WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Освітні завдання природознавства, формування наукового світогляду - Реферат

Освітні завдання природознавства, формування наукового світогляду - Реферат

утворення торфу і кам'яне вугілля з відмерлих рослин.
3. Систематичне закріплення свідомості учнів поняття про матеріальність предметів і явищ, які розвиваються зазаконами природи.
(Під час проведення спостереження. Вивчення фізичних властивостей природних тіл (води, кам'яного вугілля і ін.) і постановки дослідів учні пересвідчуються в матеріальності природних об'єктів, що вони існують об'єктивно: перебувають в певному стані, мають масу, колір, запах, займають місце, змінюються).
Для формування наукового світогляду необхідні такі умови: добір найважливіший фактор матеріалу, застосування різних прийомів і методів, що сприяють розкриттю причини - наслідки зв'язків, створення логічних ситуацій, що викликають інтерес до природи, врахування індивідуальної особливості учня і їх рівня розвитку, залучення учнів до суспільно-корисної роботи.
В зміст курсу шкільного природознавства закладені великі можливості для вирішення завдань при формування наукового світогляду.
Формування наукового світогляду сприяє зміст програми і підручники по природознавству, в основі яких лежить сезонний принцип вивчення об'єктів природи. Повідомляючи дітям елементарні дані про живу і неживу природу, про працю людей, вчитель показує, як взаємопов'язані об'єкти природи, який вплив на природу здійснює діяльність людини.
Уже в І класі при вивченні теми "Наша школа" проводиться урок на пришкільній ділянці, де учні знайомляться з змінами в житті рослин восени, а пізніше переконуються, що з наступанням холодів жовтіють і опадають листки на деревах, зникають комахи, багато птахів відлітає на Південь. В процесі дальшого спілкування з природою, спостережень за об'єктами, природи і т.д. в дітей накопичуються знання про те, що з наступанням тепла з'являються листочки, зеленіє і росте трава.
В ІІ кл. спостереження за об'єктами живої природи продовжується. На основі матеріалів експертизи, коротких записів в "Щоденнику спостережень" встановлюються взаємозв'язки в живій і неживій природі.
На конкретних прикладах виясняється, які сезонні зміни характерні для рослин і тварин в певну пору року.
Знання про зміни в природі учні краще засвоюють в процесі проведення безпосередніх спостережень за рослинами і тваринами. При цьому дуже важливо вчити дітей самостійно виражати свої думки, пояснювати спостережуване явище.
Розуміння взаємозв'язків в житій і неживій природі накопичується поступово. В ІІІ класі при вивчення природознавства учні використовують знання, які вже мають, одержані в процесі спостереження об'єктів природи. Наприклад в темі "Літні і осінні зміни в природі" на конкретних предметах вивчають зовнішні ознаки рослин, учні знайомляться з будовою рослин, його залежність живих об'єктів природи від погодних умов (початок листопада, дозрівання плодів і нас., наявність комах, поведінка птахів і ін. тварин) і на цій основі встановлюють багатосторонні зв'язки живої і неживої природи.
Знання про взаємозв'язки допомагає учням робити самостійні висновки. Виникає творче ставлення до завдання учителя.
Наприклад: 1. вивчення природного тіла (води, нафти. - матер.)
2. рослинний зв'язок з неживою природою (взаємозв'язки)
Земля - Сонце
Між ел. погоди, погодою і поведінкою тварин
3. вода переходить в інший стан, росл.ітв.розв.яри упев. Гори руйн., торф ф кам'яне вугілля ззнив. з відмерзанням)
Угодовський: "дфал-мат-роум.природи не приохоть відразу, вона розв.вих-ся, і ми пов.керувати цим процесом" розуміти діал. можуть учні старших кл., але підготовка до цього.пов.здійсн.з перших днів приходу дитини в школу.
Так вивч.явища в розв. можна зрозуміти закономірність явища.
1.Організовуючи спостереження слід пояснити причину опадів: дощу, веселку, букві дослідження в галузі метеорології, Ю. Дмитрієва "Чому вірити, що перевірити!"
Розповіді про досягнення в освоєнні космосу, ознайомлення з будовою людського організму - виявлення різних хвороб і боротьба з ними, як утв.кор.кн. (мох.сфагнум), властив.мінер.джерел, при вив.-ні убив.мікроби. св. тв. і культ. рослин довести, що людина своєю працею змінила природу, вивела велику кількість продуктивних порід і
2.сортів. При вивчення треба включити елементи дослідництва і це застосування знань в практиці д-ті.
3.важл.знач.р-та в клубах, гуртках, ігор, виставок, масових заходів, суспільно-корисній роботі.
Ф-ня наук.ов.можливе на основі єдності ін тел., емоцвольового, дієвого-практ.
Патр.та епол. вих.-ня.
1. Передаючи мат. і дух. багатства передав. в благородне почуття любові до Батьківщини. Слід приділити увагу вбаченню знань про батьківщину.
1.Показати красу куточка, де живе, любов. Цьому сприяють екс., спостереження за природою, використання спадщини, традицій свого народу, особливості роз.свого краю на що спрямовує конц.нац.школи і регіон.концентрація.
2.Важливу роль відіграє ознайомлення учнів з бойовими подвигами, працею людей, села, району, області республіки. Виховання патріотизму це насамперед використання краєзнавчого матеріалу.
3.У цій справі велике значення має позакласна література ігри-подорожі, бесіди. Походи по рідному краю, орг.краєз.кушків.
4.Включ.уже з молодших класів у суспільно-корисну, продуктивну працю: заготівля сіна, гілкового корму, росл.решток для підгодівлі тварин, згрібання опалого листі для підстилки, збір лікарських рослин, насіння квітів та декоративних рослин, вирощування квітів, с/г рол сни, виготовлення годівниць підгодівля птахів взимку, вст.природоохор. знаків у місцях відпочинку, лісах, догляд за зеленими посадженцями.
Патріотичне виховання тісно пов'язане з екологічним вихованням.
Екологічне виховання
На придавання належної уваги екологічної культури як одній з найв. умов поліпшення справи охорони природи.
Свідоме ставлення повинно формуватися з дитинства, у сім'ї, школі і можливе, коли у дітей екологічна культура і знання у даній галузі.
Екологічне навчання і виховання - це психолого-педагогічний процес, спрямований на формування знань наукових основ природокористування, необхідних переконань і практичних навичок, певної орієнтації і активної життєвої позиції в галузі охорони природи, раціонного використання і відтворення природничих ресурсів.
З-ня ек.освіти вх.: 1.засв.наук.знань про взаєм.пр.і с-ва.
2.розумінян багатогранної цінності і природи для с-ва в цілому і кожної людини зокрема.
3.оволодіння нормами правилами поведінки в природному середовищі.
4.розвиток потреби у спілкуванні з природою.
5.активізація діяльності по охороні і поліпшенню навколишнього середовища.
У рекоменд. "Удосконалення екологічної освіти і д-ті школярі в галузі охорони природи і вказано, що розкриття с-ми екол.знань необхідно на всіх уроках зійсн. суп.кор.і прод. праці повинні мати економ.

 
 

Цікаве

Загрузка...