WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Структурно-функціональні особливості червоподібного паростка в онтогенезі - Курсова робота

Структурно-функціональні особливості червоподібного паростка в онтогенезі - Курсова робота

продовжують наростати і приводять до септикопіємії з утворенням множинних гнійників в легенях, печінці і інших органах. Сюди відноситься і септичний тромбоз мезентеріальних вен, який надалі приводить до пілефлебіту зі всіма можливими ускладненнями. Нарешті, вже при абсцесі, що утворився, або абсцесах запальний процес може самостійно стихнути. Температура починає знижуватися, загальний стан хворого неухильно поліпшується. Інфільтрат, що промацується в животі, зменшується, робиться все менш хворобливим і після відомого часу перестає визначатися зовсім. Такий результат представляє собою велику рідкість. Проте він можливий.
Хворі, що благополучно перенесли напад гострого апендициту, не можуть вважатися тими, що остаточно видужали, навіть якщо вони не пред'являють яких-небудь скарг. Зміни, які відбулися у відростку в результаті запального процесу, що мав місце, привертають до рецидивів захворювання, що спостерігається дуже часто.
Про абсцеси дугласова простору і піддіафрагмальні абсцеси ми скажемо при описі післяопераційних ускладнень.
4. ОБГОВОРЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ
Гостре запалення слизистої оболонки і стінки матки (metroendometritis acuta) рідко симулює гострий апендицит і лише іноді викликає утруднення в розпізнаванні. Зв'язок захворювання з пологами або внутрішньоматковими маніпуляціями наводить на думку про вірогідну паталогію внутрішніх статевих органів жінки. За відсутності вказаних маніпуляцій гострий ендиметрит викликається найчастіше гонококковою інфекцією.
Хворі з гострим метро-ендометритом скаржаться на болі внизу живота слабкість і розбитість. Захворювання протікає з високою температурою і рясними гнійними виділеннями з піхви. Матка різко болюча при обмацуванні і щонайменших спробах до її зсуву.
Помилка в діагнозі можлива при поверхневому обстеженні хворого. Підвищена температура, болі і хворобливість над лобком можуть дати мотив подумати про гострий апендицит. Тому завжди необхідне дослідження per vaginam і per rectum.
Гостре запалення придатків матки клінічно має багато загального з гострим апендицитом. Обидва захворювання зустрічаються часто, і кожного разу лікарю, що обстежує хворого з гострим апендицитом, доводиться подумати, чи немає у неї гострого запалення придатків матки.
Хворі з гострим аднекситом лихоманивши, скаржаться на болі внизу живота. З анамнезу нерідко вдається одержати відомості про розлад менструацій (порушення правильного циклу, велику кількість крові і безпліддя. Найважливіше значення в діагностиці гострого аднекситу надається дослідженню per vaginam. У початковій стадії захворювання вдається промацати маткові труби і відзначити їх болючість. Іноді буває доступний пальпації яйник (нормальний або збільшений під впливом запалення). При заповненні труб прозорим ексудатом (hydro-salpinx) або прозорим ексудатом (hydro-saipinx) або гноєм (pyosalpinx) їх вдається промацати, або визначити запальний інфільтрат. Останнє буває частішим.
У цих випадках є переконливі об'єктивні дані, що дозволяють більш менш упевнено провести розмежування між гострим аднекситом і гострим апендицитом.
Проте до хірургічних установ часто поступають хворі з такими формами гострого аднекситу, які відрізнити від гострого апендициту вельми важко, а іноді і неможливо. Ці труднощі диференціального розпізнавання пояснюються трьома причинами :
1) у деяких хворих збільшення об'єму труб таке незначне, що промацати їх не вдається, разом з тим є виражене роздратування очеревини, спостережуване також і при гострому апендициты; у таких випадках гінекологи просять хірурга відкинути гострий апендицит з тим, щоб методом виключення зупинитися на діагнозьі гострого аднекситу, мало доказового клінічними даними;
2) є виражене запалення очеревини в нижньому відділі живота, причому джерелом патологічного процесу можуть бути як гострий апендицит, так і гострий аднексит;
3) при дослідженні per vaginam і per rectum іноді промацується інфільтрат, виникнення якого можна пов'язати як з гострим аднекситом, так і з тазовим апендицитом.
За наявності раптово виниклі болі в животі і підвищення температури, а також поява хворобливості в нижніх відділах живота і ознак роздратування очеревини буває корисна, врахувати наступне:
а) у анамнезі жінок, що живуть або жили статевим життям, іноді можна одержати вказівки на перенесені раніше запальні захворювання, на гострий уретрит, на неблагополучний післяпологовий період, що ускладнений після абортів, неправильні і хворобливі менструації, гнійні виділення з піхви, безплідність. Виявлення цих даних не відкидає, звичайно, гострого апендициту, але примушує думати про вірогідність захворювання статевої сфери і шукати об'єктивні дані на користь такого припущення;
б) нерідко аднексити загострюються під час менструального періоду або незабаром після нього (Barth);
в) при гострому аднекситі, поки запальний процес не розповсюдився за межі малого тазу, напруга черевних м'язів може бути відсутнім, але в більшості випадків є хворобливість над лобком або безпосередньо над пупартовою зв'язкою (справа, зліва або з обох боків). При гострому ж апендициті найбільша хворобливість буває тільки справа в клубовій області, тобто звичайно вище, ніж при гострому аднекситі;
г) дослідження per vaginam і per rectum повинне бути вироблене кожній жінці, незалежно від того, підозрюється гострий апендицит або гострий аднексит.
Той, що промацує потовщеної і хворобливої труби або яєчника або зміни обох органів з однієї або двох сторін часто мають вирішальне значення в розпізнаванні гострого аднекситу за наявності до того ж інших клінічних ознак цього захворювання (підвищення температури, гнійні виділення і ін.). Якщо промацати придатки матки не вдається, то варто звернути особливу увагу на хворобливість - ознака, вельми важлива для початкової фази гострого запалення внутрішніх статевих органів жінки. Posner рекомендував викликати маятникоподібні змащення матки. Хворобливість таких зсовувань примушує припускати запальний процес в матці або її придатках. І. І. Промптов (1924) запропонував для диференціальної діагностики гострого апендициту і гострого аднекситу наступний симптом, при запальному процесі у внутрішніх статевих органах з'являється хворобливість при відсовуванні матки догори пальцем, введеним per vaginam або per rectum.
Про диференціальну діагностику при запаленні тазової очеревини буде сказано нижче.
З'ясування природи тазового інфільтрата іноді представляє важку задачу. Якщо лікарю не вдалося спостерігати ранню стадію захворювання і поставити в" цьому періоді діагноз гострого апендициту або гострого аднекситу, то засуванню його суті допомагає початкова локалізація болів (болі в правій клубовій області при гострому апендициті, болі внизу живота іноді з іррадіацією в крижі при гострому аднекситі). Клінічний перебіг гострого апендициту, ускладненого запальним інфільтратом і тим більше апендикулярним гнійником, звичний значно важче, ніж гострого аднекситу, що викликав злипливий процес в порожнині малого тазу.
Величезні труднощі представляє точне розпізнавання гострого апендициту і

 
 

Цікаве

Загрузка...