WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Абрахам Лінкольн і національна сільськогосподарська бібліотека США - Реферат

Абрахам Лінкольн і національна сільськогосподарська бібліотека США - Реферат


Реферат на тему:
Абрахам Лінкольн і національна сільськогосподарська бібліотека США
Україна - одна з небагатьох аграрних держав, якій все ще не вдається реформувати своє сільське господарство і адаптувати його до умов ринку та вступу до Світової організації торгівлі. Виходячи з цього, нам необхідно ретельніше вивчати досвід розвинених аграрних країн світу, що вже давно досягли сталого розвитку сільського господарства, забезпечили себе продовольством і сільськогосподарською сировиною. Особливу увагу, на нашу думку, слід звернути на розуміння владними структурами потреб сільського господарства, розвиток взаємовідносин між ними та трудівниками села і творчо запозичити такий досвід у специфічні умови сьогодення нашої країни.
Оскільки такі питання раніше в пресі не піднімалися, стаття ставить за мету розглянути думки і взаємовідносини Президента США Абрахама (Авраам) Лінкольна (1809-1865) з фермерами та їхній вплив на розвиток інформаційно-бібліотечного забезпечення сільського господарства країни і створення відповідного центру для налагодження цієї роботи.
Абрахам Лінкольн - видатний американський державний діяч, національний герой американського народу [1]. Народився в сім'ї фермерів у штаті Кентуккі. За фахом адвокат. У 1854 році один з організаторів Республіканської партії США, а з 1860 - президент США. Виражав інтереси промислово-торгової буржуазії Півночі, яка виступала за ліквідацію політичної влади рабовласників Півдня. Обрання А.Лінкольна президентом було приводом до заколоту південних штатів, який призвів до громадянської війни в США (1861-1865) [2]. Уряд А.Лінкольна був змушений під тиском наростаючого народного руху прийняти закони (Гомстед-акт) про земельні наділи (1862), за якими кожний громадянин США, що досяг 21 року і не воював проти Півночі, мав право одержати з федерального фонду, сплативши внесок у $10, ділянку землі розміром до 160 акрів (65га) і стати її власником, проживши на ній 5 років. У такий спосіб було роздано близько 2 млн. гомстедів (близько 285 млн. акрів). Гомстед-акт сприяв переломові в ході війни на користь Півночі і перемозі "американського" шляху розвитку сільського господарства США. Гомстеди колоністам надавав також уряд Канади та деяких інших країн. Буржуазно-демократична платформа А.Лінкольна сприяла обранню його президентом (1864) на другий срок. Перехід його уряду до ведення війни по-революційному привів до знищення рабства на всій території США (лютий 1865) і воєнного розгрому рабовласників (9 квітня 1865 армія Півдня капітулювала).
Власний сільськогосподарський досвід А.Лінкольна був типовим для піонерів-колоністів того часу, які просувалися на Захід, розширюючи кордони Америки. рацювали і часто нещадно експлуатувалися, проте з великою повагою ставилися до праці. Ділянка в 300 акрів у центрі штату Кентуккі, де народився Абрахам Лінкольн, була дуже занедбаною, щоб називатися фермою. Проте, хлопчиком йому доводилося жити і на фермі площею в 30 акрів, де через пагорби і яри тільки 14 акрів могли бути використані.
У 1816 році сім'я Лінкольнів переїхала до південного штату Індіана, де в її розпорядженні було 160 акрів болотистої землі. Після 7 років каторжної праці з осушення боліт батько А.Лінкольна мав 10 акрів під зерновими, 5 під пшеницею і 2 під вівсом. Ще маленьким хлопчиком він наймався виконувати різноманітну фермерську роботу. Йому також доводилося ставити огорожі, працювати на паромі тощо. Протягом 1830 року сім'я Лінкольнів у пошуках долі пересувалася уздовж ріки Сангамон у Штаті Іллінойс. Незабаром Абрахам Лінкольн покинув родину і почав жити самостійно.
Добре знаючи фермерське господарства з середини, він, будучи Президентом, 15 травня 1862 року своїм підписом зробив Законом постанову Конгресу про створення в уряді Сполучених Штатів Америки Департаменту [Міністерства] сільського господарства. Через два з половиною роки у своєму останньому щорічному посланні Конгресу А.Лінкольн сказав: "Департамент сільського господарства під керівництвом нинішніх розумних і енергійних керівників швидко виявив свій великий життєвий інтерес до справи, для поліпшення якої він був створений. Це дійсно народний департамент, в якому почувається більше прямої зацікавленості, чим у будь-якому іншому. Я рекомендую Конгресу уважніше і дбайливіше поставитися до цього."
Фермерський обрій, на якому вимальовувався західний кордон, і роки, коли він був адвокатом, зробили А.Лінкольна оборонцем фермерів і маленької міської демократії.
30 вересня 1859 А.Лінкольн виступав перед членами Сільськогосподарського товариства штату Висконсин на щорічному ярмарку в Мильваке. Це була єдина промова з питань сільського господарства, що він коли-небудь виголошував. Він розпочав її зі схвалення діяльності сільськогосподарських ярмарок як заходу, що об'єднує людей. Проте наголосив, що основна мета ярмаркок має полягати у сприянні поліпшенню сільського господарства.
А.Лінкольн говорив про бажаність заміни ручної сили машинами на кінній тязі і потенційній непотрібності парових плугів. Він ратував за більш інтенсивну обробку і максимальне використання можливостей ґрунтів для збільшення сільськогосподарської продукції. Це, на його думку, вимагало б кращого використання наявної робочої сили. А.Лінкольн казав про "поріг злиднів" і вільну працю, ідентифікуючи працю чорноробів з працею рабів, батраків - представників "порога злиднів", як це було насправді. Праця звільнених рабів-батраків, що стали власниками землі, була більш продуктивною, ніж трудівників "порога злиднів".
Вільна праця може досягати самих високих показників. Як висловився А.Лінкольн, " ... жодне інше людське заняття не відкриває таке широке поле для вигідної і приємної комбінації праці і культури, як сільське господарство."
Він підтримав утворення Сільськогосподарського товариства і висловив упевненість, що в інтересах фермерів самим одержувати первинну інформацію про сільськогосподарські реформи. Після висловлення, що фермери не кращі і не гірші ніж інші люди, А.Лінкольн продовжив: "Але фермери є найбільш численним класом, і з цього випливає, що їхній інтерес - найбільший інтерес. З цього також випливає, що мета плекати і вирощувати є найбільш гідною з усіх. Тому, якщо насувається неминучий конфлікт між цією метою і будь-якою іншою, то інша має поступитися."
Коли Республіканська партія у 1860 висунула кандидатуру А.Лінкольна на посаду Президента США, два пункти в платформі партії були співзвучні ідеям, що захищалися жителями Заходу багато років. Перший являв собою вимоги до розміру ферми. Другий був висунутий

 
 

Цікаве

Загрузка...