WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Топінамбур, як технічна культура - Реферат

Топінамбур, як технічна культура - Реферат


Реферат на тему:
Топінамбур, як технічна культура
Відомо , що у інших країнах поряд з використанням топінамбура на корм худобі сировину із цієї культури розглядають як джерело палива. За даними французьких авторів, із топінамбура одержують спирт від 42 до 49 декалітрів з 1 га при урожайності бульб з 1 га 50 т, а з цукрових буряків, картоплі, кукурудзи - тільки до 30 декалітрів.
Крім того у двигунах внутрішнього згоряння суміші бензину етанолом (суміш з 12-15 % спирту) має такі переваги: змішаний із спиртом бензин підвищує калорійність палива і разом з цим зменшує виділення тепла, двигуни менше перегріваються; антидетонаторні й антинагарні властивості спирту настільки визначні, що суміш етанолу з бензином у складі 12-15 % дає змогу ліквідувати тетраетилсвинець; при тому ж ступені стиснення двигуни на такій суміші функціонують краще, ніж на чистому бензині; витрати палива зменшуються, а потужність збільшується. Треба відзначити, що застосування суміші не викликає не6обхідності переобладнувати автомобільні двигуни (Бобрівник Л.Д., 1995).
В період з 26 листопада по 5 грудня 2002 р. на Підгайському спиртзаводі Ів.-Франківського виробничого об'єднання спиртової промисловості по технології, розробленої в проблемній лабораторії національного університету харчових технологій під керівництвом професора, доктора технічних наук Швеця В.Н., перероблено в спирт 25 т коренеплодів топінамбура забрудненістю 43 %, тобто приблизно 14 т чистого топінамбура.
Отже, запропонована технологія отримання спирту із коренеплодів топінамбура може бути реалізована на спиртзаводах, які оснащені обладнанням по виготовленню спирту або крохмалю з картоплі.
З коренеплодів топінамбура отриманий спирт з малим вмістом метанолу (що підтверджує газохроматографічний аналіз) додаток., може бути використаний для виготовлення бальзамів, витяжок настоїв, а в перспективі і як домішка для палива, крім того це дасть змогу зберегти цінні кормові культури (картопля, пшениця).
Амінокислотний склад білка бульб топінамбура
(за С.С. Давидовим, 1957)
Вміст амінокислот, % маси сухої речовини Кількість
Протеїн 8,330
Лізин 0,330
Гістидин 0,213
Аргінін 0,458
Треанін 0,298
Тирозин 0,117
Валін 0,330
Фенілаланін 0,479
Лейцин 0,852
Триптофан 0,816
Метіонін
Вітаміни. Бульби топінамбура багаті на всю групу вітамінів В, особливо на біотин а також вітамін С.
Вітамінний склад у бульбах топінамбура (Бобрівник А.Д.,1991???)
Назва вітамінів Кількість
мг/100 г сухої р-ни мкг/100 г сухої р-ни
В1 (тіамін) 4,0
В3 (пантателова к-та) 8,8
В5 (ніацин) 0,86
В6 (пірідоксин) 0,20
В7 (біотин) 20,0
С (аскорбінова к-та) 108,1
Прожовження стр 15.
2. Програма і методика роботи.
2.1. Програма роботи.
Програмою роботипередбачалось:
1. Вивчити біолого-екологічні особливості топінамбура в умовах Прикарпаття.
2. Дати аналіз використання топінамбура в народному господарстві, зокрема як:
- фітомеліоративної культури;
- як лікувально-профілактичної культури;
- як косметичного середника???;
- як технічної культури.
2.2. Методика досліджень.
Для вмконання програми були використані наступні методики:
1. Вивчення біолого-морфологічних особливостей проводилося на основі аналізу літературних джерел та на власних спостереженнях.
2. Вивчення фітомеліоративних властивостей проводилось шляхом проведення наступних досліджень які подані нижче.
3. Лікувальні властивості вивчалися на основі літературних джерел і на аналізі досліджень проведених на базі проблемної лабораторії біохімічної екології ІФДМА.
4. Розробка косметичних засобів на основі топінамбура проводилася згідно технічних умов розроблених кафедрою аптечної та промислової технології ліків фармацевтичного факультету Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця.
5. Розробка БАДів на основі порошку з топінамбура проводилася згідно технічних умов розроблених кафедрою аптечної та промислової технології ліків фармацевтичного факультету Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, інститутом ботаніки ім. И.Г. Холодного НАНУ, Інститутом гігієни та мед. екології ім. О.М. Марзаева АМНУ.
6. Виготовлення спирту із топінамбура здійснювалося на Підгайському спиртзаводі Ів.-Франківського виробничого об'єднання спиртової промисловості по технології, розробленій в проблемній лабораторії національного університету харчових технологій під керівництвом професора, доктора технічних наук Швеця В.Н.
Технологія виготовлення спирту із топінамбура наводиться нижче.
Висновики.
1. Топінамбур, беручи до уваги унікальні біологічні властивості росту і розвитку, слід віднести до культури промислової ботаніки і широко використовувати як фітомеліоративну рослину.
2. Утворення потужної вегетативної маси та кореневої системи, невибагливість до грунту - це властивості, що характеризують культуру як таку, що без сумніву може використовуватись для рекультивації золовідвалів.
3. Найбільш унікальна властивість і перевага над іншими рослинами - наявність у його складі інсуліну, який в організмі людини при вживанні бульб перетворюється у легкозасвоюваний продукт фруктозу.
4. Вміст природних полісахаридів рослинного походження (інсуліну) дає можливість засобам виготовленим з топінамбура володіти сильними регенеруючими, адсорбуючими властивостями.
5. Спирт виготовлений з топінамбура дасть змогу зберегти цінні кормові культури (картопля, пшениця), отримавши спирт вищої якості використовувати його для виготовлення бальзамів, лікарських витяжок, настоїв.

 
 

Цікаве

Загрузка...