WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Хвилясті папужки - Реферат

Хвилясті папужки - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Хвилясті папужки
Хвилясті папужки були завезені до Європи з Австралії близько 150 років тому. Виявилося, що вони дуже легко пристосовуються до життя в неволі й стають ручними.
Сьогодні мільйони людей у всіх країнах світу тримають вдома хвилястих папужок.
Дикі хвилясті папужки водяться в напівпустельних районах центральної Австралії. Вони тримаються великими зграями й ведуть кочівний спосіб життя. Зграї постійно перелітають із місця на місце в пошуках води й трав'янистої рослинності із дозрілим насінням. Цим насінням в основному й харчуються хвилясті папужки. У пошуках корму зграя за один день може пролетіти багато кілометрів. Влітку, коли спека стає нестерпною. А їжу знайти особливо важко, хвилясті папужки переселяються на південь материка, де клімат прохолодніший. Хвилясті папужки не будують гнізд і не повертаються щороку на те саме місце, щоб вивести пташенят, як роблять багато птахів. Вони знаходять підхожі затишні місця там, куди їх заносить кочове життя, наприклад у дуплі дерева, або у якій-небудь ущелині в скелях, і відкладають там яйця.
Дикі хвилясті папужки - світло-зеленого кольору з жовтими голівками, плічками, крильцями. Бувають також строкаті папужки зі смужками або плямами іншого кольору. Є й чубаті хвилясті папужки.
Хвилясті папужки - рухливі пташки, вони легко впадають у нудьгу, якщо їм нема чим зайнятися.
Хвилясті папужки їдять насіння трав, свіжу зелень, їм також можна вживати зерна, залишаючи лузгу.
Овочі й дикорослі рослини, які вживають хвилясті папужки: молоде листя кульбаби, крес водяний, шпинат, ендивій, петрушка, мокравник, жовтозілля, Деяким пташкам також подобається салат, баклажани, зелений горошок, морква, буряк, батат, кабачки і листя капусти.
Просо дуже поживний корм - для папужок це ласощі.
У птахів не має зубів, тому їм доводиться заковтувати пісок і камінчики, щоб вони перетирали їжу в мускульному шлунку (задній відділ шлунка).
Самки хвилястих папужок здатні відкладати яйця, починаючи з 3-14 місяців, але краще почекати, поки вони остаточно не стануть дорослими - тобто до 10-11 місяців. Коли настає шлюбний період, восковиця в самця забарвлюється в яскраво-синій колір, а в самки - у темно-бурий. Ознаки близького спарювання: самець починає "залицятися" до самки, співає їй, роздмухуючи пір'я на голові й горлі, і згодовує їй відригнуту їжу. Вони чистять одне одному пір'їнки й труться дзьобами.
Після спарювання самець залишається із самкою, тому що яйця не дозріють усередині неї. Якщо вона нечутиме його співу. Крім того він годуватиме її під час насиджування й допомагатиме їй виховувати пташенят.
Самка відкладає яйця через 3 тижні після спарювання. Самка хвилястого папужки відкладає зазвичай 5-6 яєць - по одному через день. Почавши відкладати яйця, вона сидить на них, щоб вони не охолонули, майте не покидаючи гнізда протягом усього періоду насиджування. Їжу їй доки, поки не вилупляться пташенята - приносить самець. Пташенята почнуть лупитися на сімнадцятий день - по одному через день у тому порядку, у якому були відкладені яйця.
Пташенята народжуються безпомічними й сліпими і батьки зігрівають і годують їх. Але розвиваються пташенята швидко, і через 4 тижні після народження вони вже можуть літати.
У цьому віці вони починають покидати гніздо, але їм треба залишатися з батьками ще 2 тижні. Хвилясті папужки зазвичай створюють шлюбні пари на все життя - якщо, звичайно. Їх із якоїсь причини насильно не розлучають. На волі молоді папужки повинні бути здатні подорожувати разом зі зграєю, тому пташенята розвиваються дуже швидко. У 6 днів у них відкриваються очі, у 7 - починає рости пір'я, а в 10 днів вони вже вкриті пухом. За 4 тижні у них майже повністю відростають хвостове й макове пір'я.
Папужка чистить своє оперення дзьобом, і в нього це виходить найкраще, коли воно ледь вологе. Папужка чистить протягаючи кожну хвостову й мохову пір'їнки через дзьоб і в такий спосіб зчищаючи з них пил і бруд. З дрібними пір'їнками він робить те ж саме, але обережніше.
Ознаки хвороби. Крім яскраво виражених симптомів хворий папужка втрачає інтерес до того, що відбувається навколо, у нього тьмяніють очі, він сидить настовбурчившись на жердці, іноді зовсім перестає їсти, але п'є часом більше звичайного.
Симптоми: випадання пір'я над дзьобом з'явилося білувато-сіра кірка й поступово поширюється на восковицю, навколо очей і на ноги, папужка дихає з відкритим дзьобом, у нього виділення з ніздрів і хрипи в горлі, у папужки рідкий кал незвичайного кольору, пташка тужиться, немов ніяк не можу викинути із себе кал.
Можливі причини. Усі птахи час від часу линяють - скидають старе пір'я і відрощують нове. Молоді хвилясті папужки вперше линяють у віці трьох місяців, в дорослі - щорічно влітку або восени. Якщо папужка регулярно вискубує в себе пір'я, йому, напевно дуже нудно живеться або в нього алергія.
Автори: Гридіна В.Т., Аксьонова Л.В.

 
 

Цікаве

Загрузка...