. Розказати;
б) мозковий штурм.
1. Здатність живих організмів відтворювати особистість того ж виду називається розмноженням.
2. Передача основних ознак материнського організму новому поколінню особин процес розмноження.
3. Два типи розмноження статеве і нестатеве.
4. У розмноженні, в якому бере участь тільки один організм, який віддає на утворення наступного покоління одну клітину, групу клітин або частину - це нестатеве розмноження.
5. Форми нестатевого розмноження - вегетативне розмноження рослин.
6. Розмноження рослин частинами тіла або вегетативними органами називають вегетативним розмноженням рослин.
7. Здатність організму відновлювати втрачені органи називається регенерацією.
8. Способи вегетативного розмноження рослин: кореневищами (конвалія)
бульбами (картопля)
Штучне розмноження рослин
- кореневі листкові живці
- щеплення
- окулірування
- копулювання
- щеплення вприклад або врозщіп.
в) Пін-понг. Органи рослин.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
У мене в руках квіткова рослина. Вона має квіти і листки. Але чи можуть ці органи існувати окремо? Ні! Тож і вчитель без учнів не існує, і навпаки. Тому зараз об'єднаємо свої зусилля для кращого опанування матеріалу. Я розраховую на вашу активну роботу і сподіваюсь, що дух партнерства допоможе вам у цьому.
Працюємо і пам'ятаємо китайську мудрість
Скажи мені, і я забуду
Покази мені, і я запам'ятаю
Дай можливість діяти, я навчуся!
Квіти - неповторний дарунок природи. Їхнє безкінечне розмаїття, витончена гама барв і пахощів позитивно впливають на наші емоції і загальний психічний стан. Вирощування рослин, складання букетів і композиції створюють гарний настрій. Допомагають розвивати естетичний смак, краще розуміти світ прекрасного.
ІV. Скласти синкан "Квітка"
V. Повідомлення теми і мети уроку
План
1. Будова квітки
2. Різноманітність квіток
3. Квіти в міфах, легендах, розвідники, барометри…, охорона.
VІ. Вступна розповідь вчителя з елементами бесіди.
Квітка - це вкорочений та обмежений у рості видозмінений пагін.
Квітка - це орган насінного розмноження. Вона складається яз квітконіжки, квітколоже, чашечка складається видозмінених чашолистків, віночок складається із переважно яскраво забарвлених видозмінених листків - пелюсток.
Головні частини квітки - тичинки і маточки.
Маточка: приймочка, стовпчик, зав'язь. Тичинка: пиляк, тичинкова нитка.
Формули квіток:
Картоплі Ч5П5Т5М2; Вишні Ч5П5Т8М1;Суниці лісової Ч5П5Т8М8.
VІІ. Самостійна робота учнів з текстом підручника § 34 ст 93.
VІІІ. Робота в група
1. Яка будова тичинки?
2. Яка будова маточки?
3. Що таке одно-двостатетві квітки? Навести приклад.
4. Навести приклади одно та дводомних квіткових рослин.
5. Різноманітність квіток.
ІХ. "Акваріум" (підручник - учень - вчитель)
Х. Фізкультхвилинка
Хто ж там, хто вже там стомився?
І додолу похилився.
Треба дружно всім нам встати
Фізкультпаузу почати
Вище руки підніміть
І спокійно опустіть
Розведіть їх в сторони
Щоб були опорою,
Плесніть кілька раз
За роботу! Все гаразд.
ХІ. Лабораторна робота № 9
Тема: Будова та різноманітність квіток.
Мета: ознайомитись з будовою квіток та їхньою різноманітністю, навчитись розрізняти частини квітки, різні типи квіток. Довести, що квітка є органом розмноження.
Матеріали та об'єкти дослідження: живі квіти, гербарні зразки, таблиця, модель квітки, опорні конспекти, підручник, листівки.
Хід роботи
1. Прочитати теоретичні відомості.
2. Розглянути запропоновану квітку.
Знайти квітконіжку, квітколоже, оцвітину, головні частини квітки - матку та тичинки.
3. Замалюйте частини двостатевої квітки, підпишіть їх назви.
4. За допомогою підручника заповнити таблицю, поставити у відповідну графу знак "+" чи "ні".
Назва рослини Квітки двостатеві Квітки одностатеві
Рослини дводомні Рослини однодомні
Вишня +
Яблуня +
Огірок Ні +
Тополя +
Верба +
5. У висновку дати відповіді на запитання:
1. Назвіть частини квітки і вкажіть їхнє значення.
2. Довести, що квітка є видозміною пагона.
ХІІ. Повідомлення учнів
Квіти в міфах, легендах
Квіти - розвідники
Квіти - барометри
Цікаво знати, що…
ХІІІ. Бесіда "Охорона рослин"
ХІV. Підсумок уроку.
ХV. Домашнє завдання Вивчити § 34, побудувати "Квітку життя", або скласти синкан "Квіти".
ХV. У вільну хвилину. Кросворд "Квітник"
Рефлексія:
- Як ви
Loading...

 
 

Цікаве