WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Орнітофауна Коломийщини - Курсова робота

Орнітофауна Коломийщини - Курсова робота

відливом колір, а восени в оперенні з'являється велика кількість білих краплин. Молоді птахи буруваті. Від чорного дрозда легко відрізняється коротким хвостом. Дзьоб доволі довгий і гострий. Політ прямий і сильний. В даний час (кінець травня) шпаки шукають поживу на грядках біля людських жител. Доведено, що шпаки, крім уміння співати, можуть нявкати, вимовляти людські слова. Людей не бояться, ходять повз, визбируючи черв'яків, мушок.
Всім нам добре відомо всіма улюблена ластівка сільська (Нirundo rusrica). Довжина біля 18 см, блискучий синювато-сталевий верх, блідо охристе черевце, темно-рудий лоб і горло. По низу горла ніби проходить чорна стрічка. Хвіст сильно вилчастий, особливо у самця. Гніздо робить у прикритому місці - під стріхою, на горищі, навіть під мостом; воно відкрите, у вигляді получаші, зліплене із глини з домішками травинок, шерсті, соломинок, слини.
Одного разу у нас частина гнізда відпала, я його скріпила за допомогою глини, але ластівки не схотіли чужої праці і покинули своє житло.
Ластівки прекрасно літають, швидко маневруючи, а по землі ходять погано, але, надзвичайно легко злітаючи, швидко піднімаються в повітря, чим відрізняються від стрижів.
В кладці ластівок 3-7 яєць (білих або з рожевими чи бурими крапочками). Живляться комахами. Цікаво спостерігати, що ластівки ловлять комах в повітрі або схоплюють на льоту зі стін, гілок, стовбурів.
Ні біля наших домівок, ні в лісі не залишають нікого байдужим краса і поведінка птаха-дятла. Це лісовий санітар і телеграфіст. Тук, тук, тук - розносяться час від часу його дзвінкі ритмічні удари. Строкатий дятел (dendrocopos) з раннього ранку працює в "кузні". То він хвацько і наполегливо роздовбує кору старезного дерева, відшукуючи комах. Він не проти поживитися насінням ялинових шишок. Цікаво бачити, що біля дятла крутяться зграйки лісової малечі: синички, повзики, горобці. Їм перепадає дещо від поживи дятла.
Довжина дятла - більше 20 см. крило - понад 11 см. Птах зверху чорний, з білими плечовими плямами і білим ряботинням на крилах, з білими або рудуватим низом, що переходить у червоне підхвістя. На потилиці у самця - червона пляма, у самки її нема, але у молодого птаха є червона шапочка, яка зникає після першого полиняння. Дупло з круглим входом. Дятли самі видовбують дупла кожного року. Весною вистукують "барабанний дріб", стукаючи дзьобом по сухих гілках. Утворюють пари. Кладка - до 6 яєць.
Розділ 4 Біологія основних представників авіафауни Коломийщини
Найпоширенішими представниками є такі їх види.
Пугач, або філій (Bubo bubo)
Сіра чапля (Ardea cinerea)
Орел-беркут (Aguila chrysaetus)
Шишкар ялинковий, або клест (Zoxia curvirastra)
Лелека білий, або чорногуз (Сісопіа сісопіа)
Лелека чорний (Сісопіа nigra)
Норець великий (Podiceps crists)
Шпак звичайний (Stumus vulgearis)
Жайворонок польовий (Alauda arvensis)
Ластівка сільська (Hirundo rustica)
Дятел великий строкатий (Dendrocopos magor)
Дрозд співочий (Turdus philomelos)
Одуд (Upupa epops)
Лунь болотяний (Circus nosus)
Кроншнеп (Numertins arguata)
Глухар звичайний (Tetrao urogaltus)
Чайка (Vanellus Vanillas)
Перепел (Cotuznix Cotuznix)
Кедрівка, або горіхівка
Сова сіра, або неясить (Strix aluco)
Зозуля звичайна (Cucultus canorus)
Ворона сіра, або ґава (Corvus corone)
Крук, або ворон (Corvus corone)
Грак, або гай ворон (Corvus rugilegus)
Галка (Coloeus monedula)
Сорока (Pica pica)
