WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Структурно-функціональні особливості червоподібного паростка в онтогенезі - Курсова робота

Структурно-функціональні особливості червоподібного паростка в онтогенезі - Курсова робота

помилково приймався за захворювання, супутнє гострому апендициту; у 2 випадках діагноз коливався між позаматковою вагітністю і гострим запаленням придатків матки, і лише у 3 хворих гінекологи виказали припущення про позаматкову вагітність. Таким чином, з 23 хворих лише у 5 фахівці-гінекологи могли припустити позаматкову вагітність. Хірурги ж навіть у цих хворих не могли виключити гострого апендициту.
Практичні лікарі нерідко пов'язують з позаматковою вагітністю уявлення про гостру анемію і важку внутрішню кровотечу на грунті розриву маткової труби, тобто беруть за зразок найтяжче і грізніше її ускладнення. Тим часом позаматкова вагітність дає ряд варіантів клінічної течії, починаючи від ледве уловлюваних ознак до згаданого смертельного усередині черевної кровотечі.
У практичних цілях можна умовно розрізняти три види порушення трубної вагітності; а) без розриву стінки труби, але з крововиливом в її порожнину; б) з розривом стінки труби і невеликою внутрішньочеревною кровотечею; у) з розривом стінки труби і важкою внутрішньочеревною кровотечею. До порушення цілісності плодового яйця позаматкова вагітність протікає безсимптомно.
При порушенні трубної вагітності без розриву стінки труби, але з крововиливом в її порожнину, кров може знайти вихід як в порожнину матки, так і в черевну порожнину. Якщо кровотеча відбувається поступово, невеликими порціями, то стан хворих буває хорошим. Кров'яні, бурі виділення з піхви самі хворі і навіть лікарі часто приймають за чергові місячні. Болі в животі або не привертають до себе належної уваги, або не знаходять пояснення. При дослідженні pej vaginam знаходять збільшену і розм'якшену матку і при нормальній вагітності, оскільки статевий апарат жінки реагує на атипія протікаючу вагітність так само, як і на нормальну. Нерідко вдається промацати трубу, потовщену і розтягнуту плодом, що знаходиться в ній, його оболонками і згустками крові.
Уважно зібраний анамнез і ретельне обстеження хворого дає можливість поставити діагноз вже в цій стадії захворювання. Але, як показує клінічний досвід, саме в таких випадках лікарі часто припускаються помилки і припускають різні Інші захворювання (аборт, що почався, загострення хронічного апендициту і ін.). Періодичні болі в животі і часом кров'яні виділення з піхви не оцінюються належним чином. Хороший загальний стан хворих не вселяє думки про серйозне захворювання і катастрофу, що насувається. Самі хворі іноді не припускають у себе вагітності і навіть заперечують її можливість. Не розпізнавши позаматкової вагітності, таких хворих часто залишають будинки або направляють до лікувальних установ з помилковим діагнозом.
Надалі додатковий розрив плодового вмістища і загибель плоду приводять до вигнання його по трубі в черевну порожнину (трубний аборт), що супроводжується болями і кровотечею в черевну7 порожнину. Розвивається грізна клінічна картина гострої анемії на фоні раптово виниклих сильних болів в животі.
Окрім трубного аборту, можливі розриви плодового вмістища і стінки труби, що приводить до внутрішньочеревної кровотечі різної сили.
При розриві труби з невеликою внутрішньою кровотечею хворі скаржаться на болі, нудоту, блювоту; загальний їх стан буває задовільним, а при пальпації визначається хворобливість внизу живота. Такі хворі часто поступають до хірургічних установ з діагнозом гострого апендициту7. Якщо у момент надходження хворого немає кров'яних виділень з піхви, а дослідження per vaginam не виявляє чітких даних, то діагноз, дійсно, важкий; упевнено виключити гострий апендицит іноді майже неможливо.
Розпізнаванню позаматкової вагітності допомагає добре зібраний анамнез (вказівка на періодичність болів, відсутність місячних або кров'яні виділення з піхви), а також деякі об'єктивні дані (збільшення і розм'якшення матки, як і при нормальній вагітності, і потовщення маткової труби).
Розпізнавання позаматкової трубної вагітності буває найлегшим при значній внутрішньочеревній кровотечі, викликаній розривом труби або трубним абортом. У таких випадках розвивається типова картина гострої анемії.
Такі хворі рідко поступають в хірургічні відділення; звичайно їх направляють в гінекологічне відділення з діагнозом позаматкової вагітності. Хірургам же частіше доводиться мати справу з більш затяжним і легким перебігом позаматкової вагітності, коли помилково припускають інші захворювання. Диференціальний діагноз ґрунтується на обліку наступних симптомів.
Болі. Для позаматкової вагітності характерний раптовий початок болів по всьому животу або над лобком. При гострому апендициті рідко зустрічається така локалізація болів; вони звичайно починаються не так бурхливо і бувають не такі болісні. Важливою ознакою позаматкової вагітності, відрізняючим її від гострого апендициту, є іррадіація болів в лопатку, спину, пряму кишку. Нарешті, при позаматковій вагітності болю часто носять переміжний, переймоподібний характер; при гострому ж апендициті звичайно є постійні.
ВИСНОВКИ
1. Формування органів травлення відбувається на дуже ранній стадії ембріонального розвитку. Внутрішньоутробний період характеризується різкими і значними змінами форми і будови органів при надзвичайно інтенсивному і диференційованому рості. Постнатальний період характеризується ростом і вдосконаленням функції окремих органів і систем в організмі.
2. Приведені дані клінічної кортини і симптоматики гострого апендициту і інших гострих захворювань органів тазу свідчать про важкість постановки конкретного діагнозу, а часом і неможливість без розкриття живота оперативним шляхом.
3. Аналіз отриманих даних показує, що правильна діагностика патології червоподібного паростка має велике значення для запобігання непередбачених ускладнень і також для їх ефективного лікування.
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА
1. А. А. Андрушук. Дитяча гастроентерологія. - Київ, "Здоров'я", 1984 р. - с 339-346 ;
2. А. Ф. Тур. Пропедевтика детских болезней. - Москва, Медицинская литература - 1975 г. -350 с.;
3. Апендицит у дітей. Зайченко Л. І, 1983 р.
4. Анатомічні особливості червоподібного паростка. Кушнір А. Ф. 1984 р.;
5. Гострий апендицит. Арапов Д.А. 1984 p. ;
6. Гострий апендицит. - Москва, "Медицина", 1975 р ;
7. Гостре запалення червоподібного паростка. Кутубудзе, 1961 р.;
8. Ж. Н. Нетахата Хвороби шлунково-кишкового тракту в дітей та дорослих - Київ, "Здоров'я" -1974 p. - 250 с.;
9. Клевець М. Ю. Фізіологія людини. Книга 2. Фізіологія вісцеральних систем : Навчальний посібник - Львів : ЛНУ, 2002 - с 125-152 ;
10. Клініка та лікування гострого апендициту. В. І. Колесов. 1972 p. ;
11. Клініко-анотомічні особливості червоподібного паростка. Косуха А. Ф. 1979 р.;
12. Нормальна фізіологія / За ред. В. І. Філімонова. - Здоров'я, 1994 р.;
13. Н. І. Нисевич. Клініко-етіологічна характеристика кишкових інфекцій у дітей на сучасному етапі - Педіатрія, 1978 p., №6 - 446 с.;
14. Основи паталогічної анатомії Абрикосов А. I. 1993 р.;
15. Питання хірургії. Демидова, 1979 p.

 
 

Цікаве

Загрузка...