WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Структурно-функціональні особливості червоподібного паростка в онтогенезі - Курсова робота

Структурно-функціональні особливості червоподібного паростка в онтогенезі - Курсова робота

гострого аднекситу, що протікає сумісно. У подібних випадках діагноз уточнюється лише після розкриття черевної порожнини. Ось приклад подібного поєднання двох захворювань.
Хворий Ш., 34 років, поступила в клініку з діагнозом "гострий живіт". Захворювання почалося за 20 годин до надходження. Відчула нездужання. Температура піднялася до 38°. Через декілька годин з'явилися болі в правій половині живота, що незабаром розповсюдилися на весь живіт. Нудота. Двічі був рідкий стілець. Затримки місячних не було. Останні роки хворий лікувався в поліклініці з приводу запалення придатків матки.
Стан хворої середньої тяжкості. Температура - 39,7°. Пульс - 112 ударів в хвилину, задовільного наповнення. Серце і легені без патологічних змін. Живіт помірно роздутий, хворобливий. Найбільша біль в правій клубовій області. Симптом Щеткина - Блюмберга позитивний.
При дослідженні per vaginam визначається нормальної величини матка звичної консистенції. Зів закритий. Рухи шийки матки больові. Ліве і заднє зведення вільні, не ущільнені. Праве зведення декіщо ущільнене і хворобливий при пальпації. Промацати придатки матки не вдається.
Запрошений на консультацію гінеколог виказав припущення про правосторонній парааднекситі і запропонував спостереження за хворим спільно з хірургом.
Через три години черговий хірург не відзначив поліпшення в стані хворого і поставив два діагнози: гострий флегмонозний апендицит, гнійне запалення придатків матки.
Аналіз крові: НЬ 68%, э. 4 500 000, л. 9000, п. 60,5%, з. 34,5%, лімфи. 4,5%, мон. 0,5 %, РОЕ - 9 мм в годину.
Екстрена операція: ефірний наркоз. Параректальний розріз справа У черевній порожнині каламутний ексудат. Червоподібний відросток завдовжки 9 см лежить вільно, гіперемірован і потовщений (флегмонозний апендицит). Матка фіксована зрощеннями. Ліва маткова труба і лівий яєчник нормальні. Права маткова труба різке гіперемірована, потовщена до 2 см в діаметрі, Покрита фибринозно-гнійним нальотом і містить гній (піосальпінкс). Вироблене видалення правої труби. Аппендектомія.
Гістологічне дослідження показало гнійний сальпінгіт. У тканинах червоподібного відростка був флегмонозний процес.
Через 11 днів хворий виписаний у відмінному стані.
Це спостереження цікаве з двох точок зору: 1) воно підтверджує труднощі діагностики гострого апендициту і гострого аднектеіта, коли є одночасно обидва ці захворювання; 2) воно указує на можливість розповсюдження інфекції з внутрішніх Статевих органів жінки на червоподібний відросток; спочатку виник аднексит, а потім приєднався гострий апендицит.
Пельвеоперітоніт часто є слідством гострого запалення придатків матки. Коли запальний процес розповсюджується за межі малого тазу, зона хворобливості живота розширяється, підіймаючись догори. З'являється виразна напруга черевних м'язів. Симптом Щеткина - Блюмберга стає позитивним. Таким чином, об'єктивні дані багато в чому співпадають з перитонітом будь-якого іншого походження, у тому числі і на ґрунті гострого апендициту.
Диференціальне розпізнавання пельвеоперітоніта і гострого апендицита проводиться по двох найважливіших ознаках:
1) по наявності у хворого запалення придатків матки або іншого запального вогнища в тазу;
2) по характеру перебіг захворювання.
З анамнезу вдається з'ясувати, а при об'єктивному дослідженні отримати дані, які вже перераховувалися вище при викладі диференціального діагнозу гострого аднекситу. Крім того, в більшості випадків пельвеоперітоніт протікає легше, ніж апендикулярний перитоніт або запалення очеревини, викликане порушенням цілісності шлунково-кишкового тракту. Пельвеоперітоніт порівняно поволі прогресує. Стан хворих буває середній тяжкості. Інтоксикація помірна. Перитоніт же апендикулярного походження завжди протікає важко, і якщо немає запального інфільтрата і зрощень, що відмежовують, стан хворого з кожним часом погіршується. З'являється сухість мови, загострюються риси обличчя; виявляються добре відомі симптоми прогресуючого перитоніту (частий пульс, різка хворобливість і здуття живота, позитивний симптом Щеткина- Блюмберга).
Треба мати на увазі великі труднощі диференціальної діагностики тазових апендицитів. Ця форма гострого запалення червоподібного відростка симулює гострі запальні захворювання жіночих внутрішніх статевих органів.
У таких випадках не важко зробити висновок про необхідність оперативного втручання, але важко поставити топічний діагноз і майже неможливо передбачати зміни в черевній порожнині. Це добре ілюструє наступне спостереження.
Хворий на Л., 51 роки, переведена в клініку з Інституту акушерства і гінекології з гаданим діагнозом "гострий апендицит". У інститут хворий поступив з діагнозом "перитоніт генітального походження".
Захворіла раптово більше 2 діб тому. З'явилися помірні болі внизу живота Через постійні болі погано спала ніч. Блювоти і нудоти не було.
12 років тому хворий видалили ліву нирку з приводу туберкульозу. Страждає спондилоартрозом. Гінекологічні захворювання заперечує.
Загальний стан хворого задовільний. Температура - 38, Г. Пульс - 84 удари в хвилину, хорошого наповнення. Серце і легені без помітних змін.
Живіт правильної форми, бере участь в диханні, хворобливий в нижній частині. Тут же позитивний симптом Щеткина - Блюмберга.
Дослідження per vaginam. Матка погано контурується. Зліва від матки промацується щільна хвороблива освіта, величиною з мандарин. Справа придатки не визначаються, але дослідження різке хворобливо. Виділення з піхви слизисті.
Досвідчені гінекологи стримано віднеслися до пропозиції про оперативне втручання, надавши хірургам вирішувати це питання.
Спостереження за хворим протягом декількох годин не виявило ніяких нових даних.
Було безперечне, що у хворого є перитоніт в нижньому відділі живота. Джерело ж перитоніту залишалося не цілком ясним.
Операція: ефірний наркоз. Розріз по середній лінії нижчий за пупок. Ексудату немає. З лівого яєчника виходить кіста. Праворуч від матки знайдений червоподібний відросток, що частково омертвів, спаяний з тілом матки і правою фаллопієвою трубою. Аппендектомія. Видалення кісти лівого яєчника. Рана черевної стінки зашита наглухо. Між швами залишена тонка гумова трубочка для періодичного введення антибіотиків. Одужання.
Необхідність розкриття черевної порожнини в таких випадках очевидна. Тим часом в лікуванні гінекологічних пельвеоперитонітов часто застосовуються консервативні методи, які, як відомо, абсолютно неприйнятні при гострому апендициті.
Позаматкова вагітність часто викликає великі труднощі в диференціації її з гострим апендицитом.
За матеріалами клініки загальної хірургії І ЛМІ (І. С. Брейдо і 3. 3. Цивін, 1958) з 23 жінок з позаматковою вагітністю, оперованих з приводу гострого апендициту, діагностованого помилково, в 10 випадках перед операцією відкидалися досвідченими гінекологами захворювання жіночої статевої сфери; у 3 хворих передбачалася нормальна вагітність, що не мала, як думали, ніякого відношення до клінічної картини даного захворювання; у 5 хворих гінекологи припустили хронічний аднексит, що

 
 

Цікаве

Загрузка...