Сойка (Carrulus glandarius)
Стриж (Anusanus)
Горобець хатний (Passer domesticus)
Соловейко (duscinsa)
Синиця (Pazus majoz)
Щиглик (Cardullia carduelis)
Снігур (Purrhula purrhyla)
Сорокопуд (Danius vistatus)
Шуліка чорний (Milvus korschun)
Яструб малий (Acclpitez nisus)
Ряд Довгокрилі ( Maczochizus)
Об'єднує 398 видів невеликих, переважно дрібних птахів - активних літунів, які входять у підряди: стрижі (серпокрильні)
Стриж чорний (Anusanus) за деякими ознаками начебто схожий з ластівкою і необізнані люди часто не відрізняють їх. Але ці птахи належать до різних рядів. До того ж стрижі значно більші за розмірами (вага близьке 100 г). У польоті, різко, пронизливо вищить, має бурувато-чорне забарвлення зверху, знизу буре, лише воно брудно-біле. Чорний дзьоб стрижа короткий, широкий, розріз рота дуже великий - заходить навіть за очі. Крила довгі, загострені, серпоподібні, загнуті назад. Саме завдяки такій формі крил птахи підряду довгокрилих стрижів й одержали назву сернокрильців. Хвіст має короткий, вилкуватий.
Стриж ніколи не сідає на землю і дерево, бо потім своїми надто довгими крилами не зможе злетіти, воду п'є на льоту. Літає дуже швидко (до 100 і навіть 150 км/год) і тому здається, що його крила начебто нерухомі в польоті. Очі стрижа бачать тільки вперед і тому ловить він лиш тих комах, що знаходяться спереду, до того ж на великій висоті.
Із зимівлі повертається пізніше, ніж ластівки ( в травні) коли в повітрі вже літає багато комах. І, раніше ( в серпні) відлітає у вирій в південну Африку. Якщо ж влітку раптово похолодає й не стає комах, птахи відлітають у тепліші райони на кілька днів, залишаючи гнізда з яйцями чи пташенятами. Пташенята на цей час ніби завмирають, лежать нерухомо до того часу, аж поки не повернуться батьки й не відгодують їх. У нормальних умовах 2-3 пташенят стрижа за добу споживають понад 1000 маленьких комах. При годівлі пташенят дорослі стрижі набирають повний рот комах, змочують їх слиною, вже такі грудочки приносять пташенятам близько тридцяти разів на день.
На 20-й день життя пташенята стрижа мають максимальну вагу, а вилітають з гнізда залежно від умов годівлі лиш на 35-55 день.
Оселяється птах по населених пунктах, гнізда мостить під дахами, в щілинах стін, дуплах дерев з пупінок і сухих стеблинок, які стрижі схоплюють на льоту і при будуванні гнізда склеюють слиною.
Кожен птах належить до певного ряду. Наприклад; РЯД ГОРОБЦЕПОДІБНІ (Passeritbrmer) охоплює велику кількість (63 %) видів дрібних і середніх за розмірами птахів, що поширені по всій земній кулі. До ряду належать 5092 види, що поділяються на чотири ряди, під родин.
У нашій місцевості водиться багато видів цього ряду, наприклад, горобець, шпаки, ластівки, жайворонки, шишкар, снігур, крук, ворона, рак, галка, пищухи, вівсянки, щиглик, сорока, чиж, сойка, мухоловки, синиці, ремез, повзик, дрозди, малинівка, вівчарики, корольки. плиски, шеврики, сорокопуди, оляпка.
Горобець хатній (Passer Domestius) - це найвідоміша нам всім маленька коричнувато - буровата пташка (вага 35 г), яку ми цілий рік можемо спостерігати у себе на подвір'ї, на вулиці, в саду. Цей постійний крилатий супутник людини добре пристосовується до будь яких умов й прекрасно почуває себе в селах, поселеннях чи містах.
Гніздиться горобець як окремими парами, так і колоніями. Гнізда -недбалі, але пухкі споруди з соломи, ганчір'я, вовни, паперу та іншого мотлоху влаштовує у найрізноманітніших закритих місцях. Самка відкладає по 5-8 білих з сірими цяточками яєць, з яких через

 
 

Цікаве

Загрузка...