WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Флора заповідного урочища “Станіславівка” (Придністровське Покуття) - Курсова робота

Флора заповідного урочища “Станіславівка” (Придністровське Покуття) - Курсова робота

рясні;
Cop1 30-40% - рослини досить рясні;
Sp (sparsae) 10-30% - рослини рідкі;
Sol (solitaries) 10-205 - рослини поодинокі;
Un (unicum) <1% - одна рослина на площі виявлення.
Систематичний аналіз флори проводили за Тахтажаном [1], [21].
Пооняття "флороценотип" розглядаємо як сукупність флороценоелементів переважно груп формацій тих чи інших типів рослинності, які характеризуються певними природно-історичними, зональними і еколого-едафічними, а також типологічними властивостями, а також спільністю поширення в межах одних і тих же типологічних виділів рослинного покриву [29]. Поняття "флороценотип" використовували в своїх працях Камелін Р.В., Заверуха [8], Ткачик В. [29]. Зокрема, виділяють такі флороценотипи: лучний, неморальний, бореальний, гірський, рудеральний, адвентивний, гігрофілний, гідрофільний та ін.
Географічний аналіз флори проводили за Ю.Д.клеоповим [15], Малиновським К.А. [18]. Географічний елемент встановлюється виключно на основі сучасних ареалів і об'єднує групу видів з однаковим загальним поширенням [29].
Шляхи історичного становлення флори визначають на підставі встановлення геграфічних елементів флори, які встановлюється з урахуваннням походження виду і загального характеру ареалу, тобто, за типами ареалів (мають подібні форми, розміри і положення, а також центр положення). Найбільш поширені такі типи ареалів: галарктичний, євразійський, бореальний (палеобореальний), європейський, субсередземноморський, гірський, альпійський та ін.
4. Результати та обстеження.
4.1. Конспект флори.
На підставі зібраного матеріалу під час польових досліджень, вивчення існуючих гербарнх зборів і літературних джерел ми встановили в урочищі "Станіславівка" 122 види рослин. Для кращої наочності види рослин ми систематизували у таблицю по родинах, вказавши рясність виду та його місце зростання (табл.1).
Таблиця 1.
Систематика видів по родинах, їх рясність та місце зростання.
Родина Вид Частота трапляння Місце зростання
Айстрові
(Asteraceae) Сідач коноплевий
(Eupatorium cannabinum L.) Cop1 берег водойми
Череда трироздільна
(Bidens tripartite L.) Cop2 узлісся
Підбіл звичайний
(Tussilago farfara L.) Cop2 галявина
Волошка лучна
(Centaurea jacea L.) Cop1 галявина
Будяк кучерявий
(Carbuus crispus L.) Cop1 галявина
Золотушник звичайний
(Solidago virgaureal) Cop2 ліс
Нечуй вітер вушковий
(Hieracium auricula L.) Cop2 галявина
Любочки осінні
(Leontodon autumnalis L.) Cop1 галявина
Королиця звичайна
(Leucanthemum vulgare Lam.) Cop3 узлісся
Деревій звичайний
(Achillea milefolium L.) Cop3 узлісся
Пижмо звичайне
(Tanacetum vulgare L.) Cop1 узлісся
Цикорій звичайний
(Cichorium intybus L.) Cop2 галявина
Губоцвіті
(Lamiaceae) Чебрець повзучий
(Thymus serpillum L.) Soc галявина
М'ята водяна
(Mentha aquatica L.) Sp берег водойми
М. польова
(M.arvensis L.) Sp берег водойми
Горлянка повзуча
(Ajuga reptans L.) Cop3 галявина
Пахучка звичайна
(Clinopodium vulgare L.) Sp узлісся
Чистець болотний
(Stachys palustris L.) Sp ліс
Ч. лісовий
(S.sylvatica L.) Sp ліс
Вовконіг європейський
