WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Абрахам Лінкольн і національна сільськогосподарська бібліотека США - Реферат

Абрахам Лінкольн і національна сільськогосподарська бібліотека США - Реферат

на захист Федеральної допомоги для будівництва залізниці до Тихого океану. Дві інших пропозиції, що підтримувалися багато років: надання федеральної землі для підтримки сільськогосподарських коледжів і створення федерального Департаменту сільського господарства - не були згадані в платформі. Однак усі чотири з пропозицій були перенесені в названий вище Закон 1862 року.
Перші кроки зі створення законного Департаментусільського господарства почалися з першого щорічного послання Конгресу (3 грудня 1861 р.), у якому А.Лінкольн сказав: "Сільське господарство, по загальному визнанню, являє собою найбільший інтерес нації. Однак не має ні Департаменту, ні бюро, а тільки службовців департаменту, призначених Урядом. У той час як, на щастя, цей величезний інтерес є настільки незалежним по своїй природі, що не вимагав і не вимагає більшого від Уряду. При всій повазі до Конгресу я прошу, щоб Конгрес розглянув, чи не можна дещо зробити за власною ініціативою для загального добра. Не роблячи ніяких конкретних пропозицій, на мою думку, можна було б з користю для справи організувати "Сільськогосподарське статистичне бюро". Замість "Бюро…", Конгрес створив Департамент, який очолив спеціальний уповноважений. Справа була так добре продумана, що Департамент і його управлінський апарат залишилися без змін дотепер.
Закон про ділянки поселенців (фермах), затверджений Президентом 20 травня, 1862 року, передбачив надання 160 акрів суспільних територій будь-якому американцю чи потенційному громадянину Америки, главі сімейства у віці понад 21 рік. Право власності на землю видавалося після того, як поселенець постійно проживав на ній протягом п'яти років і поліпшив її. Поселенець міг також одержати право власності на землю, постійно проживши на ній протягом шести місяців, добре обробляючи її і оплативши $ 1.25 за акр. Дія Закону не забезпечила виконання усього, на що його прихильники сподівалися, але він став символом американської демократії й однакових можливостей як для аборигенів, так і іммігрантів.
Закон, що надав західні землі і фінансування для побудови "Пасифік Юніон" (Тихоокеанським Союзом) - Центральної Тихоокеанської залізниці, було підписано А.Лінкольном 1 липня 1862 року. Дві секції залізниці з'єдналися в Промонторі Поінт біля Огдена (штат Юта) 10 травня 1869 року. Це завершило створення залізничного моста між Атлантикою і Тихим океаном і відкрило нові території Заходу для поселення людей і освоєння ними земель.
Закон від 2 липня 1862 року "Про надання землі Морильскому коледжу" започаткував надання громадської землі сільськогосподарським коледжам та коледжам механізації сільського господарства. У подальшому кожний штат, виходячи з своїх потреб, відкривав потрібну кількість таких установ. Передача навчальним установам землі дозволила поєднати результати науки і практики, сприяла створенню Extension services - служб розповсюдження і впровадження сільськогосподарської науково-технічної інформації [7, 8, 9].
Після підписання Президентом А.Лінкольном Закону про створення Департаменту сільського господарства 15 травня 1862 він одержав багато різноманітних порад, особливо на сторінках фермерської преси, щодо призначення першого Спеціального уповноваженого Сільського господарства. Деякі пропонували призначити видатного вченого, інші визнаного практика. Частина редакторів газет була впевнена, що саме кандидат від них буде обраним на цю посаду А.Лінкольном. Але той звернувся до Ісаака Ньютона, фермера і керівника сільськогосподарської секції Патентного бюро, яке він очолював.
Ньютон народився в графстві Берлингтон (штат Нью-Джерсі). Зростаючи на фермі, він після закінчення школи став фермером у графстві Делавар (штат Пенсільванія), біля Філадельфії. Швидко він став успішним і прогресивним менеджером, ферми якого вважалися зразковими. У Філадельфії він започаткував молочні сніданки та організував мережу кіосків із продажу олії, що вироблялася на його фермі. Щотижня Ньютон посилав олію і до Білого дому, оскільки він і його родина підтримували дружні відносини з Лінкольнами. Абрахам Лінкольн запросив його на роботу , а згодом, дозволив керувати Департаментом і не помилився.
У своєму першому щорічному звіті Ньютон визначив цілі Департаменту:
Збір, упорядкування і публікація статистичної та іншої корисної сільськогосподарської інформації.
Ознайомлення населення з кращими сільськогосподарськими рослинами і тваринами.
Надання відповідей на запити фермерів щодо ведення сільського господарства.
Випробовування сільськогосподарських знарядь.
Проведення хімічних досліджень ґрунтів, зерна, плодів, рослин, овочів і добрив.
Запровадження викладання ботаніки й ентомології.
Організація сільськогосподарської бібліотеки (про яку мова піде нижче, і музею).
Зазначені цілі спричинили значні витрати Конгресу при втіленні Закону про створення нового Департаменту. Проте Ньютон протягом майже п'яти років, що він служив як Спеціальний уповноважений, домігся успіхів у досягненні поставлених цілей. Розглянемо це на прикладі Бібліотеки. В основу її лягла колекція книг і журналів Сільськогосподарського відділу Патентного бюро, яка включала близько 1000 томів. Асигнування на подальше комплектування бібліотечного фонду почали надходити з 1864 року. Згідно записів, що збереглися, першим бібліотекарем був священнослужитель Эрон Бурт Гріш. Про його бібліотечну роботу відомо небагато. Сучасникам він більше запам'ятався як один із засновників Національної асоціації фермерів [1, 2, 3].
Створена ним Бібліотека, основи якої були закладені при Абрахамі Лінкольні, котра пізніше стала Національною сільськогосподарською бібліотекою і нині посідає важливе місце в системі урядових інформаційних установ США, відіграючи значну роль в інформаційному забезпеченні агронауки, освіти й виробництва.
Історія бібліотеки нараховує понад 140 років. У 1962 році вона здобула статус національної і виконує функції координатора мережі сільськогосподарських бібліотек країни [5]. У міжнародному плані вона представлена як американський центр міжнародної інформаційної системи з сільського господарства, її координатор і джерело інформації.
Штат бібліотеки налічує понад 200 бібліотечних працівників та фахівців із інформатики. Фінансування здійснюється Департаментом сільського господарства США, яке щорічно виділяє для неї біля 15 млн. доларів. Частину коштів установа отримує за рахунок платних інформаційних послуг, які надає своїм користувачам. Інформаційне обслуговування має різноманітні форми, починаючи з підготовки тематичних довідок на

 
 

Цікаве

Загрузка...