WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Структурно-функціональні особливості червоподібного паростка в онтогенезі - Курсова робота

Структурно-функціональні особливості червоподібного паростка в онтогенезі - Курсова робота

нормальний стілець. До кінця третього тижня інфільтрат розсмоктався повністю. Хворий виписаний, рекомендований з'явитися для операції через місяць.
Утворення інфільтрату не завжди закінчується так благополучно. Нерідко після деякого поліпшення стан хворого знову починає погіршуватися, перітонеальні явища прогресують, і незабаром розвивається картина важко протікаючого перитоніту. Іноді короткочасне поліпшення, обумовлене розвитком інфільтрату, може з'явитися причиною помилкового висновку про сприятливий перебіг процесу. Проте ретельний аналіз симптомів, що є у хворого, завжди вимальовує більш менш тривожну картину, яка ніяк не може заспокоїти хірурга. Якщо, не дивлячись на майже повне припинення спонтанних болів і зникнення м'язового захисту, зберігаються симптоми загальної інтоксикації - підвищена температура, частий пульс і інші несприятливі ознаки, або, навпаки, не дивлячись на зменшення явищ загальної інтоксикації, посилюються болі, напруга черевних м'язів, припускати сприятливий результат захворювання не можна.
Дівчина 22 років поступила в клініку до кінця третього дня захворювання, діагноз -"острый апендицит, інфільтрат". Під час вступу заявила, що близько 3 ч назад болі в животі майже повністю зникли. Температура тіла 38,6°С, пульс - 100, мова злегка обкладена, вологий. Живіт бере участь в диханні, не напружений. У правій клубовій області пальпується хворобливий, щільний і горбистий інфільтрат розмірами 5x8 см, з різко обкресленими межами. У решті відділів пальпація живота безболісна. Розцінивши наявну картину сприятливої, черговий лікар вирішив спостерігати хворого. До ранку болі У неї посилилися, з'явилася блювота. Знайдені виражені явища перитоніту в правій половині живота і надлобкової області. При операції - в черевній порожнині смердючий гній. Відросток гангренозний з перфораційним отвором, рихло спаяний з покритими гнійним нальотом петлями кишок і сальником. Вироблена типова апендектомія, аспірація гноїти з черевної порожнини і глухий шов очеревини. Одужання.
Поза сумнівом, що при серйознішій оцінці явищ ще під час вступу хворого, що були, можна було припускати, що перебіг захворювання буде таким, яке мало місце надалі. Ми вже згадували про те, що уникнення спонтанних болів при збереженні загальних проявів важкої інтоксикації дуже часто є результатом гангрени відростка.
Якщо при утворенні інфільтрату відбувається міцніше відмежування запального вогнища, що спаяли між собою органи можуть служити міцною перешкодою навіть для гнійних скупчень, що утворюються навколо відростка при його руйнуванні. Таким шляхом формуються апендикулярні або, що правильніше, періапендикулярні абсцеси. При утворенні гнійника в інфільтрату останній стає все більш хворобливим, нерідко значно збільшується в розмірах. Температура тіла - як при гнійних процесах.
Лейкоцитоз наростає до 15 o 103-2 o 104, а іноді і більш за рахунок нейтрофілів. Іноді наголошується зрушення формули вліво.
Чоловік 48 років захворів 5 днів тому. З'явилися болі в правій клубовій області, була блювота і підвищилася температура тіла. На другу добу болю почали стихати і до третіх діб вже мало турбували хворого. Температура знизилася. Хворий пішов на роботу. Болі посилилися і стали наростати, підвищилася температура, у зв'язку з чим він вимушений лягти. На 5-у добу доставлений в клініку з діагнозом "гострий апендицит". Під час вступу скарги на болі в правій клубовій області, озноб. Температура 38,7°С, пульс 104 удари в 1 мін, нейтрофільний лейкоцитоз (16-10 в 1 мкл). Мова обкладена, вологий. Права половина живота декілька відстає при диханні. При пальпації в правій клубовій області визначається хворобливість на ділянці приблизно 10X10 див. На рівні середини пупартової зв'язки неясно пальпується нижній край нерухомого щільного і горбистого інфільтрата, решта меж( якого пальпаторний не визначається через напругу м'язів. При перкусії хворобливої ділянки визначається тупий звук. У решті відділів живіт м'який і безболісний. Діагноз: пристіночний клубовий періапендикулярньй абсцес. Операція виконана під ефірним наркозом. Предбрюшин-ная клітковина сильно інфільтрірована каламутною рідиною. Рихла парієнтальна очеревина легко розірвалася при дослідженні пальцем. При цьому виділилася велика кількість гною з каловим запахом з порожнини, обмеженої спайками між товстою кишкою і черевною стінкою. Червоподібний відросток в порожнині не знайдений. У порожнину введені дренажі і тампони і 500 000 ОД Пеніциліну. Післяопераційна течія без ускладнень. Загоєння рани вторинним натягненням.
Такі абсцеси потрібно вважати ранніми, або первинними, оскільки вони виникають безпосередньо вслід за розповсюдженням процесу з відростка на оточуючі його органи. Скупчення гною при цьому розташовується у самого відростка і відмежовується зрощеннями від решти черевної порожнини. Періаппендікулярниє абсцеси найчастіше розвиваються тоді, коли відросток розташовується в правам бічному каналі. Тут відмежування процесу відбувається легше, оскільки для цього потрібне тільки зрощення кишки з парієнтальною очеревиною, до якої вона належить. Утворення абсцесів іншої локалізації зустрічається рідше.
Фізично міцна молода людина 22 років госпіталізована вранці з приводу клубово-поперекового апендикулярного абсцесу на 10-й день захворювання. Скарги на різкі пульсуючі болі у області абсцесу. Обличчя і кон'юнктиви гіпереміровані, мова обкладена, але вологий. Пульс 100-110 ударів в 1 хв, температура тіла 38,9°С. У правій клубовій області є деяке випинання, що розповсюджується до поясниці над гребінцем клубової кістки. При пальпації тут визначається щільний різко хворобливий інфільтрат 10x10 см, в центрі якого виявляється деяке зиблення. При перкусії над всією областю інфільтрата тупий звук.
Черговий терапевт призначив йому стрептоцид, салол з беладонною, голод, лід на живіт і залишив хворого до наступного дня. Вночі болі раптово розповсюдилися по всьому животу і стали нестерпимими, з'явилася блювота Обличчя відразу осунулося, очі запали. З'явилася різка блідість, шкіра покрилася холодним потом. Пульс 120 ударів в 1 хв, слабкого наповнення і напруги; температура 3 7,1 °С, мова став абсолютно сухим. Живіт напружений як дошка У всіх відділах хворобливо щонайменший дотик до черевної стінки. Через болі глибока пальпація живота неможлива.
Терміново викликаний хірург констатував явища розлитого перитоніту. При негайно виробленій операції в правій клубовій області знайдена наповнена смердючим гноєм обширна порожнина, яка через отвір взрощеннях, що відмежовують її, між петлями кишок і передньою стінкою живота широко сполучається з вільною черевною порожниною, також заповненою гноєм. Гній з живота видалений, в порожнину абсцесу введені тампони. Післяопераційна течія важка. На третю добу після операції хворий помер при явищах прогресуючого перитоніту. На секції: гангренозний апендицит з майже повним розплавленням відростка, залишки якого розташовуються в порожнині великого гнійника, що прорвався у вільну черевну порожнину. Розлитий гнійний перитоніт.
Іноді абсцес може міцно осумкуватися, проте септичні явища

 
 

Цікаве

Загрузка...