WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Дендрофлора і рослинність Чорнотисянського лісництва. Використання і охорона - Курсова робота

Дендрофлора і рослинність Чорнотисянського лісництва. Використання і охорона - Курсова робота

до розпускання листків.
Плоди. Крилаті горішки, довжиною біля 1 см, на довгих ніжках, світло-бурі. Крилатки широкоовальні, перепончасті, по краях густовіїсті. Насіння - плоскі горішки, розміщені по одному в центрі крилатки. Плоди дозрівають в травні.
В'яз гладенький швидкоростучий, морозостійкий, тіневитривалий,вибагливий до вологості і родючості грунту, добре переносить засуху.
Родина Кленові - Aceraceae Lindl
Клен гостролистий - Acer platanoides
Дерево висотою до 25-30 м. Крона компактна, густа, кулевидна. Стовбур добре сформований, покритий буро-сірою корою.
Листки. Великі, до 20 см довжини і ширини; 5-7-лопастні, лопасті листків витягнуті, довгозагострені, з 2-3 гострокінечними великими зубцями. Виямки між лопастями округлі. Листки на довгих (6-15 см) черешках, голі, тонкі, блискучі, зверху темно-зелені, знизу світлі.
Квітки. Двостатеві і одностатеві; зелено-жовті, зібрані в прямостоячі щитовидні голі суцвіття; чоловічі і жіночі квітки, як правило, знаходяться на одному дереві. З'являються до розпускання листків, в квітні-травні.
Плоди. Великі (до 5 см), крилаті двонасінки; після дозрівання розпадаються на дві половинки (крилатки); крильця плодів розходяться під тупим кутом. Насіння - плоскі горішки.
Клен гостролистий швидкоростучий і тіневитривалий, морозостійкий, вибагливий до вологості і родючості грунту, малозасухостійкий.
Клен-явір (несправжньоплатановий) - Acer pseudoplatanus
Дерево висотою до 30-40 м. Крона густа, широкоеліптична. Кора на старих деревах груба, сіро-буровата, розтріскується і відпадає пластинками.
Листки. П'ятилопастні, великі, довжиною і шириною 10-20 см; зверху темно-зелені, матові, знизу сіруваті, лопасті неглибокі, загострені, грубозубчасті.
Квітки. Двостатеві і одностатеві; жовтувато-зелені, зібрані в довгі звисаючі суцвіття (6-12 см), з приємним запахом, медоносні. З'являються в травні-червні.
Плоди. Великі крилаті двонасінки; крилатки розходяться під гострим кутом. Насіння - кулевидні горішки.
Клен-явір відносно теплолюбивий, вибагливий до вологості і родючості грунту, вітростійкий.
Родина Маслинові - Oleaceae hindl
Ясен звичайний - Fraxinus excelsior
Дерево висотою до 30-40 м і діаметром стовбура біля 1 м. Крона ажурна. Кулевидна. Молоді пагони зеленувато-сірі. Бруньки на пагонах чорні. Кора на стовбурі в молодому віці тонка, пізніше - з глибокими поздовжніми тріщинами.
Листки. Непарноперисті, довжиною до 20 см; з 7-15 продовгуватими або ленцетними листочками, по краях зубчатими, на кінчику загостреними. Листочки довжиною 5-12 см і шириною 2-4 см, зверху зелені, голі, знизу матово-зелені.
Квітки. Двостатеві або роздільностатеві, червонувато-фіолетові, без оцвітини, зібрані в метелики. З'являються в травні до розпускання листків.
Плоди. Продовгуваті крилаті насінки, лінійно-ланцетні, на кінчику туповаті або з виямкою, гвинтоподібно зігнуті, жовтувато-коричневі, довжиною біля 4 см. Насіння - плоскі горішки продовгуваті.
Ясен звичайний дуже вибагливий до родючості і вологості грунту, мало засухостійкий, світлолюбивий, відносно теплолюбивий. Розмножується насінням. Добре видержує пересадку.
Бузок звичайний - Syringa vulgaris
Кущ або деревце висотою 3-6 м. Гілки і пагони прямостоячі, сіро-зелені.