(Lycopus europeus L.) Sp берег водойми
Суховершки звичайні
(Prunella vulgaris L.) Cop3 галявина
Шоломниця звичайна
(Scutellaria galericulata L.) Sp узлісся
Жабрій звичайний
(Galleopsis tetrahit L.) Cop1 галявина
Буквиця лікарська
(Betonica officinalis L.) Sp галявина
Бобові
(Fabaceae) Конюшина польова
(Trifolium arvense L.) Sp узлісся
Конюшина золотиста
(T.aureum Poll) Cop3 галявина
К.середня
(T.medium L.) Cop3 ліс
К.лучна
(Т.pratense L.) Soc ліс
Горошок плотовий
(Vicia sepium L.) Cop1 галявина
Г.лишайний
(V.cracca L.) Cop1 галявина
Лядвинець рогатий
(Lotus corniculatus L.) Cop2 узлісся
Люцерна серповидна
(Medicago falcata L.) Sp узлісся
Астрогал солодкий
(astrogalus glycyphyllos L.) Sp ліс
Ранникові
(Scrophulariaceal) Льонок звичайний
(Linaria vulgaris Mill) Cop1 узлісся
Вероніка дібровна
(Veronica chamaedris L) Cop3 галявина
В.струмкова
(V.beccabunga L.) Sol берег водойми
Перестріч гайовий
(Melampyrum nemorosum L.) Cop2 ліс
Петрів хрест лускатий
(Lathraea squamaria L.) Sol ліс
Очанка стиснута
(Euphrasia stricta D.Wolff) Soc узлісся
Зонтичні
(Apiaceae) Астранція велика
(Astrantia major L.) Sp ліс
Бугила лісова
(Аnthriscus sylvestis L.) Cop3 ліс
Морква дика
(Daucus carota L.) Cop1 узлісся
Підлісник європейський
(Sanicula europaea L.) Cop3 ліс
Яглиця звичайна
(Aegopodium podagraria L.) Cop1 ліс
Маренові
(Rubiaceae) Підмаренник справжній
(Galium verum L.) Cop1 узлісся
П.чіпкий
(G.aparine L.) Cop1 галявина
П.весняний
(G.vernum L.) Cop1 ліс
П.північний
(G.boreale L.) Sp галявина
Жовтецеві
(Ranunculaceae) Калюжниця болотна
(Calltha palustris L.) Cop1 берег водойми
Анемона дібровна
(Anemone nemorosa L.) Soc ліс
Рівноплідник рутвицелистий
(Isopyrum thalictrodes L.) Sp ліс
Печіночниця звичайна
(Hepatica nobilis Wal) Cop3 ліс
Первоцвітні
(Primulaceae) Первоцвіт весняний
(Primula veris L.) Sp узлісся
Верболіззя лучне
(Lysimachia nummularia L.) Cop1 ліс
Вербозілля звичайне
(L.vulgarius L.) Cop1 ліс
Шорстолисті
(Boraginaceae) Незабудка болотна
(Myosotis palustris L.) Cop2 берег водойми
Медунка лікарська
(Pulmonaria officinalis L.) Cop2 ліс
Медунка м'яка
(P.molles Wulf ex Hornem) Cop2 ліс
Дзвоникові
(Campanulaceae) Дзвоники скупчені
(Campanula glomerata L.) Sp ліс
Дзвоники перчиколисті
(C.persicifohia L.) Cop1 ліс
Дзвоники розлогі
(C.patula L.) Sp узлісся
Тирличеві
(Gentianaceae) Золототисячник малий
(Centaurium minus Moench) Cop2 галявина
Тирлич ваточниковий
(Gentiana asclepiadea L.) Sol галявина
Онагрові
(Onagraceae) Цирцея звичайна
(Circaea lutetiana L.) Sp ліс
Іван-чай (хаменерій)
(Chamaenerion angustifolium (L.).Scop) ??? ???
Молочайні
(Euphorbiaceae) Молочай кипарисовидний
(Euphorbia cyparissias L.) Cop2 узлісся
Молочай мигдалевидний
(E.amygdaloides L.) Cop1 ліс
Розові
(Rosaceae) Парило звичайне
(Agrimonia eupatorial L.) Sp узлісся
Ожина сиза
(Rubus caesius L.) Soc ліс
Малина
(Rubus idaeus L.) Soc ліс
Хрестоцвіті
(Brassicaceae) Зубниця залозиста
(Dentaria glandulosa wal) Cop3 ліс
Водяний хрін лісовий
(Rorippa sylvestris (L) Bess) Sp ліс
Гвоздикові
(Caryophyllaceae) Зірочниклісовий
(Stellaria holostea L.) Cop1 ліс
Короналія зозуляча
(Сoronaria flos-cuculi L.) Cop3 узлісся
Фіалкові
(Violaceae) Фіалка звичайна
(Viola minor L.) Cop1 ліс
Барвінкові
(Apocinaceae) Барвінок

 
 

Цікаве

Загрузка...