WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Дендрофлора і рослинність Чорнотисянського лісництва. Використання і охорона - Курсова робота

Дендрофлора і рослинність Чорнотисянського лісництва. Використання і охорона - Курсова робота

морозостійка, швидкоростуча, тіневитривала, росте на різних грунтах. Добре розмножується насінням і вегетативно.
Осика (тремтяча тополя) - Populus tremula
Дерево висотою 25-35 м з діаметром стовбура до 1 м. Крона ажурна,широкоокругла, неправильної форми. Стовбур добре зформований, циліндричний, покритий зеленовато-сірою (у старих дерев) тріщинистою корою. Молоді пагони блискучі, голі, червоно-бурі. Бруньки великі, ребристі, гострі. Дводомна рослина.
Листки. Округлі, яйцевидні або ромбічні, з нерівними тупими зубцями, знизу сіроваті, довжиною і шириною біля 3-7 см. На молодих пагонах листки значно більші, мають форму трикутно-яйцевидну із загостреним вершком. Черешок голий, у верхній половині зплющений, як правило однакової довжини із пластинкою листка.
Квітки. Роздільностатеві; сережки чоловічі - великі, довжиною 7-10 см, з яскраво-пурпурними тичинками; жіночі - сіро-зелені, звисаючі. З'являються ранньою весною, в кінці березня - квітні, до розпускання листків.
Плоди. Коробочки, зібрані в звисаючі колосковидні супліддя. Дозрівають в травні. Насіння дуже маленьке, з пучком волосся, розноситься вітром, швидко проростає.
Осика світлолюбива, морозостійка, засухостійка, мало вибаглива до родючості грунту. Швидко розмножується кореневими відростками.
Родина букові - Fagaceae A. Br.
Дуб звичайний (черещатий) - Quercus robus (Q. Pedunculata Ehrh)
Міцне дерево висотою до 30-50 м. Крона компактна, шатровидна; стовбур добре сформований, циліндричний. Кора на стовбурах до 20-30 років тонка, гладка, оливково-бура, на старих деревах - груба, тріщиниста, темно-сіра. Пагони тверді, зелено-сірі, з яйцевидними бруньками.
Листя. Продовгувато-яйцевидне, лопастне (з 3-7 парами округлих лопастей), біля основи майже серцевидне, з двома вушками, шкірясте, блискуче, знизу світло-зелене, голе, довжиною 5-15 см і шириною 4-8 см. Черешок листка короткий 0,5-1,0 см.
Квітки. Роздільностатеві; чоловічі - довгі (до 5 см) сережки, зібрані в пучках по 2-3 шт.; жіночі - маленькі, червонуваті кульки на довгих квітконіжках, розміщуються по 2-3 шт. Разом на молодих пагонах. З'являються в травні, одночасно з розпусканням листя.
Плоди. Продовгувато-овальні жолуді на довгих черешках. Дозрівають в вересні-листопаді.
Дуб звичайний досить вибагливий до родючості грунту, морозостійкий, світлолюбивий. Розмножується насінням і вегетативно.
Бук лісовий (звичайний) - Fagus silvatica
Дерево висотою до 45 м. Крона густа, сильна, яйцевидна. Стовбур добре сформований, повнодеревний, колонновидний. Кора тонка, гладка, світло-сіра. Бруньки веретеновидні, гострі, довгі (до 2 см), не притиснені до гілок.
Листки. Яйцевидні, довжиною біля 10 см і шириною 3-7 см, з 5-9 боковими жилками, на кінцях загострені, майже цільнокраї. Молоді листки червоноваті, шовковисті, зверху і знизу опушені.
Квітки. Роздільностатеві; суцвіття чоловічі - кулевидні, звисаючі; жіночі - по 2-4 шт прямостоячі, в середині мисочки. Розпускаються разом з листками.
Плоди. Тригранні горішки, містяться в дерев'янистій коробочці. Коробочка кулевидна, ззовні покрита голковидними лусками, при дозріванні розколюється на 4 долі. Насіння - "буквиці", дозрівають восени першого року.
Бук лісовий тіневитривалий, вибагливий до вологості повітря і родючості грунту, теплолюбний. Добре розмножується насінням.