Листки. Великі, довжиною до 12 см і шириною, широкоовальні, цілокраї, біля основи серцевидні, голі, зверху темно-зелені, блискучі.
Квітки. Двостатеві; фіолетові, зібрані у великі суцвіття, довжиною до 20см, пахучі. З'являються весною - в травні, після розпускання листків.
Плоди. Маленькі коробочки, зібрані в супліддя. Коробочки двогніздові, загострені, гладкі, розтріскуються двома затворками. Насіння (4 шт.) сухі, зплющені, вузькокрилі.
Бузок звичайний морозостійкий, середньовибагливий до родючості грунту, досить світлолюбивий. Розмножується насінням і вегетативно.
Родина Барбарисові - Berberidaceae Iorr et Gray
Барбарис звичайний - Berberis vulgaris
Листопадний розгалужений кущ висотою біля 2 м. Гілки жовто-сірі. Пагони слабо ребристі, покриті трьохроздільними колючками довжиною 1-2 см.
Листки. Зворотньояйцевидно-продовгуваті, на коротких черешках, віїсто-пильчаті, довжиною 2-4 см і шириною 1-2 см; зверху темно-зелені, знизу сіро-зелені.
Квітки. Двостатеві; жовті, в схилених китицях. Довжиною до 6 см; декоративні, з характерним запахом. З'являються в травні-червні.
Плоди. В коротких китицях яскраво-червоні ягоди, продовгуваті, кислі (їстівні), з 1-2 насінинами; дозрівають восени і часто залишаються на кущах на зиму.
Барбарис звичайний мало вибагливий до грунту, морозостійкий, витримує невелике затінення. Розмножується насінням і вегетативно.
Родина Розові - Rosaceae juss
Горобина звичайна - Sorbus aucuparia
Дерево (в сприятливих умовах висотою 15-20 м) або великий кущ. Крона ажурна, яйцевидна. Кора на стовбурах тонка, сіро-зелена.
Листки. Непарноперисті, із 9-15 (рідше 17) продовгувато-ланцетних листочків; листочки довжиною 2-7 см і шириною біля 2 см, зубчасті, біля основи цілокраї, зверху матово-зелені, знизу сірі, спочатку опушені, пізніше голі.
Квітки. Двостатеві; білі, діаметром до 1 см, зібрані в густі щитовидні суцвіття, довжиною до 10 см. З'являються після розпускання листків, в травні-червні.
Плоди. Яблуковидні маленькі псевдо кістянки, кулевидні, діаметром 6-10 мм, оранжево-червоні. Насіння (3 шт.) маленьке, продовгувате.
Горобина звичайна морозостійка, досить світлолюбива, не дуже вибаглива до грунтів.
Розмножується насінням і вегетативно.
Горобина чорноплідна (аронія чорноплідна) - Aronia melanocarpa (Michx) Elliot (Sorbus melanocarpa Heynh)
Кущ висотою біля 2 м; рід близький до роду горобини. (Sorbus)
Листки. Продовгувато-лацентні, короткозагострені, довжиною 2-6 см і шириною 1-3 см, по краях пильчасті, голі, яскраво-зелені.
Квітки. Двостатеві; зібрані в щитовидні суцвіття по 12-34 квітки діаметром біля 1,2 см. Розпускаються весною, в травні.
Плоди. Кулевидні "яблучка", чорні або пурпурово-чорні, блискучі, діаметром до 1 см, дозрівають в серпні-вересні. Соковиті, солодкі, їстівні.
Аронія чорноплідна досить морозостійка, світлолюбива, до родючості грунту мало вибаглива.
Розмножується насінням і вегетативно.
Черемха звичайна - Padus Racemosa (Lam) Gilib (Prunus padus)
Кущ або деревце висотою 8-12 м. Крона досить густа, подовжено-яйцевидна. Кора на стовбурах, гладка, матова, темно-сіра, з білими чечевичками.
Листки. Продовгувато-овальні, на кінчику коротко загострені, біля основи майже округлі, по краях гостропильчасті; зверху зморшкуваті, темно-зелені, знизу сіруваті, голі, довжиною 6-12 см і шириною 4-6 см.
Квітки. Двостатеві; білі або рожеві, маленькі, дуже пахучі, медоносні, в звисаючих китицях, довжиною 8-15 см. Розпускаються після появлення листків, в

 
 

Цікаве

Загрузка...