WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Структурно-функціональні особливості червоподібного паростка в онтогенезі - Курсова робота

Структурно-функціональні особливості червоподібного паростка в онтогенезі - Курсова робота

швидко посилюються і незабаром починають обмежуватися правою клубовою областю.
Іноді болі спочатку не мають такої вираженості. Вони тупі, не сильні і сприймаються хворим як неясного характеру неприємні відчуття в підкладковій області, у всьому животі або в різних його відділах поперемінно. З'являється відчуття якогось хворобливого розладу діяльності шлунку і кишок, відчуття тяжкості і розпирання під грудьми або у всьому животі, відчуття того, що повністю припинилося просування по кишках їх вмісту. Часто наголошуються нудота, втрата апетиту, поступово підвищується температура тіла, з'являється сухість в роті і неухильно наростає нездужання. Такі явища можуть наголошуватися 2-3 ч, в окремих випадках - доба і більш. Але і в таких випадках болю, безперервно посилюючись і набуваючи все більш певну локалізацію, звичайно відповідну положенню сліпої кишки і відростка, незабаром стають головною скаргою хворого. У деяких хворих болю відчуваються в правій клубовій області з самого моменту їх виникнення і не міняють своїй локалізації протягом всього часу розвитку процесу.
Робітник 30 років, міцний і ставний чоловік, раптово відчув сильні болі в нижній частині живота справа Двічі була блювота. Болі швидко наростали, підвищилася температура, і хворий вимушений лягти. Доставлений в клініку через 4 ч після початку захворювання. Скарги на сильні болі в правій клубовій області, що посилюються при русі тіла, при кашлі, при глибокому зітханні. Хворий прагне нерухомо лежати на спині з помірно зігнутими в тазостегнових і колінних суглобах ногами. Обличчя злегка гіпереміровано. Температура тіла 38,2°С, пульс 100 ударів в 1 мін, рівний, хорошого наповнення і напруги. Мова волога, обкладений білим нальотом. Живіт напружений в правій клубовій області. Різка хворобливість в цій ділянці черевної стінки при пальпації і навіть при найлегшій перкусії, особливо виражена кнутрі від верхнього переднього остюка клубової кістки, відповідно крапці Мак-Бурнея. Симптоми Щеткина, Образцова, Ровзінга позитивні. Аналіз крові: нейтрофільний лейкоцитоз 12 o 103 в 1 мкл, формула - без зрушення. При операції, виробленій за годину після надходження, в черевній порожнині знайдений каламутний випіт в помірній кількості. Відросток розташований всередину від сліпої кишки, він великих розмірів, різко потовщений, напружений і гіперемірований. Вироблено видалення відростка із зануренням кукси його S-образним кісетним швом. Рана зашита наглухо. Гладка післяопераційна течія. Препарат: канал відростка повністю проходимо. У просвіті його невелику кількість гноїти. Стінка відростка на всьому протязі флегмонозно змінена. На слизистій ділянки некрозу.
У лікаря-хірурга, 56 років, серед повного здоров'я, на роботі з'явилися якісь неприємні відчуття у області шлунку, легка нудота, печія, поступово наростаюче нездужання і розбитість. Хворобливі явища швидко наростали. З'явився легкий озноб, тупі несильні болі в голові і невелике запаморочення. За годину пішов з роботи. Додому добрався насилу через слабкість, що неухильно посилюється. До цього часу в животі з'явилося відчуття розпирання, тяжкість і відчуття переповнювання кишечника, сухість в роті. Клізма не принесла ніякого полегшення. Навпаки, з'явилися тупі ниючі болі по всьому животу без певної локалізації. При пальпації живота сам виявив у себе різко обмежену хворобливість тільки в правій клубовій області, решта відділів живота була абсолютно безболісною, не дивлячись на те, що спонтанні болі відчувалися рівномірно по всьому животу. Він дійшов висновку, що це гострий апендицит. Негайно викликав швидку допомогу. За час шляху в лікарню болю значно посилилися і обмежилися правою клубовою областю. Через 5 ч після початку захворювання вироблена типова аппендектомія з глухим швом рани. Одужання. Операційна знахідка була такою ж, і відросток мав абсолютно такі ж зміни, як і у попереднього хворого. Всі хворобливі явища, що були, зникли негайно після видалення відростка.
Впродовж гострого апендицит>7 слід розрізняти визначені періоди. Про перший з них ми тільки що сказали. Другий період - це той, протягом якого запальний процес розповсюджується тільки усередині відростка, не виходячи ще за його межі. Це період інтраппндикулярного процесу, який незалежно від форми запалення протікає ще без залучення оточуючих відросток утворень.
У цей період всі місцеві хворобливі явища обмежуються областю розташування червоподібного відростка. Болі тут, як спонтанні, так і виникаючі при дослідженні живота, можуть бути дуже гострими, а напруга м'язів значним. У решті відділів живота пальпація, як поверхнева, так і глибока, звичне безболісна і напруга м'язів відсутня. Загальні явища також іноді незначні, а іноді виражені дуже сильно.
Хлопець 16 років поступив з скаргами на сильні болі в правій клубовій області, що посилюються при спробах руху, при глибокому диханні і особливо при кашлі. Захворів 5 ч назад. Хвороба почалася з появи болів в животі, які відразу локалізувалися справа і неухильно наростали. Під час вступу температура 38,8°С, пульс 100 ударів в 1 хв, мова обкладена, сухий. Хлопчик старається лежати нерухомо на спині, злегка нахилившися на правий бік і зігнувши ноги в тазостегнових суглобах. Живіт в диханні бере участь, але права половина його злегка відстає від лівої. При пальпації визначається виражена хворобливість в правій клубовій області, різко обмежена районом крапки Мак-Бурнея. Тут же наголошується напруга м'язів черевної стінки, перешкоджаюче тому, що промацує сліпої кишки. Легка перкусія черевної стінки в цьому місці також дуже болісна. У решті відділів живіт досконало, м'який і безболісний. Діагноз - гострий апендицит. При терміновій операції в черевній порожнині випота немає. Відросток гіперемірований і напружений. З боку оточуючих його утворень ніяких запальних явищ не наголошується. Вироблена апендектомія. Рана зашита наглухо. Гістологічний діагноз: флегмонозний апендицит, емпієма відростка.
З цієї виписки з історії хвороби видно, що інтраппндикулярний процес може приводити до важкої інтоксикації організму. Частіше ж в цей період хворобливі явища виражені не так різко. Вони з'являються поволі, поступово приймаючи все більш певний характер. Поступово починають з'являтися клінічні ознаки запального процесу, як загальні - властиве апендициту помірне підвищення температури, тахікардія і лейкоцитоз, так і місцеві, які в цей період обмежені областю розташування червоподібного відростка Пальпація сліпої кишки стає хворобливою, поступово починає визначатися локальна напруга м'язів черевної стінки, все більш і більш перешкоджаюче тому, що промацує кишки. З'являються виражена гіперестезія шкіри і різка хворобливість навіть при легкій перкусії над областю запального вогнища. Урешті відділів черевна стінка м'яка і безболісна. Стілець звичайно затриманий, і перистальтика кишок не визначається. Тривалість цього періоду вельми різна - від декількох годин до декількох діб залежно від характеру наявної поразки.
Вслід за цим починається період розповсюдження процесу по очеревині. Хворобливість і напруга м'язів розповсюджуються на всю праву клубову

 
 

Цікаве

Загрузка...