Родина липові - tiliaceae juss
Липа серцелиста (дрібнолиста) - tilia cordata Mill (I. Parvifolia Ehrh, I. Microphula Vent)
Дерево висотою 25-30 м. Крона густа, кулевидно-яйцевидна. Стовбур в насадженні циліндричної форми, діаметром біля 1,5 м. Кора до 20-30 років гладка, пізніше - глибокоборозниста, темно-сіра; молоді пагони голі, тонкі, сіро-зелені. Коренева система - пластинчата.
Листки. Серцевидні, гострокінечні; зверху зелені, блискучі, знизу сіроваті, з пучками рижуватих волосків у кутиках жилок; по краях гострозубчаті, довжиною і шириною біля 4-8 см, восени світло-жовті. Черешок становить біля ? довжини пластинки.
Квітки. Двостатеві; жовтувато-білі, пахучі, з крилоподібними прицвітниками; зібрані по 5-7 (9-10) шт. в прямі щитовидні суцвіття; медоносні. З'являються в липні.
Плоди. Кулевидно-овальні, гладкі, з бурою оболонкою. Дозрівають в серпні-вересні. В плодах 1-2 насінини.
Липа серцелиста тіневитривала, морозостійка, вибаглива до родючості грунту. Розмножується насінням і відростками (від пня).
Липа широколиста - tilia platyphyllos Scop (I. Grandifolia Ehrh)
Дерево висотою до 40 м. Крона густа кулевидна. Молоді пагони червонувато-коричневі часто опушені, деколи голі. Бруньки на пагонах більші, ніж у липи серцелистої, інколи опушені.
Листки. Округло-яйцевидні, великі довжиною і шириною біля 13 см, асиметричні біля основи, зверху короткозагострені, по краях зубчаті.
Квітки. Двостатеві; жовтувато-кремові, схожі на квітки липи серцелистої, але більші; зібрані у суцвіття по 3 шт. Розпускаються в кінці травня-червні.
Плоди. Кулевидні горішки, ребристі, тверді, опушені.
Липа широколиста менш морозостійка, ніж липа серцелиста і більш вибаглива до родючості грунту.
Родина Ільмові (В'язові) - Ulmaceae Mirb
Берест (в'яз листуватий, карагач)Ulmus foliacea Gilib (U. compestris, U. carpinifolia Gleditsch)
Дерево висотою 20-30 м. Крона густа, яйцевидно-овальна. Стовбур добре сформований, покритий коричневою тріщинистою корою. Кора молодих гілок гладка, у старих дерев деколи покрита корковими виростами. Бруньки на пагонах кулевидні.
Листки. Оберненояйцевидні із загостреним кінчиком, двогострозубчасті, з асиметричною основою, довжиною до 12 см і шириною біля 7 см; зверху блискучі, голі, знизу покриті твердими волосками; листки нерівнобічні, різної величини.
Квітки. Двостатеві, маленькі, фіолетово-червоні, на коротких ніжках; зібрані в кулясті пучки. З'являються до розпускання листків, у квітні.
Плоди. Крилаті насінки (горішки). Перепончаті, майже округлі крилатки діаметром біля 1,5 см. Насіння - плоскі горішки. Плоди дозрівають в травні-червні.
Берест світлолюбивий, вибагливий до родючості грунту, відносно теплолюбивий, досить засухостійкий, довговічний.
Розмножується насінням і вегетативно.
В'яз гладенький - Ulmus laevis pall (U. pedunculata Foug, U. effusa Willd)
Дерево висотою 25-30м і до 1 м в діаметрі. Крона широкоеліптична, сильна. Гілки тонкі, звисаючі. Молоді пагони опушені, пізніше - блискучі і гладкі. Кора на стовбурах дорослих дерев буро-коричнева, відшаровується тонкими пластинками. Листкові брункі гострі, до 7 мм довжини.
Листки. Округло-еліптичні, зверху загострені, біля основи сильно нерівнобічні, по краях двогостропильчасті; довжиною 6-14 см і шириною 3-6 см; зверху темно-зелені, голі, знизу світло-зелені, опушені.
Квітки. Двостатеві; на довгих квітконіжках, тичинок 6-8 шт., з червоно-фіолетовими пиляками. З'являються в березні-квітні,

 
 

Цікаве

Загрузка...