WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Відомий учений у галузі картоплярства академік УААН Анатолій Андрійович Кучко - Реферат

Відомий учений у галузі картоплярства академік УААН Анатолій Андрійович Кучко - Реферат

та фітофторозу. У 1997 р. інститут бере участь у проекті Європейської кооперативної програми з генетичних ресурсів сільськогосподарських культур (частина Ст-95-34) і в результаті до 2000 року проведено паспортизацію 202 сортів картоплі України, Російської Федерації, Республіки Білорусь та ін.
Десять років керівництва Анатолія Андрійовича Кучка Інститутом картоплярства УААН - продуктивний період наукової діяльності колективу зі створення позитивного іміджу провідної науково-дослідної установи з питань картоплярства України в світі та пропаганди наукових здобутків як усього колективу, так і окремих Учених. У значній мірі цьому сприяли закордонні відрядження співробітників інституту, які дали можливість ознайомитися з роботою Інституту картоплярства та дослідних станцій Чехії (1996), організацією та функціонуванням служб сертифікації насіннєвого матеріалу США (1994) та Німеччини (1996), вивчити формування, стан та перспективи ведення Європейського банку генетичних ресурсів (Шотландія,1997), взяти активну участь у роботі міжнародних симпозіумів, конференцій та семінарів. Проводилося стажування науковців за кордоном із спеціальностей: насінництво - 4 особи (Мексика - 1992 р., Німеччина - 1993, 1996 рр.), технологія вирощування картоплі - 2 особи (США, штат Айдахо, університет, 1994 р.) та технологія переробки картоплі - 2 особи (Німеччина - 1994, 1996).
Науковці інституту брали активну участь у роботі цілого ряду нарад, семінарів, конференцій та ін. заходів із проблемних питань картоплярства, які проводилися в Україні та за кордоном. З дружніми візитами відвідали інститут представники чисельних делегацій іноземних науково-дослідних установ Голландії, Чехії, ФРН, США, Франції, Бельгії, Канади, Данії, КНДР, Японії, Ірландії. Обговорювалися питання можливостей співробітництва, обміну інформацією та шляхів підвищення ефективності НДР і галузі картоплярства загалом.
Завдяки ініціативі Анатолія Андрійовича Кучка в Інституті картоплярства в липні 1989 року був проведений міжнародний семінар "Використання біотехнології у селекції і насінництві картоплі", на якому було заслухано та обговорено доповіді та повідомлення представників науково-дослідних установ СРСР, ФРН, Нідерландів, Великобританії.
Велике значення академік А.А. Кучко приділяв підготовці колективних та індивідуальних монографій з картоплі, публікаціям у наукових збірниках, періодичних виданнях. На активну науково-дослідницьку роботу налаштовував А.А. Кучко весь науковий потенціал інституту, вимагав від науковців володіння науково-технічною інформацією про стан галузі в світі і систематичної роботи над своїм професійним удосконаленням, зацікавлення новими надходженнями до фонду наукової бібліотеки інституту та інформаційно-бібліографічними виданнями (тематичні та ретроспективні бібліографічні покажчики та списки нових надходжень, "Експрес-новини картоплярства"). Сам Анатолій Андрійович завжди був активним читачем, учасником інформаційно-масових заходів наукової бібліотеки інституту, у читальному залі якої проводив бесіди-настанови зі співробітниками лабораторії клітинної селекції. У своїх публікаціях він значне місце відводив питанням історії становлення та розвитку галузі картоплярства України, розкриваючи вклад окремих учених у розвиток аграрної науки.
Анатолій Андрійович обирався депутатом Київської обласної Ради від Бородянського виборчого округу №15. Як депутат, працював разом з колегами у постійній комісії з питань освіти, науки, культури, молоді та спорту, а також в комісії з питань агропромислового комплексу, брав участь в розробці програм функціонування сільськогосподарського виробництва зони Полісся. Він брав активну участь у вирішенні проблемних питань у житті Бородянщини Особливу увагу приділяв будівництву нової середньої школи в селищі Немішаєве. Домагався постійної матеріальної допомоги лікувальним закладам району, зокрема Бородянській районній та Немішаївській дільничій лікарням.
Протягом усього життя він відрізнявся принциповістю та вимогливістю як до себе, так і до оточуючих. Ні на хвилину не заспокоювався на досягнутому, завжди перебував у творчому пошуку і не полишав звички систематично працювати над собою.
На жаль, дуже рано скінчилися сторінки життєвого літопису академіка Анатолія Андрійовича Кучка - керівника Інституту картоплярства УААН, вченого з широким науковим світоглядом та ерудицією, почуттям відповідальності та вимогливості до себе та оточуючих, натхненням до виконання задумів та планів на майбутнє, умінням налаштовувати весь колектив інституту на плідну творчу діяльність для процвітання галузі картоплярства.
Висновки. У результаті проведеного дослідження та історичного аналізу діяльності вченого встановлено наступне.
А.А. Кучко вперше в Україні розпочав та розвинув дослідження з біотехнології картоплі та застосування їх у селекції цієї культури.
Велику практичну роль у подальшому становленні селекції картоплі в Україні відіграли дослідження А.А. Кучка з використання клітинних технологій для створення вихідного селекційного матеріалу картоплі.
Відтворено хронологію та зроблено аналіз життєвого та творчого шляху академіка УААН Анатолія Андрійовича Кучка.
Перспективи подальших досліджень. У подальшому дослідження діяльності видатних вчених-аграріїв ХХ століття, які зробили значний внесок у розвиток вітчизняної сільськогосподарської науки, а саме селекції картоплі, будуть продовжені та використані для цілісного історичного аналізу розвитку селекції картоплі в Україні у ХХ столітті.
Список літератури:
1. Персональний склад Української академії аграрних наук. Дійсні члени (академіки) // Українська академія аграрних наук. 1991-1995 / Редкол.: О.О. Созінов, В.О. Бусол, М.В. Зубець та ін. - К.: Аграр. наука, 1996. - С. 124-130.
2. Інститут картоплярства // Українська академія аграрних наук 1991-1995 / Редкол.: О.О. Созінов, В.О. Бусол, М.В. Зубець та ін. - К.: Аграр. наука, 1996. - С. 166-167.
3. Кучко Анатолій Андрійович // Хто є хто в Україні 1997: Біогр. словник. - К., 1997. - С. 142.
4. Інститут картоплярства: становлення, здобутки та перспективи. Сьогодні і завтра у комплексній роботі [інтерв'ю А.А. Кучка] // Вперед. - 1998. - № 82 (8192), 14 жовтня.
5. Інституту картоплярства Української академії аграрних наук 30 років // Картоплярство. - К.: Довіра, 1998. - Вип. 28. - С. 3-8.
6. Книги і монографії науковців УААН, що вийшли друком у 1998 році // Звіт про роботу Української академії аграрних наук за 1998 рік. - К.: Аграр. наука, 1999. - С. 239-241.
7. Наукові кадри // Звіт про роботу Української академії аграрних наук за 1998 рік. - К.: Аграр. наука, 1999. - С. 175-180.
8. Кучко А.А., Олійник Т.М. Сомаклональна мінливість у картоплі. - К.: Довіра, 1998.- 191 с.
9. Кучко А.А., Власенко М.Ю., Мицько В.М. Фізіологія та біохімія картоплі. - К.: Довіра, 1998. - 335 с.
10. Фізіологічні основи формування врожаю і якості картоплі / А.А. Кучко, В.М. Мицько. - К.: Довіра,1997. - 142 с. Зміст Видання
11. © Опанасенко Ольга Михайлівна, 2006

 
 

Цікаве

Загрузка...